متوسط دیفای

آموزش گام به گام تبدیل توکن های BTTOLD به BTT؛ سواپ ارز دیجیتال جدید شبکه BitTorrent

در سال ۲۰۲۱ بنیاد ترون و شبکه بیت تورنت تصمیم گرفتند شبکه‌ای به نام بیت تورنت چین (BTTC) راه‌اندازی کنند. BTTC به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ عمل می‌کند و بنا دارد مسائل میان زنجیره‌ای ترون مثل مشکلات برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) و توکن‌های بی‌همتا (NFT) را برطرف کند. با راه‌اندازی این شبکه توکن BTT جدید با استاندارد TRC20 ایجاد شد و کاربران باید توکن‌های قدیمی خود را به این توکن تبدیل کنند. در این مقاله مراحل تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را به طور کامل آموزش می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید. 

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
این مقاله در ۲۵ آذر ۱۴۰۲ به‌روزرسانی شده است.

مراحل تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT

تبدیل BTTOLD به BTT
منبع: bittorrent.com

در این جا مراحل کلی تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT را نوشته‌ایم. جزئیات هر یک از مراحل همراه با عکس در ادامه مقاله توضیح داده شده است. با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید توکن‌های بیت تورنت قدیمی را به کیف پول ترون لینک انتقال دهید و آن‌ها در سایت بیت تورنت به توکن‌های BTT تبدیل کنید.

اگر توکن‌های بیت تورنت شما در صرافی است، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی کنید که صرافی از طرح تبدیل پشتیبانی کرده است یا خیر. اگر پشتیبانی کرده باشد، توکن‌ها به صورت خودکار تبدیل شده‌اند. اگر نه، مراحل زیر را دنبال کنید.
 • نصب کیف پول ترون لینک و انتقال توکن‌های BTTOLD به آن
 • مراجعه به سایت bt.io و بخش BTT Redenomination
 • متصل کردن کیف پول
 • امضای تراکنش و تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT

اگر توکن‌های بیت تورنت شما در کیف پول شخصی است، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • نصب کیف پول ترون لینک و انتقال توکن‌های BTTOLD به آن
 • مراجعه به سایت bt.io و بخش BTT Redenomination
 • متصل کردن کیف پول
 • امضای تراکنش و تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT

آموزش تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT 

نکات مهم:

 • مطابق تغییرات جدید در شبکه بیت تورنت چین، هر توکن قدیمی این شبکه معادل ۱,۰۰۰ توکن بیت تورنت جدید است.
 • به دلیل ثابت بودن مارکت کپ توکن BTT، قیمت هر توکن جدید برابر با یک هزارم توکن قدیمی این شبکه است.
 • از این به بعد، رمزارز شبکه BitTorent Chain، توکن BTT است و توکن‌های BTTOLD کاربردی در این شبکه نخواهند داشت.
 • سواپ توکن BTT فقط از ورژن قدیمی به جدید امکان‌پذیر است و نمی‌توان توکن‌های جدید را به ورژن قدیمی تبدیل کرد.

به گفته شبکه بیت تورنت، فرایند تبدیل توکن‌های قدیمی به جدید همواره میسر است و کاربران می‌توانند هر زمان اقدام به سواپ توکن‌های قدیمی خود به توکن‌های جدید کنند. در ادامه مقاله به نحوه تبدیل توکن‌های قدیمی به جدید می‌پردازیم. برای تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT دو حالت امکان‌پذیر است که به شرح زیر است:

توکن‌های بیت تورنت که در صرافی‌های متمرکز هستند

اگر توکن‌های بیت تورنت شما در صرافی‌هایی بوده که از طرح تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT پشتیبانی کرده‌اند، تمام عملیات تبدیل به صورت خودکار در صرافی‌ها انجام شده است و نیاز به انجام کاری از سمت شما نیست. اگر توکن‌ها در صرافی‌هایی بوده که از این طرح پشتیبانی نکرده‌اند، باید توکن‌ها را به کیف پول ترون لینک انتقال داده و در سایت بیت تورنت تبدیلش کنید.

توکن‌های BTT که در کیف پول‌ها هستند 

اگر توکن‌های BTT خود را در کیف پول‌‌ نگهداری می‌کنید، باید ببینید که کیف پول شما حضانتی است یا غیرحضانتی. اگر از کیف پول حضانتی استفاده می‌کنید، ببینید که آیا این کیف پول از آپدیت بیت تورنت پشتیبانی کرده است یا خیر. اگر توکن‌های خود  را در کیف پول شخصی و غیرحضانتی نگهداری می‌کنید، باید تبدیل توکن‌ها را خودتان انجام دهید و بسته به نوع شبکه‌ توکن‌های BTT خود، مراحل آموزش را دنبال کنید.

توکن‌های بیت تورنت در حال حاضر بر روی دو شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) با استاندارد BEP20 و در شبکه ترون با استاندارد TRC20 موجود است. در ادامه، نحوه تبدیل بیت تورنت هر دو شبکه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله آموزش داده‌‌ایم.

تبدیل بیت تورنت BSC به بیت تورنت جدید

در حال حاضر، امکان تبدیل بیت تورنت‌ BSC قدیمی به BTT وجود ندارد و فقط از طریق صرافی پنکیک سواپ می‌توانید آن‌ها را به ارز دیجیتال BNB تبدیل کنید؛ اما هنگام سواپ، باید قیمت، نقدینگی استخر و اسلیپیج را در نظر بگیرید. نسخه مرورگر کیف پول ترون لینک از شبکه BSC پشتیبانی می‌کند (نسخه موبایل این قابلیت را ندارد) و می‌توانید توکن‌های بیت تورنت BSC را به این کیف پول منتقل کنید؛ اما فعلا در سایت بیت تورنت، تبدیل بیت تورنت BSC به بیت تورنت جدید با کیف پول ترون لینک ممکن نیست و سایت فقط از شبکه ترون پشتیبانی می‌کند. شاید در آینده، امکان تبدیل بیت تورنت BSC نیز در سایت فراهم شود.

برای انتقال بیت تورنت قدیمی روی شبکه BSC به افزونه ترون لینک، از گوشه بالا و سمت چپ، شبکه را به BSC تغییر دهید. با انتخاب علامت + در صفحه اول، نام توکن BTT را در بالا سرچ کنید. دو نوع توکن BTT با آدرس قرارداد متفاوت را خواهید دید. آدرسی که اول آن با 0X8595 شروع می‌شود مربوط به توکن قدیمی و آدرسی که با 0X352 شروع می‌شود مربوط به توکن BTT جدید است:

واریز کردن بیت ترونت BSC به کیف پول ترون لینک
منبع: Tron link افزونه کیف پول

برای فعال کردن و واریز توکن قدیمی، مورد اول (0X8595) را انتخاب کنید.

تبدیل بیت تورنت‌ قدیمی به بیت تورنت‌ جدید با کیف پول TronLink

پس از اینکه توکن‌های بیت تورنت قدیمی روی شبکه ترون را به کیف پول ترون لینک واریز کردید، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. کیف پول TronLink را نصب کنید. این کیف پول را می‌توان به صورت افزونه‌ (Extension) به مرورگر گوگل کروم اضافه کرد. برای دریافت کیف پول ترون‌لینک به صورت افزونه گوگل کروم، به این لینک مراجعه کرده و انتخاب گزینه Add to Chrome، افزونه را نصب کنید:

نصب افزونه کروم ترون لینک
منبع: chromewebstore

آموزش نصب و استفاده از کیف پول ترون لینک نیز در مقاله زیر به صورت کامل توضیح داده شده است. 

۲. پس از نصب کیف پول ترون لینک، دارایی‌های خود را به این کیف پول منتقل کنید و سپس به سایت bt.io مراجعه کنید.

ورود به سایت bt.io
منبع: bt.io

۳. پس از مراجعه به لینک بالا، به قسمت پایین صفحه و به بخش اکوسیستم مراجعه کرده و روی گزینه BTT Redenomination کلیک کنید.

مراجعه به بخش BTT Redenomination
منبع: bt.io

۴. سپس با صفحه زیر مواجه می‌شوید. در قسمت بالای صفحه سمت راست، روی گزینه Connect Wallet کلیک کرده و TRON Network را انتخاب می‌کنیم. اینجا باید درخواست اتصال را در کیف پول خود تایید (Confirm) کنیم.

اتصال کیف پول ترون لینک به bt.io
منبع: bt.io

۵. پس از اتصال کیف پول مقدار توکن‌های BTTOLD خود را که می‌خواهیم به ورژن جدید تبدیل کنیم، مشخص کرده و روی گزینه Confirm Swap کلیک می‌کنیم. 

مرحله تبدیل ‌BTTOLD به BTT
منبع: bt.io

۸. پس از انجام این مراحل روی گزینه Sign کلیک کرده و تراکنش را امضا می‌کنیم. در نظر داشته باشید برای تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT، به تعدادی کوین TRX برای پرداخت کارمزد شبکه نیاز دارید، که باید آن را به کیف پول TronLink خود واریز کنید. پس از تایید تراکنش توکن‌های BTTOLD شما به توکن‌های BTT تبدیل می‌شوند و در کیف پول ترون‌لینک شما به صورت توکن‌های ورژن جدید ذخیره می‌شوند.

تایید تراکنش تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT
منبع: کیف پول Tron Link

تبریک می‌گوییم! پس از انجام تمامی مراحل بالا توکن‌های BTTOLD شما تبدیل به BTT شده‌اند!

جمع بندی

در حال حاضر توکن‌های بیت تورنت بر بستر دو شبکه BSC و ترون عرضه شده‌اند. برای تبدیل توکن‌های BTTOLD (قدیمی) به توکن‌های BTT (جدید) از کیف پول ترون لینک استفاده می‌کنیم. کیف پول ترون لینک از BTT روی شبکه ترون و شبکه BSC پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با تغییر شبکه ترون یا BSC، بیت تورنت مربوطه را به آن واریز کنید؛ اما امکان فعلا امکان تبدیل بیت تورنت BSC به بیت تورنت جدید وجود ندارد و فقط بیت تورنت قدیمی روی شبکه ترون را می‌توان به بیت تورنت جدید تبدیل کرد. در نهایت، با استفاده از سایت بیت تورنت و کیف پول ترون لینک به راحتی می‌توانید توکن‌های بیت تورنت قدیمی را به جدید تبدیل کنید. در این مقاله نحوه تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را به طور کامل آموزش دادیم. اگر شما هم تجربه تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را در این شبکه دارید، آن‌ را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متدوال (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
از چند روش می‌توان توکن های BTTOLD را به BTT تبدیل کرد؟

در حال حاضر، تنها روش برای تبدیل BTTOLD به ‌BTT این است که توکن‌های قدیمی را به کیف پول ترون لینک واریز کرده و از طریق سایت بیت تورنت، آن‌ها را به بیت تورنت جدید تبدیل کنید.

چه کارهایی باید برای تبدیل توکن های BTTOLD به BTT انجام داد؟

باید توکن‌های BTTOLD را به کیف پول ترون لینک منتقل کرده و سپس با استفاده از سایت بیت تورنت، آن‌ها را به بیت تورنت جدید تبدیل کنید.

بیت تورنت جدید را در کدام صرافی‌ها خرید و فروش کنیم؟

بیت تورنت جدید را می‌توانید در صرافی‌های متمرکز بایننس، کوکوین، کراکن، اوکی اکس، گیت و هوبی و صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ و پنکیک سواپ خرید و فروش کنید.

چرا پس از تبدیل بیت تورنت قدیمی به جدید مقدار آن‌ها افزایش پیدا کرد؟

هر توکن قدیمی بیت تورنت، معادل هزار توکن جدید است. یعنی ۱۰ توکن BTTOLD شما به ۱۰,۰۰۰ توکن BTT تبدیل می‌شود. در واقع تعداد توکن‌ها بیشتر شده است؛ اما قیمت آن به همان نسبت کاهش یافته است و در اصل، ارزش توکن ثابت مانده است.

آخرین مهلت تبدیل BTTOLD به BTT چه زمانی است؟

طبق گفته شبکه بیت تورنت محدودیت زمانی ندارد و هر زمان می‌توان اقدام کرد؛ اما بهتر است که در اولین فرصت توکن‌های BTT قدیمی را به بیت تورنت جدید تبدیل کنید.

چطوری بیت تورنت را در تراست ولت به شبکه جدید انتقال بدهیم؟

باید توکن‌های خود را به کیف پول ترون لینک منتقل کنید و بعد طبق آموزش ادامه مراحل را پیش ببرید. فعلا امکان تبدیل بیت تورنت قدیمی بر بستر BSC وجود ندارد و فقط می‌توان آن‌ را در پنکیک سواپ به ارز دیجیتال BNB سواپ کرد.

رمزارز BTTOLD در گزینه‌های ترون لینک نیست. چکار کنیم؟

در صفحه اول کیف پول، علامت + را بزنید و با جستجوی نام توکن BTTOLD، می‌توانید آن را پیدا کرده و به کیف پول اضافه کنید.

چرا کیف پول من به سایت بیت تورنت وصل نمی‌شود؟

ممکن است مشکل از اینترنت، مرورگر و یا کیف پول باشد. بهتر است افزونه ترون لینک را حذف کرده و دوباره نصب کنید یا با یک مرورگر جدید امتحان کنید که افزونه‌های کمتری دارد. دقت کنید که هنگام حذف کیف پول، عبارت بازیابی خود را ذخیره کرده باشید. ضمنا اگر از افزونه مرورگر استفاده می‌کنید، می‌توانید نسخه موبایل کیف پول را هم امتحان کنید و بر عکس.

بیت تورنت قدیمی را به صرافی انتقال دادم اما در مقصد دریافت نشده، چه کاری انجام دهیم؟

در حال حاضر هیچ کدام از صرافی‌ها از بیت تورنت قدیمی پشتیبانی نمی‌کنند. تنها راه این است که با پشتیبانی صرافی ارتباط بگیرید و مشکل را مطرح کنید.

چرا بعد از گذشت چندین ساعت هنوز تراکنش انجام نشده است؟

اگر تراکنش شما ناموفق بوده یا طی چندین ساعت هنوز انجام نشده است، احتمالا کارمزد کافی برای تراکنش پرداخت نشده است. می‌تواند وضعیت تراکنش خود را در مرورگر بلاکچینی پیگیری کنید.

آیا برای تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT، دارایی‌هایمان را به صرافی متمرکز انتقال بدهیم؟

هیچ کدام از صرافی‌های متمرکز دیگر از بیت تورنت قدیمی پشتیبانی نمی‌کنند؛ بنابراین نمی‌توانید توکن‌های BTTOLD را به صرافی‌های متمرکز منتقل کنید.

آیا بعد از تبدیل توکن‌های BTTOLD به BTT، ارزش دارایی‌های من تغییر خواهد کرد؟

هر بیت تورنت قدیمی معادل هزار بیت تورنت جدید است و ارزش بیت تورنت جدید هم معادل یک‌هزارم بیت تورنت قدیمی است؛ پس ارزش توکن‌های شما تغییری نخواهد کرد.

بیت تورنت BEP2 را چطور به بیت تورنت جدید تبدیل کنیم؟

در زمان ویرایش این مقاله، فعلا هیچ روشی برای تبدیل بیت تورنت BEP2 به بیت تورنت جدید وجود ندارد. اگر روش مطمئنی برای تبدیل این توکن‌ها پیدا شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

چرا قیمت BTT من در صرافی صفر نمایش داده می‌شود؟

اگر قیمت توکن‌های BTT شما در صرافی صفر نمایش داده می‌شود، به احتمال زیاد این صرافی از طرح تبدیل بیت تورنت پشتیبانی نکرده است. در این صورت باید توکن‌ها را طبق آموزش به کیف پول ترون لینک انتقال دهید و آن‌ها را به بیت تورنت جدید تبدیل کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
313 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا