متوسط کیف پول

چگونه توکن‌های بر بستر اتریوم را در کیف پول blockchain.com ببینیم؟

سایت blockchain.com یکی از سایت های معروف و معتبر در زمینه ارزهای دیجیتالی است که بسیاری از افراد از آن به عنوان کیف پول بیت کوین استفاده می‌کنند. در ابتدا این سایت تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کرد اما بعدها بیت کوین کش، اتریوم و استلار را نیز به کیف پول‌های خود اضافه کرد.

احتمالا می‌دانید که آدرس‌های اتریوم پذیرای توکن‌های بر بستر این شبکه هستند. به عنوان مثال، شما می‌توانید به آدرس اتریومی که متعلق به خودتان است، علاوه بر توکن اتر، سایر توکن‌های بر بستر اتریوم را مانند بت، 0X، بایننس، زیلیکا، میکر و… را ارسال کنید. بسیاری از کاربران که دارایی‌های خود را در کیف پول سایت Blockchain.com نگهداری می‌کنند، برای نقل و انتقالات توکنهای بر بستر اتریوم خود، از آدرس عمومی اتریوم خود در این سایت استفاده می‌کنند. به عنوان مثال فرض کنید علی می‌خواهد به آدرس اتریومی که متعلق به شهاب است ۳ توکن بت ارسال کند؛ شهاب آدرس عمومی اتریوم خود در سایت blockchain.com را به علی می‌دهد، نکته اینجاست که سایت blockchain.com تنها توکن‌های اترِ مربوط به آن آدرس را نمایش می‌دهد و شما از طریق کیف پول blockchain.com نمی‌توانید سایر توکن‌های بر بستر اتریومی که به این آدرس ارسال شده است را ببینید و انتقال دهید. بنابراین باید کیف پول اتریوم خود را در جایی دیگر import کنید که قابلیت انتقال و مشاهده داراییِ سایر توکن‌های آدرس اتریوم‌تان را داشته باشد. برای ایمپورت کردن آدرس خود باید کلید خصوصی آن را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم نحوه دریافت کلید خصوصی اتریوم را از سایت blockchain.com آموزش دهیم.

پس از اینکه وارد حساب کاربریتان در blockchain.com شدید، سمت چپ در قسمت Transactions می‌توانید کوین‌هایی که blockchain.com پشتیبانی می‌کند را مشاهده کنید:

blockchain.com

حال کافیست در ابتدا روی Ether کلیک کنید:

blockchain.com

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در گام اول روی Ether کلیک می‌کنید تا محیط مربوط به کیف پول اتریومتان نمایش داده شود، سپس در گام دوم روی Export Private Key که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید:

blockchain.com

پس از کلیک روی این قسمت با یک هشدار امنیتی در زمینه عدم به اشتراک گذاری کلید خصوصی‌تان رو به رو می‌شوید که پس از مطالعه آن روی continue کلیک کنید:

blockchain.com

حال آدرس عمومی و آدرس خصوصی مربوط به کیف پول اتریوم خود در سایت blockchain.com را می‌توانید مشاهده و کپی کنید.

با در اختیار داشتن کلید خصوصی اتریوم‌تان می‌توانید کیف پولتان را در جایی دیگر ایمپورت کنید و دارایی‌های دیگر خود را مشاهده و انتقال دهید. یکی از بستر‌هایی که می توانید برای مشاهده و انتقال توکن‌های بر بستر اتریوم خود از آن استفاده کنید سایت Myetherwallet است که آموزش آن در وبسایت میهن بلاکچین موجود است. بنابراین اگر آدرس عمومی اتریوم خود در سایت blockchain.com را برای دریافت توکن‌های خود در اختیار کسی قرار دادید نگران نباشید؛ دارایی هایتان از بین نرفته است. این دارایی‌ها تنها در سایت blockchain.com قابل مشاهده نیستند و از طریق راهی که گفته شد می‌توانید به تمامی توکن‌های موجود در این آدرس دسترسی داشته باشید.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۳/۶

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا