اخبار خارجی

ادغام بیت کوین با شبکه اینترنت کامپیوتر؛ بیت کوین رپد شده به ICP می‌آید

طبق این طرح پیشنهادی کاربران می‌توانند در بلاکچین اینترنت کامپیوتر و با استفاده از قراردادهای هوشمند، بیت کوین را بدون نیاز به کلید خصوصی ارسال، دریافت یا نگهداری کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Cryptoslate، در این رای‌گیری که از ۱۵ سپتامبر آغاز شده است دارندگان توکن اینترنت کامپیوتر (ICP) دو روز زمان داشتند تا به ادغام یا عدم ادغام با بلاکچین بیت کوین رای بدهند. در نهایت این طرح با ۹۶.۵۵٪ رای موافق تصویب شد.

بر اساس اعلام بنیاد Dfinity که در حال توسعه فناوری بلاکچین Internet Computer است، این ادغام در نهایت به انجام تراکنش‌های بیت کوین با سرعت بالا و هزینه پایین منجر خواهد شد.

تراکنش‌های سریع و کم هزینه بیت کوین

بنیاد دفینیتی در توییتر خود اعلام کرد:

بنیاد Dfinity و انجمن اینترنت کامپیوتر (ICA) از رای‌گیری زودهنگام خودداری خواهند کرد تا جامعه وسیعی که دارنده توکن‌های ICP هستند فرصت رای دادن به این طرح پیشنهادی را داشته باشند.

توییت-دفینیتی-درباره-ادغام-با-بیت-کوین

اگر این طرح مورد قبول واقع شود، جامعه اینترنت کامپیوتر قراردادهای هوشمند را از طریق کلیدهای رمزنگاری‌شده زنجیره‌ای به بیت کوین اضافه خواهد کرد. این عمل دو شبکه را با هم ادغام می‌کند و این امکان را به قراردادهای هوشمند اینترنت کامپیوتر می‌دهد تا بیت کوین را ارسال، دریافت یا نگهداری (hodl) کنند. در طرح پیشنهادی آمده است:

ما قصد داریم تراکنش‌های سریع و کم هزینه را با ایجاد قابلیت دفتر کل در بلاکچین اینترنت کامپیوتر ایجاد کنیم. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد بیت کوین را به حساب‌های این دفتر کل وارد یا خارج کنند که نتیجه آن بیت کوین رپد شده در اینترنت کامپیوتر خواهد بود. دارندگان بیت کوین رپد شده می‌توانند هر زمان که بخواهند موجودی حساب خود را به آدرس بیت کوین خود منتقل کنند.

بیت کوین، اتریوم و اینترنت کامپیوتر

پیاده‌سازی، آزمایش و استقرار این طرح، ممکن است ماه‌ها به طول انجامد اما با توجه به نقشه راه کنونی پروژه، ادغام مستقیم بیت کوین برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. دومنیک ویلیامز (Dominic Williams) بنیانگذار، رییس و دانشمند ارشد Dfinity و اینترنت کامپیوتر اظهار داشت:

این چیزی است که ما به عنوان هدف خود قرار داده‌ایم. اگر ما نتوانیم در تاریخ یاد شده پروژه را راه‌اندازی کنیم، مطمئن هستم که خیلی دیر نخواهد شد. ما یکی از بهترین تیم‌های رمزنگاری جهان را در اختیار داریم و بسیاری از کارهایی که در دست اقدام داریم به گسترش چهارچوب رمزنگاری کلید زنجیره‌ای مرتبط است که اینترنت کامپیوتر را تغذیه می‌کند.

ویلیامز همچنین اعلام کرد:

به طور کلی ما به بلاکچین سه‌گانه تشکیل شده از بیت کوین، اتریوم و اینترنت کامپیوتر معتقدیم چرا که این سه به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند.

او همچنین درباره ادغام با دیگر بلاکچین‌ها گفت:

فکر ما کاملا باز است و پیشنهادات مربوط به ادغام با سایر بلاکچین‌ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا