اخبار بیت کوین

هدف قیمت بیت کوین تا پیش از هاوینگ کجاست؟ پاسخ Filbfilb در یک مصاحبه

فیلب فیلب (Filbfilb)، تحلیلگر مطرح و هم‌بنیانگذار پلتفرم معاملاتی دیسنتریدر (DecenTrader) معتقد است قیمت بیت کوین تا هاوینگ سال آینده می‌تواند تا ۴۸٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
تاریخ هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴

فیلب فیلب معتقد است بیت کوین به خوبی خروج از محدوده زیر ۳۰٬۰۰۰ دلار را تثبیت کرده و بیشتر سال ۲۰۲۳ را در این محدوده معاملاتی سپری کرده است.

همزمان با رالی اخیر و شکسته شدن بسیاری از سطوح مقاومتی، حالا این سوال برای فعالان بازار مطرح شده است که پرایس اکشن بیت کوین در روزهای منتهی به هاوینگ چگونه خواهد بود.

این تحلیلگر معتقد است هدف معقول برای بیت کوین تا هاوینگ آینده می‌تواند در نزدیکی ۵۰٬۰۰۰ دلار باشد. وی پیش از این نیز در ماه سپتامبر، زمانی که قیمت بیت کوین کمتر از ۲۶٬۰۰۰ دلار بود این پیش‌بینی را مطرح کرده بود.

با این حال، انتظار می‌رود پیش از تداوم روند صعودی، قیمت بیت کوین کاهش یابد و صبر و اراده سرمایه‌گذارانی را که صرفا به روند صعودی عادت کرده‌اند، آزمایش کند.

این تحلیلگر در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف نظرات خود در مورد روند آتی بیت کوین را به اشتراک گذاشت و مسیر احتمالی تغییرات قیمت پیش از هاوینگ سال ۲۰۲۴ را ترسیم کرده است که در این مطلب آن را پوشش داده‌ایم.

سوال: آیا فکر می‌کنی بیت کوین قاطعانه از محدوده زیر ۳۰٬۰۰۰ دلاری خود خارج شده است؟ قدرت میانگین‌های متحرکی را که قبلا به عنوان مقاومت در مسیر بیت کوین بودند، چطور ارزیابی می‌کنی؟

در حال حاضر، میانگین‌های متحرک ساده ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ هفته‌ای در حوالی ۳۰٬۰۰۰ دلار قرار دارند. همچنین، آن‌ها در محدوده معاملاتی ۲۵٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ دلار هستند که بیت کوین ۲۰۰ روز یا بیشتر را در همین محدوده سپری کرده است.

ترکیب این دو نشان می‌دهد تقاضای زیادی برای خرید در این حوالی وجود دارد که بیانگر تغییر روند نسبت به بازار نزولی دو ساله است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۳ روزه - منبع: DecenTrader
نمایش میانگین‌های متحرک در نمودار بیت کوین تایم فریم ۳ روزه – منبع: DecenTrader

سوال: فکر می‌کنی چه زمانی ETF بیت کوین تایید شود و این اتفاق چه تاثیری روی قیمت خواهد داشت؟

نظر من در مورد ETF مثل قبل است و معتقدم تا جای ممکن تایید آن به تاخیر می‌افتد، با این حال، تایید ETF اسپات بیت کوین اجتناب ناپذیر است. شرکت‌های بزرگ وقت خود را تلف نمی‌کنند. بنابراین، این موضوع همچنان به زمان بستگی دارد. با توجه به موضع کمیسیون بورس در مورد دستکاری بازار، ممکن است حتی به صورت غیرمنتظره‌ای تایید شود.

سوال: نقطه کنترل در نمودار بیت کوین کجاست؟ کدام سطوح مقاومت و حمایت را زیر نظر داری؟

این موضوع واقعا به تایم فریم بستگی دارد. در چند سال گذشته ۲۶٬۰۰۰ دلار نقطه کنترل مهمی بود. در ۶ ماه گذشته این نقطه در حوالی ۲۷٬۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

بین ۳۸٬۰۰۰ تا ۴۱٬۰۰۰ دلار مقاومت وجود دارد. پیش از صعود اخیر، حجم معاملاتی بسیار زیادی در این حوالی مشاهده شده است. در نتیجه، برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است تصمیم به فروش بگیرند یا به فکر سرمایه‌گذاری مجدد در یک موقعیت جدید بیفتند. چالش‌های زیادی در این محدوده وجود دارد.

سطوح تکنیکالی مهم پیش روی بیت کوین - منبع: DecenTrader
سطوح تکنیکالی مهم در نمودار بیت کوین – منبع: DecenTrader

سوال: در آخرین مصاحبه، شما پیش‌بینی کردید قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ در سه ماهه چهارم افزایش یابد. آیا دیدگاه شما از آن زمان تغییر کرده است؟ برخی نگران‌ هستند سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ اثر نزولی بر قیمت‌ داشته باشد.

من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم در سه ماهه چهارم شاهد افزایش قیمت بوده‌ایم. مدل چرخه‌ای نشان می‌دهد می‌توانیم در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۴ شاهد ریزش دیگری باشیم و سپس تا هاوینگ قیمت افزایش یابد.

به نظر من سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی بازار نزولی، یعنی ۴۶٬۰۰۰ تا ۴۸٬۰۰۰ دلار یک هدف منطقی برای صعود بیت کوین پیش از هاوینگ خواهد بود.

مقایسه بازارهای صعودی مختلف بیت کوین - منبع: DecenTrader
مقایسه بازارهای صعودی بیت کوین از منظر هاوینگ – منبع: DecenTrader

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا