اخبار عمومی

چراغ سبز هنگ کنگ به صرافی‌های ارز دیجیتال؛ مجوز ارائه خدمات به کاربران خرد صادر می‌شود

سازمان نظارت بر اوراق بهادار هنگ کنگ برنامه‌های جدید خود برای دسترسی سرمایه‌گذاران خرد به پلتفرم‌های ترید دارایی‌‌های مجازی را اعلام کرد.

به گزارش کوین تلگراف، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) اعلام کرد که به زودی به پلتفرم‌های ارز دیجیتال دارای مجوز اجازه می‌دهد تا به سرمایه‌گذاران خرد خدمات دهند.

SFC در اطلاعیه‌ای در ۲۳ می (۲ اردیبهشت) گفت که پلتفرم‌های ترید دارایی مجازی که مایل به پیروی از دستورالعمل‌های پیشنهادی SFC هستند، می‌توانند برای دریافت مجوز درخواست دهند.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

دستورالعمل‌هایی که پلتفرم‌های ترید دارایی‌های مجازی می‌بایست از آن پیروی کنند، شامل جنبه‌هایی مانند الزامات ایمنی حضانت دارایی‌ها، تفکیک دارایی‌های مشتریان و استانداردهای امنیت سایبری و موارد دیگر است.

جولیا لئونگ (Julia Leung)، مدیر عامل SFC گفت که تبیین روشن انتظارات رگولاتورها برای ایجاد یک محیط توسعه مسئولانه و نوآورانه کلیدی است. وی اذعان داشت:

چارچوب جامع رگلاتوری دارایی‌های مجازی هنگ‌کنگ از اصل «کسب و کار مشابه، ریسک‌های مشابه، قوانین مشابه» پیروی می‌کند و هدف آن حفاظت قوی از سرمایه‌گذاران و مدیریت ریسک‌ است.

در حالی که این دستورالعمل‌ها از ژوئن ۲۰۲۳ لازم‌الاجرا می‌شوند، SFC هنوز هیچ پلتفرمی را برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خرد تایید نکرده است. طبق اعلامیه، این نهاد ۱۵۲ درخواست کتبی از پلتفرم‌های مختلف این صنعت دریافت کرده است.

علاوه بر این، SFC گفت تدابیر قوی را برای  حمایت از سرمایه‌گذاران خرد در نظر خواهد گرفت. در این اطلاعیه اشاره شده است که در حال حاضر، اکثر پلتفرم‌های ترید دارایی مجازی که برای عموم قابل دسترس هستند، توسط SFC تنظیم نمی‌شوند.

در ادامه آمده است، پلتفٰرم‌هایی که نمی‌خواهند از دستورالعمل‌های آتی پیروی کنند، باید برای «تعطیلی منظم» فعالیت‌های معاملاتی خود در هنگ کنگ برنامه‌ریزی کنند.

بیشتر بخوانید: حمایت بی‌سابقه هنگ کنگ از صنعت کریپتو؛ زمینه‌سازی برای بازگشت سرمایه چینی به بازار؟

نیل تان (Neil Tan)، رییس انجمن فین‌تک هنگ‌کنگ در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف در اوایل ماه مه گفت که باز کردن صنعت مالی به روی دارایی‌های دیجیتال توسط این کشور یک پیشرفت طبیعی است.

گفتنی است، در ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت)، شرکت دولتی چینی گرینلند (Greenland) برای دریافت مجوز ترید دارایی مجازی در هنگ کنگ درخواست داد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا