اخبار داخلی

نقشه پراکندگی مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در کشور

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشترین مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در تهران واقع شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از اقتصاد آنلاین، در یک هفته گذشته، تعداد ۱۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شده است که تهران در این میان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

از ۱۴ مرکز کشف شده، ۲۲۷ دستگاه ماینر کشف شده است که ظرفیت برق مصرفی این دستگاه ها ۴۷۷ کیلووات برآورد می شود. 

آمار کشف مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز

آمار توانیر بیانگر آن است که تهران با ۲۲٪ بیشترین مراکز کشف شده را به خود اختصاص داده است و قرمزترین استان کشور از این لحاظ به شمار می‌رود.

همچنین آذربایجان شرقی و اصفهان هرکدام با ۱۴٪، خوزستان ۱۱٪، البرز با ۸٪ و فارس، خراسان رضوی و مرکزی هرکدام با ۶٪د در رده های بعدی تعداد کشفیات مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز قرار دارند. شایان ذکر است آمار ارائه شده متعلق به بازه زمانی ۸ لغایت ۱۴ آبان ۱۴۰۰ است.

نقشه پراکندگی مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در ایران

 

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق پیشتر اعلام کرده بود که صنعت برق از این کسب و کار نوین به شرط اخذ مجوزهای لازم حمایت می‌کند. 

وی با بیان این که یکی از اقداماتی که دارندگان مراکز استخراج رمز ارز می‌توانند انجام دهند این است که انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند، اعلام کرد:

مراکز استخراج رمز ارز برای این کار می‌توانند نسبت به احداث نیروگاه های مختلف انرژی‌های تجدیدپذیر نظیر نیروگاه بادی، خورشیدی و برق آبی کوچک اقدام کنند.

بر اساس گزارش‌های قبلی وزارت نیرو تا کنون در مجموع بیش از ۵،۷۵۰ مرکز با تعداد بیش از ۲۲۱،۳۹۰ دستگاه به ظرفیت ۶۱۵ هزار و ۵۷۰ کیلووات در کشور کشف و جمع آوری شده است.

منبع
اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا