مقالات

توصیه ها و استراتژی هایی در زمینه راه اندازی یک شرکت موفق ارزهای دیجیتال!

جهان ارزهای دیجیتال و درآمد مورد انتظار آن بسیاری از کارآفرینان را تحریک کرده تا شرکت یا کسب و کار خود را شروع کنند. اما راه اندازی شرکت خودتان به این آسانی ها هم نیست. جنبه هایی وجود دارند که باید با دقت مدیریت شوند. راه اندازی موفق یک شرکت ارز دیجیتال مانند راه اندازی هر شرکت موفق دیگری است. ما در اینجا توصیه هایی در مورد نحوه ایجاد شرکت ارز دیجیتال خودتان را ارائه می دهیم.

طرح تجاری خود را تنظیم کنید

برای بدست آوردن موفقیت در هر یک از سرمایه گذاری های کارآفرینی خود، باید ابتدا مبانی یک طرح تجاری شفاف را ترسیم نمایید. مهمترین چیز هایی که باید مورد توجه قرار گیرند شامل هزینه های اولیه، بازار مقصد و زمانی است که طول می کشد تا هزینه اولیه خود را پوشش داده و آن را دوباره بدست بیاورید.

کسب و کار خود را به عنوان یک موجودیت قانونی ایجاد کنید

با تبدیل کسب و کار خود به یک موجودیت قانونی، اگر شرکت ارز دیجیتال شما مورد تعقیب قانونی قرار گرفت لازم نیست که شخصا مسئول آن باشید.

برای مالیات ثبت نام کنید

بنا به کشور و یا ناحیه ای که دفتر های اصلی شما در آنجا مستقر است، شما باید برای مالیات های فدرال و یا دولتی معینی ثبت نام کنید و این کار را باید قبل از شروع کسب و کار خود انجام دهید. مطمئن شوید که قبل از اقدام بیشتر تا آنجا که امکان دارد در مورد نیازمندی های مالیاتی حکومت و یا ایالت خود بخوانید. همچنین یک سری منافع مالیاتی هم وجود دارند که شما می توانید از آنها برخوردار شوید اما حسابداری شرکت شما باید بی عیب و نقص باشد. کاغذ بازی زیادی در این زمینه وجود دارد اما به منظور داشتن یک مدل مالی قوی و یک توسعه موفق، شما مجبور به عبور از این فرآیند هستید.

دریافت مجوز ها و پروانه های لازم

اگر شما در دریافت مجوز ها و پروانه های لازم شکست بخورید، این ریسک وجود دارد که بعدا با مبالغ فلج کننده ای جریمه شوید و یا حتی بدتر و کارتان به ورشکستگی و تعطیلی برسد. فرآیند دریافت پروانه از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد. اما به طور خلاصه می توان گفت که در این مسیر باید کاغذ بازی زیادی طی شود. بهترین روش برای صرفه جویی در زمان و جلوگیری از دردسر و انجام کار به صورت درست، درخواست سرویس های یک سازمان قانونی است که بتواند به شما در تقاضایتان کمک کند. البته این کار هزینه بیشتری خواهد داشت.

باز کردن یک حساب بانکی تجاری

زمانی که برای کسب و کار خود پروانه گرفتید، اقدام بعدی باز کردن یک حساب بانکی است. بسیاری از بانک ها شرکت های فناوری مالی را به عنوان یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز تلقی می کنند، مخصوصا اگر مربوط به کریپتو یا بلاک چین باشد. برای باز کردن یک حساب بانکی لازم است که اطلاعات زیادی را ارائه نمایید و به بسیاری از سوالات قانونی و مالی پاسخ دهید. بهترین کشور ها برای باز کردن یک حساب برای شرکت های ارز دیجیتال، استونی یا سوئیس می باشند.

تنظیم حسابداری تجاری

شما باید همه هزینه ها و منابع درآمد خود را به منظور ارزیابی و درک تکامل مالی کسب و کار خود ثبت نمایید. با داشتن حساب های دقیق و درست، انجام گزارش های مالیاتی سالیانه بسیار آسان تر خواهد بود.

کسب و کار خود را بیمه کنید

همه صاحبان کسب و کار ها باید شرکت خود را بیمه کنند. در بعضی از حکومت ها ضرورت قانونی برای بیمه جبران خسارت برای کارمندان وجود دارد.

برند خود را تعریف کنید

برند شما در واقع چیزی است که شرکت شما را تعریف می کند و ان را از رقابت دور نگه می دارد.

حضور آنلاین داشته باشید

ایجاد یک وبسایت رسمی برای کسب و کار خود که اطلاعات جامعی را در رابطه با شرکت و محصولات و سرویس های آن ارائه دهد، لازم است. این امر باعث می شود که مشتریان به آسانی به محصولات و سرویس ها دسترسی داشته باشند و بیشتر در مورد شرکت شما بدانند. همچنین توصیه می شود که اکانت هایی را در پلتفرم های رسانه اجتماعی مختلف ایجاد کنید تا مستقیما به روز رسانی های مهم یا تعامل با کاربران خود را پست نمایید.

روش های جمع آوری کردن سرمایه

در جا هایی در خلال توسعه شرکت خود، به وجوه مالی نیاز دارید تا این فرآیند را سرعت ببخشید. در زیر چندین گزینه مطرح شده که می توانند مورد توجه قرار بگیرند.

برنامه های شتاب دهنده

برنامه های پیش شتاب دهنده و برنامه های شتاب دهنده تخصص، مربی گری و بصیرت را برای استارت آپ های جدید به ارمغان می آورند و رشد آنها را تسریع می کنند. از سرویس های دیگری که توسط شتاب دهنده ها ارائه می شوند، برنامه ردیابی، مشاوره و در بعضی موارد یک دوره سرمایه گذاری را که قادر به وارد کردن وجوه قابل ملاحظه باشد، می توان نام برد.

صندوق های سرمایه گذاری

بعد از اینکه شرکت شما وجوه کافی را برای سطح سرمایه گذاری بدست آورد، می توانید به صندوق های سرمایه گذاری برای بدست آوردن وجوه بیشتر توجه نمایید. صندوق های سرمایه گذاری زیادی در اروپا وجود دارند زیرا صحنه استارت آپ ها در آنجا در مرحله شکوفایی کامل می باشد. توصیه می شود که سرمایه مورد نیاز خود را از صندوقی بگیرید که قبلا در پروژه هایی در حوزه کاری شما سرمایه گذاری کرده باشد.

سرمایه گذاران فردی

روش دیگری برای دریافت حمایت مالی از طریق سرمایه گذاران خصوصی و فردی می باشد. اگرچه این روش یک رویکرد سرمایه گذاری مستقیم تر است، بسیاری از سرمایه گذاران شخصی نگرشی سنتی به نسبت کسب و کار دارند. این امر متقاعد کردن آنها برای سرمایه گذاری در یک استارت آپ را که از فناوری نوین و در حال توسعه استفاده می کند، سخت می سازد.

عرضه اولیه کوین ها (ICOs)

عرضه اولیه کوین ها در دو سال گذشته محبوبیت عظیمی را بدست آورده است و مخصوصا این محبوبیت در زمینه پروژه های بلاک چین محور بوده است. عرضه اولیه کوین ها شامل صدور توکن و فروش مستقیم آنها به سرمایه گذاران است و وجوه جمع آوری شده بعدا در توسعه پروژه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. توکن ها مانند سهام نیستند؛ بنابراین سرمایه گذاران قادر به تصمیم گیری اجرایی نیستند.

از آنجا که عرضه اولیه کوین ها هنوز یک مدل سرمایه گذاری جدید است، کشور های زیادی موجود نیستند که قوانین واضحی برای آنها داشته باشند. این بدین معنی است که شما باید در جستجوی کشوری باشید که قوانین دوستانه تری برای پروژه ها و شرکت های بلاک چینی دارد. از کشور هایی که قوانین خوبی در این زمینه دارند، می توان سوئیس، قبرس، مالتا و لیختن اشتاین را نام برد. از کشور هایی که فاقد قانون گذاری روشن هستند نیز می توان انگلستان، فرانسه، بلژیک و اسپانیا را نام برد.

اگر قصد راه اندازی یک فرآیند عرضه اولیه کوین دارید، از ثبت شرکت خود در کشوری با قوانین مبهم اجتناب کنید. ممکن است قوانینی موجود باشد که شما را مجبور به پس دادن همه وجوهی کند که جمع آوری کرده اید.

چگونه مشتریان وفادار برای خود فراهم کنید؟

کاربران کریپتو در جستجوی سرویس شفافی هستند که پشتیبانی دراز مدت را ارائه دهد. کسب و کار هایی که تصمیمات خود را آشکارا اعلام می کنند و دارای بیمه و سرمایه پشتیبان برای ارز دیجیتال خود هستند، از جمله کسب و کار هایی هستند که در این صنعت محبوبیت می یابند. همچنین در زمان اجرای عرضه اولیه کوین ها، پیروی از نقشه مسیر و اهداف برنامه ریزی شده بسیار مهم می باشد و در این صورت است که به عنوان یک پروژه مشروع دیده خواهید شد. وجود تعداد زیادی از پروژه های کلاه بردار و شکست خورده را می توان دلیل شک و تردید سرمایه گذاران دانست.

کلام آخر

افراد زیادی سعی کرده اند که یک شرکت موفق ارز دیجیتال راه اندازی کنند. اکثر آنها شکست خورده اند اما تعدادی هم بوده اند که به موفقیت و شکوفایی رسیده اند.

منبع
coindoo

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا