اخبار کوتاه

تبدیل بیت تورنت، سیف مون و متیک (BEP2) در صرافی‌های ایرانی

صرافی‌های بیت پین و تبدیل اعلام کردند که از تبدیل توکن بیت تورنت پشتیبانی خواهند کرد. قرار است توکن BTT در این صرافی‌ها از این پس با نماد BTTC نشان داده شود و در طی فرآیند جایگزینی هر توکن BTT به صورت اتوماتیک با ۱۰۰۰ توکن BTTC جایگزین خواهد شد.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


صرافی بیت پین

پشتیبانی صرافی بیت پین از تبدیل توکن BTT

 • جزییات: صرافی بیت پین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
 • مطابق اعلام رسمی پروژه بیت‌تورنت، توکن این پروژه از BTT به BTTC تغییر خواهد یافت و هر ۱ توکن قبلی بیت تورنت برابر با ۱۰۰۰ توکن بیت تورنت جدید خواهد بود.
 • با توجه به اینکه بیت‌تورنت هم در بخش خرید آسان و هم پلتفرم قابل معامله است،بیت پین مطابق برنامه زمانی زیر فرایند مهاجرت به توکن جدید بیت‌تورنت را اجرایی خواهد کرد:
 • امکان واریز و برداشت ارز بیت‌تورنت موقتا از تاریخ ۲۵ دی ماه مسدود می‌گردد.
 • به منظور ثابت ماندن دارایی‌های بیت تورنت کاربران جهت تبدیل به توکن جدید، امکان خرید و فروش و معامله بیت‌تورنت از ساعت ۰۰:۰۱ روز ۲۷ دی ماه مسدود می‌گردد.
 • از ۲۷ دی ماه لغایت ۳ بهمن فرایند تبدیل توکن‌ها انجام می‌شود و طی آن هر ۱ عدد از بیت‌تورنت قبلی به ۱۰۰۰ عدد توکن جدید بیت‌تورنت در کیف پول کاربران تبدیل خواهد شد.
 • از تاریخ ۴ بهمن، امکان معامله و خرید و فروش بیت تورنت جدید از سرگرفته خواهد شد.
 • از تاریخ ۶ بهمن امکان واریز و برداشت بیت‌تورنت جدید بازگشایی خواهد شد.

مسدود شدن امکان واریز و برداشت توکن سیف مون در صرافی بیت پین

 • جزییات: با توجه به شروع اجرای فرایند تبدیل توکن SafeMoon از نسخه ۱ به ۲ در کیف پول بیت پین، تا اطلاع ثانوی هرگونه واریز و برداشت و خرید و فروش این رمز ارز در این صرافی امکان‌پذیر نخواهد بود.

در اواسط دسامبر سال ۲۰۲۱ (آذر ماه سال ۱۴۰۰) سیف مون به منظور بهبود سرعت، امنیت و کیفیت پلتفرم خود از SafeMoon ورژن ۲ رونمایی کرد. در این مقاله به این می‌پردازیم که سیف مون ورژن ۲ چیست، چه تفاوت‌هایی با ورژن ۱ دارد و چگونه باید توکن‌های SafeMoon را از ورژن یک به ورژن دو انتقال دهیم.

صرافی تبدیل

فرآیند تبدیل توکن‌های BTT به BTTC در صرافی تبدیل اعلام شد

 • جزییات: از ساعت ۲۳:۵۵ روز ۲۶ دی واریز و برداشت بیت‌تورنت در صرافی تبدیل متوقف خواهد شد و بازار بیت‌تورنت – تتر بسته خواهد شد. لذا تمام سفارش‌های باز آن لغو خواهند شد و از این پس بیت تورنت با نماد BTTC نشان داده خواهد شد. این صرافی به صورت اتوماتیک تبدیل BTT به BTTC را با نسبت ۱ به ۱۰۰۰ انجام خواهد داد. پس از انجام این فرایند، بازار بیت‌تورنت – تتر (با نماد BTTCUSDT) در ساعت ۱۱ صبح روز ۱ بهمن باز می‌شود.

اطلاعیه تبدیل در خصوص پایان پشتیبانی پالیگان از توکن MATIC واقع بر بستر BEP2

 • جزییات: مطابق این اطلاعیه اگر در این صرافی این توکن را در اختیار دارید، نیاز به هیچ اقدامی نیست. در صورتی که در خارج از این صرافی این توکن را بر بستر BEP2 در اختیار دارید، می‌توانید با واریز آن به صرافی تبدیل، آن را به استاندارد ERC-20 تبدیل کنید. شایان ذکر است این اطلاعیه در تاریخ ۲۵ دی ماه منتشر شده است؛ لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی صرافی تبدیل تماس حاصل نمایید.

صرافی اوکی اکسچنج

با توجه به به‌روزرسانی رمز ارز BTT صرافی اوکی اکسچنج نیز به طور هماهنگ با صرافی‌های بزرگ از این به‌روزرسانی پشتیبانی می‌کند.
واریز و برداشت این ارز موقتا غیرفعال بوده و موجودی بیت تورنت در کیف پول اوکی اکسچنج نمایش داده نمی‌شود. بعد از اتمام این به‌روز رسانی تیم اوکی اکسچنج دوباره اطلاع رسانی خواهد کرد.

صرافی کوینکس

ایردراپ توکن SGB به دارندگان XRP در صرافی کوینکس

 • جزییات: کاربرانی که در صرافی کوینکس موجودی XRP داشته‌اند، می‌توانند از این ایردراپ بهره‌مند شوند. بر این اساس به ازای هر XRP مقدار ۰.۱۵۱۱ از توکن SGB به کاربرانی تعلق خواهد گرفت که در روز ۱۲ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آذر ۹۹) در این صرافی موجودی ریپل داشته‌اند. این ایردراپ در روز ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) به حساب کاربران واجد شرایط واریز می‌شود و همزمان توکن SGB در این صرافی لیست می‌شود.

صرافی کوکوین

هشدار کوکوین به کاربران خود در خصوص سایت‌های فیشینگ

 • جزییات: کوکوین اعلام کرد اخیرا متوجه وجود سایت‌هایی با نام‌های مشابه با این صرافی در صفحات جستجوی گوگل شده است و از کاربران خود خواسته است که در این خصوص دقت لازم را به عمل آورند و تنها از صفحات رسمی این صرافی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

کوکوین ۱۶ میلیون توکن SRK را بین کاربران خود توزیع می‌کند

 • جزییات: با انجام فعالیت‌های زیر می‌توانید سهمی از کمپین کوکوین در توزیع ۱۶ میلیون توکن SRK داشته باشید. این کمپین از تاریخ ۱۴ تا ۲۱ ژانویه (۲۴ دی تا ۱ بهمن) در این صرافی برگزار می‌شود.

فعالیت ۱: ۲۰۰ کاربر نخستی که اختلاف میزان واریزی و برداشت توکن SRK آن‌ها در صرافی حداقل ۷۰,۰۰۰ SRK باشد، ۱۰,۰۰۰ SRK دریافت خواهند کرد.

فعالیت ۲: کاربرانی که مجموع حجم خرید و واریزی به صرافی آن‌ها حداقل ۳۰۰,۰۰۰ SRK باشد، واجد شرایط دریافت بخشی از جایزه ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ SRK به شرح زیر خواهند بود:

 1. نفر اول ۶۵۰,۰۰۰ SRK
 2. نفر دوم ۵۵۰,۰۰۰ SRK
 3. نفر سوم ۴۰۰,۰۰۰ SRK
 4. نفرات چهارم تا دهم ۳۰۰,۰۰۰ SRK
 5. نفرات یازدهم تا بیستم ۲۰۰,۰۰۰ SRK
 6. نفرات بیست و یکم تا سی‌ام ۱۳۰,۰۰۰ SRK
 7. سایر کاربران واجد شرایط به نسبت میزان خرید آن‌ها سهمی از ۳,۰۰۰,۰۰۰ SRK دریافت خواهند کرد.

فعالیت ۳: کاربرانی که مجموع حجم خرید و فروش آن‌ها در صرافی حداقل ۱۰۰,۰۰۰ SRK باشد و احراز هویت KYC1 را انجام داده باشند و زوج ارزهای SRK/USDT و SRK/BTC را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کرده باشند، به طور مساوی سهمی از ۳,۰۰۰,۰۰۰ SRK خواهند داشت.

فعالیت ۴: کاربرانی که اختلاف میزان خرید و فروش روزانه آن‌ها در صرافی حداقل ۵۰,۰۰۰ SRK باشد و این کار را برای ۳ روز متوالی انجام دهند، به صورت مساوی سهمی از ۱,۰۰۰,۰۰۰ SRK خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

صرافی اوکی‌اکس

قطع سرویس‌های معاملاتی صرافی اوکی‌اکس به حساب‌های کاربری از نوع کلاسیک

 • جزییات: از روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) تمامی سرویس‌های معاملاتی برای حساب‌های کاربری از نوع کلاسیک در این صرافی قطع خواهد شد لذا از کاربران خواسته شده تا آن تاریخ تکلیف معاملات خود را مشخص نمایند. این صرافی به کاربران توصیه کرده است که در اسرع وقت حساب‌های کاربری خود را به نوع Unified تغییر دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

امکان سپرده‌گذاری استیبل کوین‌های UST و USDC در صرافی اوکی‌اکس

 • جزییات: از تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) کاربران قادر خواهند بود تا استیبل کوین UST را به صورت سپرده‌گذاری دیفای (Defi Staking) و استیبل کوین USDC را به صورت سپرده‌گذاری (Staking) مورد استفاده قرار دهند. مدت سپرده‌گذاری USDC برابر ۳۰ روز و سود سالیانه آن برابر ۲۰٪ خواهد بود در حالی که این مقادیر برای UST متغیر و بر مبنای اطلاعات درون‌زنجیره‌ای محاسبه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

صرافی dydx

کاهش سقف ضرایب معاملات اهرم‌ دار در صرافی dydx

 • جزییات: مطابق اعلام این صرافی از روز ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) حداکثر اهرم مجاز برای استفاده کاربران در معاملات اهرم دار ۲۰x خواهد بود. پیش‌تر این میزان برابر ۲۵x بوده است.

صرافی پنکیک سواپ

اضافه شدن AOG و APX به فارم و استخرهای صرافی پنکیک سواپ

 • توکن‌های BCOIN و APX در قسمت استخرهای سایراپ (Syrup Pools) صرافی پنکیک سواپ اضافه شد. همچنین فارم‌ AOG-BUSD و APX-BUSD در این صرافی غیرمتمرکز راه‌اندازی شد.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های ارز دیجیتال اضافه شده‌اند:

صرافیرمز ارز جدیدبازار آنی (SPOT)بازار مارجین
بیت پینBLOK
CHZ
POLS
بازار داخلی
نیلSushi بازار داخلی
هوبیOCEAN
ASTR
OCEAN/USDT
ASTR/USDT
کوکوینGLMR
KAVA
اوکی‌اکسLOOKS
GLMR
LOOKS/USDT
GLMR/USDT
کوینکسSGB
SLC
NCT
INV
PRO
SGB/USDT
SLC/USDT
NCT/USDT
INV/USDT
PRO/USDT
برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا