اخبار بیت کوین

افزایش حجم معاملات اولین ETF آتی بیت کوین (BITO) و GBTC گری اسکیل

با افزایش تقاضا برای ETF اسپات بیت کوین، حجم معاملات محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین متعلق به شرکت‌های پروشرز (ProShares) و گری اسکیل (Grayscale) افزایش یافته است.

به نقل از کوین تلگراف، صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمانی بیت کوین شاهد افزایش حجم قابل توجهی هستند؛ زیرا هیجان زیادی در مورد تغییرات احتمالی قانون‌گذاری در ایالات متحده وجود دارد. داده‌های چند منبع از جمله بلومبرگ نشان می‌دهد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین و سایر محصولات از نظر ورودی سرمایه به رکورد هفتگی نزدیک شده‌اند.

حجم معاملات BITO و GBTC به حدود ۲.۵ میلیارد دلار رسید

احتمال اینکه ایالات متحده به زودی به یک ETF اسپات بیت کوین مجوز بدهد، نه تنها بر عملکرد قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته است، بلکه اکوسیستم پیرامون آن نیز از این فضای مثبت بهره‌مند شده‌اند.

علاوه بر صرافی‌ها و شرکت‌های استخراج، محصولات سرمایه‌گذاری سازمانی مرتبط با بیت کوین نیز شاهد افزایش مجدد تقاضا هستند.

همانطور که اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ اشاره کرد، حداقل دو نام آشنا در هفته معاملاتی منتهی به ۲۷ اکتبر (۵ آبان) شاهد حجم معاملات «قابل توجهی» بودند.

توییت اریک بالکوناس
منبع: پلتفرم X

از جمله آن‌ها ETF شرکت پروشرز با نام ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)، اولین ETF مبتنی بر معاملات آتی بیت کوین است که در سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده مجوز فعالیت دریافت کرد.

بالکوناس در بخشی از توییت خود نوشت:

BITO هفته گذشته ۱.۷ میلیارد دلار معامله شد، دومین هفته پر معامله از شروع کار آن.

همچنین، وی خاطر نشان کرد حجم معاملات بیت کوین تراست گری اسکیل (GBTC) به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که به کاهش تخفیف (Discount) آن نسبت به قیمت اسپات بیت کوین و رسیدن به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر کمک کرده است.

بالکوناس در پایان اشاره کرد:

این مبلغ ۲.۵ میلیارد دلاری (۱٪ برتر در میان ETFها) برای دو محصول سرمایه‌گذاری است که در مقایسه با ETF اسپات کمتر مطلوب هستند. هر چند ما فکر می‌کنیم ETF‌های اسپات بیت کوین بعید است در روز اول رکورد بزنند، اما با این شرایط واضح است که متقاضیان زیادی برای آن‌ها وجود دارد.

بازار مالی سنتی احتمالا «چیزی را می‌داند که ما هنوز نمی‌دانیم»

GBTC در ماه‌های اخیر حتی قبل از اینکه قیمت بیت کوین در هفته گذشته ۱۵٪ افزایش یابد، وضعیت بسیار مطلوبی داشته است.

پیروزی‌های قانونی در یک مسیر طولانی برای کسب مجوز و تبدیل GBTC به یک ETF اسپات باعث ایجاد انگیزه شد و محصول گری‌اسکیل اکنون با قیمتی معامله می‌شود که تنها ۱۳.۱٪ کمتر از قیمت اسپات BTC است.

براساس داده‌های کوین گلس (CoinGlass)، این تخفیف (Discount) کمترین میزان از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) است؛ زمانی که قیمت بیت‌کوین در بالاترین سطح خود یعنی ۶۹٬۰۰۰ دلار قرار داشت.

در عین حال، میستر کریپتو (Mister Crypto)، معامله‌گر محبوب بیت کوین و آلت کوین در این مورد اظهار داشته است:

تخفیف GBTC همچنان در حال کاهش است. شاید TradFi (بازار مالی سنتی) چیزی را می‌داند که ما هنوز نمی‌دانیم…

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا