اخبار عمومی

حمله هکرها به صرافی HTX و بلاکچین هکو چین؛ ۹۷ میلیون دلار به سرقت رفت

جاستین سان (Justin Sun)، یکی از سرمایه‌گذاران صرافی HTX (هوبی سابق) روز گذشته اعلام کرد این صرافی و بلاکچین هکو چین مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند و طی این حمله ۹۷ میلیون دلار به سرقت رفته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک، سان خاطرنشان کرد HTX تمام خسارت مرتبط با صرافی را به طور کامل جبران خواهد کرد. وی افزود برداشت و واریز موقتا به حالت تعلیق درآمده است اما وجوه کاربران در امنیت کامل به سر می‌برد.

سان در توییتی در این رابطه گفت:

در حال بررسی دلایل حمله هکری هستیم. پس از تکمیل تحقیقات و شناسایی علت، خدمات خود را از سر می‌گیریم.

توییت جاستین سان
منبع: X

شرکت امنیتی سایور (Cyver) روز گذشته اعلام کرد تراکنش‌های مشکوکی با رقمی بالغ بر ۸۵ میلیون دلار را شناسایی کرده است. این شرکت خاطرنشان کرد احتمالا دلیل این حمله، لو رفتن کلید خصوصی بوده که به هکرها اجازه داده است به بریج هکو دسترسی داشته باشند. این بریج برای انتقال توکن‌ها بین شبکه هکوچین و اتریوم طراحی شده است.

شبکه هکو چین در سال ۲۰۲۰ توسط صرافی HTX معرفی و عرضه شد. با این حال، HTX مدعی است این صرافی و هکو چین به صورت مستقل با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

حمله اخیر به دنبال حمله اکسپلویت ۸ میلیون دلاری ماه اکتبر به صرافی HTX صورت می‌گیرد. در آن حمله نیز هکرها موفق شدند ۵۰۰ واحد اتر را از این صرافی به سرقت ببرند. البته جبران خسارت تمام کاربران متضرر در روزهای بعد از این حمله انجام شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا