مبتدی مقالات

توکن سوزی نیم میلیارد دلاری BNB چه تأثیری روی قیمت آن خواهد گذاشت؟

صرافی بایننس در طی بزرگ‌ترین توکن سوزی BNB که اخیره انجام داد، تعداد ۱.۰۹۹.۸۸۸ بایننس کوین معادل ۵۹۲ میلیون دلار را سوزاند و از چرخه خارج کرد. توکن سوزی در حوزه رمزارزها تا حدودی معادل بازخرید سهام است.

بزرگ‌ترین توکن سوزی BNB تا امروز

بزرگ‌ترین توکن سوزی BNB تا امروز

برنامه توکن سوزی BNB ، هر سه ماه یک‌بار رخ می‌دهد و شامل بازخرید بایننس کوین و خارج کردن آنها از گردش است. بنابراین، عرضه کلی بایننس کوین کاهش می‌یابد. BNB در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و تیم توسعه‌دهنده آن متعهد شده تا صد میلیون واحد از آن (معادل با نیمی از کل عرضه) را به مرور زمان از چرخه خارج کند. با این‌حال، بایننس کوین‌های موجود در مجموعه تیم خود را به جای بازخرید سایر کوین‌ها می‌سوزاند.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس در رابطه با فرایند توکن سوزی BNB در توییتر خود نوشت:

توکن سوزی همان اثرات اقتصادی ایردراپ‌ها را به همراه دارد، با این تفاوت که دیگر به همان تراکنش در بلاک چین نیازی نیست و توزیع به‌صورت مساوی‌تری انجام می‌شود. من همیشه تعجب می‌کنم که تعداد کمی قادر به درک این مسئله هستند.

یکی از کاربران توییتر در واکنش با توکن سوزی اخیر بایننس و تأثیر آن بر قیمت BNB این‌گونه نوشت:

میزان سود سوزانده شده نسبت به سه ماه گذشته دیوانه کننده است و پیش‌بینی این که این توکن سوزی چگونه بر قیمت تأثیر خواهد گذاشت دشوار است.

به گفته برخی از تحلیلگران بازار، در صورتی که میزان تقاضا برای بایننس کوین ثابت بماند، حذف دائمی کوین‌های BNB تأثیر مثبتی روی قیمت آن خواهد گذاشت.

نکته قابل تأمل این است که اخیرا صرافی Binance تصمیم گرفته تا روند توکن سوزی BNB را افزایش دهد. بایننس در یک پست وبلاگی در این رابطه این‌طور نوشت:

توکن سوزی بایننس کوین شتاب گرفته که با سرعت فعلی باعث می‌شود تا در مسیری ۵ تا ۸ ساله، سوزاندن ۱۰۰ میلیون BNB به پایان برسد.

هر چقدر که این مراحل توکن سوزی افزایش می‌یابد، ارزش دلاری بایننس کوین‌های از گردش خارج شده بیشتر می‌شود؛ به طوری که آخرین توکن سوزی بایننس کوین بزرگ‌ترین مورد تا امروز بوده است.

جالب است بدانید در ماه آوریل قیمت بایننس کوین نسبت به بیت کوین ۱۰۰ درصد رشد بیشتری داشته است. آمار و ارقام این ارز دیجیتال عجیب هستند. BNB از آغاز سال جدید تاکنون بیش از ۱۳۰۰ درصد رشد داشته و نکته قابل تأمل این است که این رمز ارز از زمان عرضه اولیه خود در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴۳۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

منبع
benzinga

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا