استفاده از بلاک چین برای ایجاد صنعت هنر دیجیتال

در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه شرکت هایی مانند Maecenas، Codex Protocol ، DADA.nyc، R.A.R.E و ایمیج پروتکت (Image Protect) از بلاک چین برای کمک به تغییر صنعت هنر(Art Industry) استفاده می کنند.

براساس گزارش Art Basel ، بازار هنر در سال ۲۰۱۸ به ۶۳/۷ میلیارد دلار افزایش یافت، اما بسیاری از مصرف کنندگان قادر به ورود به آن نیستند. قیمت آثار هنری می تواند به صدها میلیون و حق الزحمه آن نیز می تواند به ۲۰ درصد برسد.

ارائه امکان خرید و فروش بخشی از نقاشی ها، مشتری جدید را به صنعت وارد می کند. آیا تاکنون خواسته اید بخشی از یک اثر ون گوگ را در اختیار داشته باشید؟ اکنون می توانید.

خرید و فروش قطعات کوچک آثار هنری با استفاده از پلتفرم Maecenas

در ماه می Nu Couché اثر مودیلیانی به قیمت ۱۵۷/۲ میلیون دلار فروخته شد. احتمالا شما تغییری احساس نکرده اید، مگر اینکه در سال ۲۰۱۲ بیت کوین خریده باشید.

Maecenas می خواهد با دموکراتیک کردن صنعت هنرهای زیبا، آن را در دسترس عموم قرار دهد. این موضوع فروش بخش هایی از آثار هنری با قیمت های پایین تر را شامل می شود. هر بخش با یک توکن پیوند می یابد، که در بلاک چین اتریوم ثبت شده است. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند از داشتن آن بخش اطمینان حاصل کنند. ارزش این بخش به همراه قیمت آثار هنری افزایش می یابد.

مارسلو گارسیا کاسیل (Marcelo García Casil)، مدیر عامل شرکت Maecenas گفت:

توکن سازی دارایی برجسته ترین و مهیج ترین مورد استفاده از فناوری بلاکچین است و ما مفتخریم که در این فضا پیشگام باشیم.

آیا میدانستید؟ بخش هایی از نقاشی اندی وارهول با نام”۱۴ صندلی برقی کوچک (1980)” روی پلتفرم Maecenas به فروش رفته است.

با کدکس پروتکل(Codex Protocol) همه آثار هنری و کلکسیونی را روی بلاک چین ذخیره کنید

تا به حال یک ساعت آنلاین خریداری کرده و از خود پرسیده اید که شاید به سرقت رفته باشد؟ معمولا بررسی چنین چیزی آسان نیست.

با داشتن یک رجیستری دیجیتال از کالا های هنری و کلکسیونی، می توان ثابت کرد آن کالا متعلق به شماست. همچنین انتقال مالکیت سریعتر و ارزانتر خواهد بود.

آیا میدانستید؟

برنامه ها را می توان در کدکس پروتکل(Codex Protocol) مانند Biddable ایجاد کرد که به شما امکان می دهد هزینه های آثار هنری و کالاهای دیگر را با ارز دیجیتال در سایت LiveAuctioneers پرداخت کنید.

مارک لوری (Mark Lurie)، بنیانگذار و مدیر عامل می گوید:

همه با هم در ساخت رجیستری غیر متمرکز که به شدت در بازار آثار هنری و کلکسیونی و همچنین دیگر دسته های دارایی مورد نیاز است پیش خواهیم رفت.

هنر دیجیتال خلق کنید و با استفاده از  DADA.nyc آن را در بلاک چین بفروشید

این خبری بد برای هنرمندان است. هنگامی که میلیون ها مشتری به صورت رایگان در هنر آنها سهیم شوند، هنرمندان سرمایه زیادی از دست خواهند داد. بلاک چین می تواند با داشتن سوابق فروش و اطمینان از سودآوری هنرمندان در هر معامله، از این اتفاق جلوگیری کند.

DADA.nyc یک گالری آنلاین برای هنر دیجیتال است. اثر هنری در گالری فروخته می شود و هنرمند از هر فروش سود می برد. این امر یک بازار دست دوم مثبت برای هنر دیجیتال را ایجاد می کند و هنرمندان را قادر می سازد تا از این طریق امرار معاش کنند.

Yehudit Mam یکی از بنیانگذاران DADA.nyc توضیح داد:

همانطور که می دانیم دنیای هنر به نوعی خود را به گوشه ای منحصر به فرد تبدیل کرده که برای اکثریت مردم غیر قابل دستیابی، غیرقابل کنترل و نامربوط است. بلاکچین میخواهد و می تواند همه چیز را تغییر دهد.

مزایده شبانه با کریپتو علت عصبانیت همه از .R.A.R.E

مزایده ها مکانهای شلوغ و پر از قانون هستند. کریپتو این امکان را می دهد که در هر زمان و در هر مکان از هنرهای دیجیتال استفاده کنید.

R.A.R.E. یک بازار آنلاین هنر دیجیتال است که این امکان را فراهم میکند تا بی درنگ با قیمت اتریوم و توکن های RARE در مزایده شرکت کنید. این بدان معناست که هنرمندان کار خود را در سراسر جهان گسترش داده اند. همچنین از گواه مالکیت برای حل مشکل سرقت دیجیتال استفاده می کند.

یکی از بنیانگذاران R.A.R.E. می گوید:

در R.A.R.E. ما میخواهیم به ارزش زندگی هنرمندان بیافزاییم و حس جامعه را در شبکه القا کنیم. جامعه ما اساس هر چیزیست که انجام می دهیم.

عکس های خود را مال خود نگه دارید و با استفاده از  Image Protect آنلاین از آنها کسب درآمد کنید

یکی از مشکلات عکاسان این است که عکس های خود را در مقالات خبری و تبلیغات مشاهده می کنند بدون اینکه خسارت آنها جبران شود. پایین آوردن آنها نیز آسان نیست.

Image Protect در حال ایجاد رجیستری برای محتوای دیجیتال است تا هنرمندان بتوانند مالکیت کار خود را حفظ کنند. این بدان معناست که عکاسان می توانند از کار خود سود ببرند و از سرقت آن جلوگیری کنند.

همچنین از مانیتورینگ برای ردیابی IP و پیدا کردن کاربردهای بدون مجوز استفاده می کند. Image Protect به نمایندگی از عکاسان خود راهی را برای نمایش تصویر به روشی درآمدزا ارائه می دهد.

جاناتان توماس Jonathan Thomas بنیانگذار و مدیر ارشد اذعان داشت:

طی ۴ سال image protect از یک شرکت استارت آپ ساحل سیلیکونی به یک سازمان پررونق شامل ۴۵۰هزار عکاس و بیش از ۴۰ آژانس رسانه ای تبدیل شده است.

 


54321
امتیاز 4 از 1 رای

منبع decrypt
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر