اخبار داخلی

توانیر راهکارهای استخراج رمز ارز با انرژی تجدید پذیر را آماده می کند

مصطفی رجبی مشهدی در دومین روز از نمایشگاه بین المللی برق در جمع خبرنگاران از برنامه‌های وزارت نیرو برای فعالان صنعت استخراج رمز ارز خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایلنا، سخنگوی صنعت برق در جمع خبرنگاران از اقدامات دولت برای ساماندهی حوزه استخراج رمز ارزها در کشور خبر داد و اذعان داشت:

وزارت نیرو به دنبال این موضوع است که راهکارهای استخراج مجاز رمز ارزها را به گونه‌ای که فعالان این حوزه بتوانند از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کنند و با شبکه سراسری برق تهاتر انرژی داشته باشند پیش بینی کرده است و برنامه‌هایی در نظر گرفته است به گونه‌ای که هرگاه مولدین تجدیدپذیر، تولید برق نداشته باشند بتوانند از شبکه سراسری برق استفاده کنند.

وی از پیش‌بینی راه‌هایی برای اتصال مجاز این دستگاه‌ها به شبکه سراسری از جمله استفاده از مولدهای تجدیدپذیر خبر داد و گفت در این مسیر با همکاری وزارت صمت اقداماتی انجام شده که به محض کسب آمادگی لازم، این برنامه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:

این موضوع زمانی که تایید شود با همکاری وزارت صمت و وزارت نفت برای تصویب در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد:

تاکنون ۲۲۰ هزار دستگاه ماینر کشف شده است که میزان مصرف آنها معادل ۱۰۰۰ مگاوات تولید برق از نیروگاه است. البته همانطور که کشفیات پیگیری می‌شود، با توجه به سودآور بودن ماینینگ، استخراج کنندگان رمزارز روش‌های غیرقانونی را دنبال می‌کنند که دستگاه‌های اندازه گیری به خطا بیفتد و ما نتوانیم ابزارهای شناسایی را به کار ببریم اما در هر حال برنامه‌های فشرده ای داریم که از استفاده کنندگان غیرمجاز جلوگیری کنیم، در عین حال تولیدکنندگان مجاز نیز اقدام به تولید برق داشته باشند و ما با آنها تهاتر خواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق افزود:

این مشترکان سعی می کنند برای جلوگیری از ردیابی، دستگاه‌های اندازه گیری را به خطا بیندازند که این خود مانعی در مسیر تشخیص و کشف این مراکز است که امیدواریم با همکاری بیشتر مردم در این مسیر موفق‌تر عمل کنیم.

رجبی مشهدی درباره آخرین وضعیت ماینرهای غیرمجاز اظهار داشت:

شناسایی ماینرها به ۳ روش دنبال می‌شود؛ اول کنتور اندازه‌گیری و دوره قرائت مشترکین است که اگر به میزان قبل مصرف داشته باشند قابل شناسایی نیست. روش دیگر الگوی مصرف بار مشترک طی دوره‌ها است. قطعا کسانی که بیش از دوره‌های قبل مصرف داشته باشند سرعت شناسایی ما را بالا می‌برد. روش بعد اطلاعات مردمی است که در اختیار شرکت‌های برق منطقه‌ای قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، معاون قضایی دادستان کل کشور اعلام کرده است آزاد سازی تجهیزات کشف شده غیرمجاز رمز ارز تا زمان تصویب لایحه مرتبط با نحوه مدیریت برق مراکز مجاز رمزارزها و برخورد با مراکز غیر مجاز در مجلس ممنوع خواهد بود.

منبع
ایلنا

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا