اخبار عمومی

افزایش علاقه سرمایه گذاران سازمانی به بیت کوین با فرا رسیدن هاوینگ آن

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین، هیجانات پیرامون آن افزایش یافته است. سرمایه گذاران سازمانی نیز در تب و تاب بیت کوین هستند. صندوق پوشش ریسک مدالیون (Medallion) از شرکت Renaissance Technologies آخرین بازیگری است که وارد عرصه معاملات بیت کوین شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

شرکت Renaissance که در نیویورک واقع است یک صندوق پوشش ریسک بزرگ می‌باشد که دارایی های تحت مدیریت آن، ۷۵ میلیارد دلار برآورد شده است. صندوق های پوشش ریسک ماهیت پرخطری دارند اما شرکت Renaissance با انتخاب مدالیون که سرمایه گذاران آن اکثرا از کارمندان این شرکت هستند، قدم های اول در این عرصه را برمی‌دارد.

صندوق پوشش ریسک با عملکرد برتر

این صندوق پوشش ریسک برای معاملات قراردادهای آتی بیت کوین نقدی، CME را برگزیده است. در واقع شرکت Renaissance فهرستی از خطرات مرتبط با بیت کوین را تهیه کرده است. این خطرات شامل سابقه و تاریخچه محدود این ارز دیجیتال تا افزایش بررسی های دقیق قانونی در خصوص افراد حاضر در این عرصه و هم چنین نوسان و آسیب پذیری در مقابل کلاهبرداری ها می‌باشد.

اما مدالیون در جایگاهی قرار دارد که این خطرات را بپذیرد. طبق گزارش وال استریت ژورنال، ارزش این شرکت از ابتدای سال تاکنون ۲۵ درصد افزایش یافته است که بخش عمده ای از این افزایش ارزش، در ماه مارس و هنگامی به وقوع پیوسته است که سایر بازارهای مالی در روند نزولی قرار داشت.

علاوه بر این موضوع، مدالیون از زمان شروع به کار خود به سود سالانه تقریبا ۴۰ درصدی دست یافته است. با در نظر گرفتن موفقیت مدالیون در عبور از شرایط سخت مالی در سال ۲۰۲۰، آیا سایر صندوق های پوشش ریسک نیز باید این خطر را بپذیرند و وارد عرصه بیت کوین شوند؟

صندوق های پوشش ریسک توسط معامله کنندگان حرفه ای مدیریت می‌شود که علاوه بر داشتن کارمزدهای هنگفت، به این موضوع تمایل دارند که استراتژی های سرمایه گذاری خود را پنهان نگه دارند. اما با مشخص شدن آنکه بیت کوین نیز به این عرصه ورود پیدا کرده است، دور از انتظار نیست که سایر صندوق های پوشش ریسک نیز به عرصه ارزهای دیجیتال وارد شوند.

شرکت سرمایه گذاری Grayscale Investment اخیرا گزارش سه ماهه اول سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خود را منتشر کرده است. در این گزارش بیان شده است که در حال حاضر این شرکت ۲.۲ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد. در سه ماه اول سال جاری، بیش از ۳۸۸ میلیون دلار سرمایه وارد صندوق Bitcoin Trust این شرکت شده است. در این گزارش هم چنین بیان شده است که سهم سرمایه گذاران جدید از این مقدار تقریبا ۱۶۰ میلیون دلار است.

شرکت Grayscale گفت از مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری های انجام شده بر روی محصولات این شرکت، اکثر سرمایه ها (۸۸درصد) از جانب سرمایه گذاران سازمانی بوده است. این معاملات علاوه بر صندوق های متمرکز بر ارزهای دیجیتال شامل اقتصاد کلان جهانی، آربیتراژ، معاملات فروش و خرید استقراضی است.

وبسایت HedgeFundResearch.com به بررسی عملکرد صندوق های پوشش ریسکی پرداخته است که با بلاک چین و ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند.

دلیل توجه به بیت کوین چیست؟

بیت کوین در حال نزدیک شدن به هاوینگ است و تجربه نشان داده است که این رویداد یک پیشرفت صعودی برای بازار است. اگرچه تمام پیش بینی ها ممکن است به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا تغییر کند و حتی اشتباه شود، اما بیت کوین هر روز بیشتر مشابه با یک ذخیره ارزش می‌شود و این موضوع به سرمایه گذاران ارز دیجیتال به ثبات این دارایی اطمینان بیشتری می‌دهد.

وسوسه حرکت به سمت بیت کوین در بحبوحه برنامه تسهیل سازی کمی بانک های مرکزی کشورهای سراسر جهان به وجود آمده است که طی این برنامه، بانک های مرکزی در حال خریدن دارایی های مختلف هستند تا بازارهای مالی و اقتصاد را سرپا نگه دارند. آدام بک (Adam Beck) موسس و مدیرعامل Blockstream.com اخیرا هاوینگ بیت کوین را یک برنامه “فشرده سازی کمی” خوانده و گفته است:

مردم درباره پول فیزیکی صحبت می‌کنند. “فشرده سازی کمی” قدرت بیت کوین است. با وجود اینکه تمام جهان اعتماد خود به ارزهای سنتی را از دست می‌دهد و وارد تسهیل سازی کمی می‌شود، بیت کوین می‌تواند قدرت خود را نشان دهد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا