اخبار خارجی

آوالانچ و Immutable X خواهان مهاجرت متاورس مشهور آدرساید روی شبکه خود هستند

شبکه لایه ۲ ایمیوتبل اکس (Immutable X) و همچنین شبکه آوالانچ پیشنهادی را به دائو ایپ کوین ارائه کرده و از آنها خواسته‌اند تا متاورس آدرساید (Otherside) را بر بستر این شبکه‌ها راه‌اندازی کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از اینتو د بلاک، در پیشنهاد ایمیوتبل اکس به صفر بودن کارمزد مینت، ادغام و انتقال دارایی‌ها در این شبکه اشاره شده است. فروش اولیه و ثانویه نیز کارمزدی ۲ درصدی را به همراه دارد. این راهکار لایه ۲ در این پیشنهاد خاطرنشان کرده سال‌ها به دنبال پرکردن شکاف بین فناوری بلاکچین و پذیرش انبوه کاربران بوده است.

Immutable X پلتفرمی است که برای ساخت و معامله NFT طراحی شده است. اگرچه این شبکه مبتنی بر اتریوم است، اما لایه دو مجزایی برای مقیاس‌پذیری بهتر و کارمزدهای ارزان‌تر به شمار می‌رود و در حال حاضر، توسط چندین پلتفرم مانند اوپن‌سی، تیک تاک و گیم استاپ استفاده می‌شود.

در پیشنهاد این پروتکل آمده است که این شبکه لایه ۲، به واسطه مقیاس‌پذیری بالای آن، تراکنش‌‌های بدون کارمزد و نداشتن آلاینده‌های کربنی، بهترین بستر برای توسعه متاورس یوگا لبز است.

آدرساید یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاکچین است که شرکت یوگا لبز، خالق مجموعه‌های NFT، باشگاه میمون‌های کسل (BAYC) و باشگاه میمون‌های جهش‌یافته (MAYC) آن را توسعه داده است. این پروژه متاورسی، مزایده زمین‌های آدرساید خود را در روزهای پایانی ماه آوریل برگزار کرد اما هنوز هم در حال توسعه‌ است. جالب است بدانید این متاورس تمام ۵۵،۰۰۰ زمین خود را در تاریخ ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) در عرض ۳ ساعت به فروش رساند.

ایمیوتبل اکس تنها شبکه‌ای نیست که خواهان پروژه متاورسی آدرساید است. شبکه بلاکچینی آوالانچ نیز در تاریخ ۲۵ می (۴ خرداد) پیشنهاد خود مبنی بر توسعه آدرساید در این شبکه را ارائه کرد.

اعضای دائو ایپ کوین بر مسائل مربوط به پروژه ایپ کوین کنترل دارند و هیچ کنترل مستقیمی بر نحوه ساخت و توسعه پروژه متاورسی آدرساید ندارند. به همین خاطر مشخص نیست که یوگالبز پیشنهادات و رای‌گیری‌های این دائو را هنگام تصمیم‌گیری در رابطه با آدرساید دخیل کند.

شبکه ایمیوتبل اکس در دوره سرمایه‌گذاری سری C خود با هدف جذب مشتریان جدید در ماه مارس، ۲۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و ارزش خود را به ۲.۵ میلیارد دلار رساند.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا