اخبار عمومی

آغاز معاملات رمزارزها در هنگ کنگ؛ امکانی بزرگ برای سرمایه‌گذاران چینی و ورود نقدینگی به بازار

قانون جدید کشور هنگ کنگ مبنی بر امکان فعالیت پلتفرم‌های معاملاتی برای معامله‌گران خرد از روز پنجشنبه اجرایی شد. این قانون چارچوب نظارتی را برای فضای رمزارزها شفاف کرده است. با توجه به نزدیکی و امکان دسترسی سرمایه‌گذاران چینی به این پلتفرم‌ها، این خبر می‌تواند بر جریان نقدینگی به بازار رمزارزها تاثیر گذارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش دیکریپت، جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون معتقد است چراغ سبز مقامات هنگ کنگ برای آغاز معاملات ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران خرد، گامی بزرگ برای صنعت کریپتو در چین است؛ کشوری که به دلیل مواضع سخت‌گیرانه‌اش در قبال صنعت رمزارزها معروف است.

سان روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای از آغاز سرویس‌دهی صرافی هوبی به ساکنان هنگ کنگ خبر داد. مقام پولی هنگ کنگ پیش از این اعلام کرده بود شرکت‌های ارز دیجیتال می‌توانند در یک دوره ۱۸ ماهه تا زمانی که مجوزهای لازم را اخذ کنند، به ساکنان این منطقه خدمات خود را ارائه دهند.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، مقامات هنگ کنگ با هدف تبدیل این منطقه به قطبی برای صنعت کریپتو و فعالیت در زمینه وب ۳، مجموعه قوانینی را طراحی کرده‌اند تا سرمایه‌گذاران خرد بتوانند بدون دغدغه به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. بر این اساس تمامی پلتفرم‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال باید طبق قوانین جدید برای دریافت مجوزهای قانونی اقدام کنند.

این تصمیم‌ پس از آن گرفته می‌شود که اقتصاد هنگ کنگ و شهرت آن به عنوان قطب فین‌تک، پس از قرنطینه کرونا و سرکوب رمزارزها توسط دولت چین تضعیف شده بود.

سان در این رابطه گفت:

من فکر می‌کنم این گامی بسیار بزرگ برای ارزهای دیجیتال در کشور چین است چراکه این نخستین حوزه قضایی در این کشور است که معاملات رمزارزها را قانونی می‌کند.  این آزمایشی است که می‌تواند پیامدهایی را برای کل صنعت رمزارزها در چین داشته باشد.

وی ادامه داد:

خوبی سیاست‌های جدید هنگ کنگ در رابطه با ارزهای دیجیتال این است که شهروندان چینی در صورتی که اقامت هنگ کنگ را داشته باشند می‌توانند در معاملات رمزارزها شرکت کنند.

چین در چند سال اخیر مواضع تند و سخت‌گیرانه‌ای را در قبال صنعت رمزارزها اتخاذ کرده است. این کشور در سال ۲۰۲۱ معاملات و استخراج دارایی‌های دیجیتال را ممنوع و رشد این صنعت را با مشکل مواجه کرد.

هنگ کنگ یک منطقه ویژه در چین است. این منطقه در حقیقت یک کشور است که با دو سیستم اداره می‌شود. این یعنی هنگ کنگ تا حدی خودمختار است اما چین همچنان بر قوانین آن کنترل دارد.

بر اساس قانون جدید هنگ کنگ، سرمایه‌گذاران فردی می‌توانند ارزهای دیجیتال بزرگی مثل بیت کوین و اتریوم را خرید و فروش کنند. با این حال، شرکت‌های ارز دیجیتال ابتدا باید با قوانین کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آتی این منطقه مطابقت پیدا کنند و در این ارگان ثبت شوند، در غیر این صورت، با مجازات مواجه خواهند شد.

بر اساس داده‌های کوین گکو، صرافی هوبی با حجم معاملات روزانه ۳۸۶ میلیون دلار در رده ۲۱ام صرافی‌های ارز دیجیتال جهان قرار دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا