اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

پیشنهاد مهاجرت شبکه هلیوم به بلاکچین سولانا؛ تکلیف ماینرهای هلیوم چه می‌شود؟

شبکه هلیوم، پلتفرم بلاکچینی که در تلاش است دسترسی به اینترنت را غیرمتمرکز کند، ممکن است به زودی با صورت تصویب یک پیشنهاد جدید دستخوش تحول بزرگی شود و از بلاکچین خود به بلاکچین سولانا مهاجرت کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، در پیشنهاد بهبود هلیوم شماره ۷۰ (HIP 70) که امروز منتشر شد، ارائه‌کنندگان پیشنهاد که توسعه‌دهندگان اصلی هلیوم هستند، در مورد روش و تبعات این مهاجرت و علت رسیدن به این تصمیم توضیحاتی ارائه کرده‌اند و معتقدند که با این مهاجرت سرعت، پایداری و توانایی شبکه Helium برای خدمات‌رسانی به کاربران بیشتر، بهبود می‌یابد.

بر اساس این پیشنهاد، شبکه هلیوم تمام توکن‌های خود – HNT، IOT، MOBILE و DC – را از بلاکچین خود به بلاکچین سولانا منتقل می‌کند. همچنین برای مدیریت زیرساخت اثبات پوشش (PoC) و عملکرد حسابداری انتقال داده، به اوراکل‌ها (منابع داده شخص ثالث خارج از بلاکچین) متکی خواهد بود.

نودهای بلاکچین هلیوم، هات اسپات‌هایی هستند که امکان دسترسی به شبکه را فراهم می‌کنند و در ازای ارائه این خدمت رمزارز HNT دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند یک هات اسپات متصل به مودم یا روتر خود را اجرا کند و در ازای ایمن کردن شبکه Helium و گسترش سطح پوشش شبکه، رمزارز HNT به دست آورد.

علت مهاجرت شبکه هلیوم به سولانا

در پستی که پیشنهاد مهاجرت به سولانا را اعلام کرد، توسعه دهندگان Helium گفتند زمانی‌که برای اولین بار این شبکه را راه‌اندازی کردند، تعداد کمی پلتفرم‌ بلاکچین لایه ۱ وجود داشت و ساختن یک بلاکچین لایه ۱ برای هلیوم منطقی به نظر می‌رسید. اما اکنون با بزرگ شدن شبکه هلیوم استفاده از یک پلتفرم منبع باز مانند شبکه سولانا که برای انجام تعداد زیادی تراکنش ساخته شده است، منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در این پست آمده است:

همزمان با رشد چشمگیر شبکه Helium، تکنولوژی بلاکچین و اکوسیستم کریپتو نیز به بلوغ رسیده است و اکنون تعداد بی‌شماری از گزینه‌های لایه ۱ برای استفاده به عنوان زیر ساخت وجود دارد. به این ترتیب به جای صرف زمان و تلاش برای بهبود لایه ۱ هلیوم، به نظر می‌رسد که جامعه Helium می‌تواند از پیشرفت‌های صنعت کریپتو و زیرساخت‌های کارآمدی که در اختیار همه پروژه‌ها است، استفاده کند.

علاوه بر این بر اساس این پیشنهاد، پس از انتقال به سولانا، پاداش HNT برای اپراتورهای نود یا ماینرهای هلیوم ۶.۸۵٪ نسبت به شرایط فعلی افزایش می‌یابد و به این ترتیب طی دو سال اول پس از مهاجرت، توزیع رمزارز هلیوم بین ماینرها بیش از ۲ میلیون نسبت به شرایط فعلی بیش‌تر می‌شود که با توجه به قیمت فعلی رمزارز HNT، معادل ۱۱.۱ میلیون دلار درآمد بیشتر برای ماینرها است.

بنیاد هلیوم رای‌گیری در مورد این پیشنهاد را از ۱۲ سپتامبر تا ۱۸ سپتامبر (۲۱ تا ۲۷ شهریور) برگزار خواهد کرد. اما در صورت تصویب این پیشنهاد، هیچ جدول زمانی دقیقی برای مهاجرت به سولانا اعلام نشده است.

  • علت مهاجرت شبکه هلیوم به بلاکچین سولانا چیست؟

توسعه‌دهندگان Helium اعلام کردند با توجه به گسترش زیرساخت‌ها در فضای کریپتو و زیرساخت مناسب شبکه سولانا و هزینه پایین تراکنش‌ها در آن، توجیهی برای صرف زمان و هزینه برای توسعه و بهبود لایه ۱ این شبکه وجود ندارد. البته ظاهرا این شبکه با مشکلات مالی روبرو است و احتمال دارد توان مالی کافی برای بهبود لایه ۱ خود را در اختیار نداشته باشد.

  • تبعات این مهاجرت برای ماینرهای هلیوم چه خواهد بود؟

بنیاد Helium اظهار داشته است با این مهاجرت، ماینینگ در این شبکه دستخوش تغییر نمی‌شود و حتی درآمد ماینرها (بر حسب توکن HNT) حدود ۶.۸۵٪ افزایش می‌یابد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا