اخبار کوتاه

ارزش استیبل کوین HUSD صرافی هوبی، پس از دی‌پگ شدن، به ۱ دلار بازگشت

تیم HUSD می‌گوید بستن چند حساب بازار ساز به دلیل رعایت مقررات باعث بروز مشکلات نقدینگی و از دست رفتن برابری ارزش HUSD با دلار آمریکا شده است. این مشکلات اکنون حل شده و قیمت استیبل کوین به ۱ دلار بازگشته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، استیبل کوین HUSD که با همکاری استیبل یونیورسال (Stable Universal) و صرافی هوبی عرضه می‌شود، پس از ۸٪ افت در روز پنجشنبه، اینک به قیمت ۱ دلار خود بازگشته است.

HUSD در توییتی در روز جمعه گفت کاهش ارزش HUSD به دلیل بسته شدن چندین حساب، از جمله حساب‌های مارکت میکر مرتبط با آن است. ارزش بازار این استیبل کوین که در روز پنجشنبه به ۱۳۶.۳ میلیون دلار کاهش یافت، اکنون به ۱۶۰ میلیون دلار بازگشته است.

استیبل کوین‌ها رمزارزهایی هستند که برای حفظ ارزش در برابر سایر دارایی‌ها، معمولا ارزهای فیات مانند دلار یا یورو، طراحی شده‌اند. HUSD دارای پشتوانه نقدی است، به این معنی که هر توکن صادر شده توسط یک دلار موجود در بانک پشتیبانی می‌شود.

HUSD در توییتی اعلام کرد:

ما تصمیم به بستن چندین حساب در مناطق خاص برای رعایت الزامات قانونی گرفته بودیم که شامل برخی از حساب‌های بازارساز می‌شد.

صرافی هوبی اعلام کرد روی حل این مشکل کار کرده است و پگ یا وابستگی قیمت استیبل کوین HUSD با دلار در عرض ۱۲ ساعت دوباره برقرار شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا