متوسط دیفای

آموزش گام به گام تبدیل توکن های BTTOLD به BTT؛ سواپ ارز دیجیتال جدید شبکه BitTorrent

در سال ۲۰۲۱ بنیاد ترون و شبکه بیت تورنت تصمیم گرفتند شبکه‌ای به نام بیت تورنت چین (BTTC) راه‌اندازی کنند. BTTC به عنوان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ عمل می‌کند و بنا دارد مسائل میان زنجیره‌ای ترون مثل مشکلات برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp)  و توکن‌های بی‌همتا (NFT) را برطرف کند. حاصل این همکاری ایجاد شبکه بیت تورنت چین است. توکن این شبکه همان توکن BTT است که به شبکه BTTC منتقل می‌شود. در این مقاله، ابتدا به معرفی اجمالی شبکه بیت تورنت می‌پردازیم و سپس مراحل تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را به طور کامل آموزش می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید. 

این مقاله در ۹ آذر ۱۴۰۱ به‌روزرسانی شد

معرفی اجمالی شبکه بیت تورنت

شبکه بیت تورنت

شبکه بیت تورنت (BitTorrent) در سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۳) تاسیس شده و هدف آن، استفاده از یک استاندارد برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها به صورت همتا به همتا (P2P) است. کاربران می‌توانند به جای دانلود یا آپلود فایل‌های خود از یک سرور، به بیت تورنت متصل شوند و محتوای مورد نیازشان را از شبکه‌ای از کامپیوتر‌های به هم پیوسته دانلود کنند؛ به زبان ساده‌تر، افراد مختلف می‌توانند انواع فایل‌ها از جمله موسیقی، فیلم، کارهای گرافیکی و غیره را در کامپیوترهای خود آپلود کنند و با سایر افرادی که به این اطلاعات نیاز دارند، به اشتراک بگذارند.

در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) جاستین سان (Justin Sun) موسس شبکه و بنیاد ترون، تصمیم گرفت از خدمات شبکه بیت تورنت درآمد‌زایی کند. از این رو BitTorrent توسط بنیاد ترون به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار خریداری شد. پس از آن، کاربران این شبکه با اشتراک‌گذاری فایل‌ها و فضای کامپیوتر خود توانستند کسب درآمد کنند. پس از گذشت ۳ سال و در سال ۲۰۲۱، بنیاد ترون و بیت تورنت تصمیم گرفتند تا با هدف حل مشکلات میان‌زنجیره‌ای ترون، شبکه بیت تورنت را به عنوان یک راه حل لایه ۲ معرفی کنند. به همین منظور، شبکه Bittorrent Chain ساخته شد و در دسترس کاربران قرار گرفت. اکنون، کاربران می‌بایست برای استفاده از خدمات این شبکه، توکن‌های BTT خود را به ورژن جدید تبدیل کنند، که در ادامه، به آموزش این تبدیل به صورت تصویری و گام به گام می‌پردازیم. همچنین می‌توانید با مطالعه مقاله زیر، به‌طور کامل با شبکه بیت تورنت آشنا شوید.

آموزش تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT 

تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT 
منبع: Bittorrent Medium

مطابق تغییرات جدید در شبکه بیت تورنت چین، هر توکن قدیمی این شبکه معادل ۱,۰۰۰ توکن جدید این شبکه خواهد بود و در مقابل، به دلیل ثابت بودن مارکت کپ این توکن، قیمت هر توکن جدید برابر با یک هزارم توکن قدیمی این شبکه است.

از این به بعد، توکن BTT رمزارز شبکه BitTorent Chain است و توکن‌های BTTOLD کاربردی در این شبکه نخواهند داشت. همچنین سواپ این توکن فقط از ورژن قدیمی به جدید امکان‌پذیر است و نمی‌توان توکن‌های جدید را به ورژن قدیمی تبدیل کرد.

به توصیه شبکه بیت تورنت چین، بهتر است برای انتقال توکن‌های قدیمی خود به ورژن جدید، تا تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۲ دی ۱۴۰۰) اقدام کنید. البته به گفته این شبکه فرایند تبدیل توکن‌های قدیمی به جدید همواره میسر است و کاربران می‌توانند هر زمان اقدام به سواپ توکن‌های قدیمی خود به توکن‌های جدید کنند. در ادامه مقاله به نحوه تبدیل توکن‌های قدیمی به جدید می‌پردازیم. برای تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT دو حالت امکان‌پذیر است که به شرح زیر است:

توکن‌های بیت تورنت که در صرافی‌های متمرکز هستند

در این حالت، اگر صرافی از طرح تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT پشتیبانی کند، تمام عملیات تبدیل به صورت خودکار در صرافی انجام شده و کاربران نیاز به انجام کاری ندارند؛ به طور مثال صرافی Gate.io از شبکه جدید بیت‌تورنت‌چین پشتیبانی می‌کند. برای یافتن اینکه صرافی شما از انتقال توکن‌های BTT به ورژن جدید پشتیبانی می‌کند یا خیر، می‌توانید به بخش اطلاعات صرافی مراجعه کرده و از این امر مطلع شوید.

توکن‌های BTT که در کیف پول‌های غیرمتمرکز هستند 

اگر توکن‌های BTT خود را در کیف پول‌‌های مختلفی که می‌توان این ارز را در آن‌ها ذخیره کرد نگهداری می‌کنید، بسته به نوع شبکه‌ای که توکن‌های BTT شما در آن‌ها قرار دارند، باید از دو روش مختلف برای تبدیل آن‌ها به ورژن جدید اقدام کنید.

توکن‌های بیت تورنت در حال حاضر بر روی دو شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) با استاندارد BEP20 و در شبکه ترون با استاندارد TRC20 موجود است. برای انتقال آن‌ها از شبکه BSC باید ابتدا توکن‌های BTT را به یکی از صرافی‌های متمرکز مانند بایننس که امکان برداشت این توکن‌ها را در شبکه ترون به شما می‌دهد، واریز کنید. پس از وایز توکن‌ها آن‌ها را به صورت توکن‌های TRC20 خارج کرده و در کیف پول TronLink واریز نمایید.

از این مرحله به بعد، نحوه تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT بین هر دو شبکه BSC و ترون یکسان است. مراحل انجام انتقال به شرح زیر است:

۱. کیف پول TronLink را نصب کنید. این کیف پول را می‌توان به صورت افزونه‌ (Extension) به مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس اضافه کرد. برای دریافت کیف پول ترون‌لینک به صورت افزونه گوگل کروم، روی این لینک کلیک کنید؛ آموزش نصب و استفاده از کیف پول ترون لینک نیز در مقاله زیر به صورت کامل توضیح داده شده است. 

نحوه نصب ولت ترون لینک
نحوه نصب ولت ترون لینک
منبع: Bittorrent Medium

۲. پس از نصب کیف پول ترون لینک، دارایی‌های خود را به این کیف پول منتقل کنید و سپس به لینک bt.io مراجعه کنید.

نحوه تبدیل bttold به btt
نحوه تبدیل bttold به btt
منبع: Bittorrent Medium

۳. پس مراجعه به لینک بالا، به قسمت پایین صفحه در قسمت APPS مراجعه کرده و روی گزینه Swap BTT کلیک کنید.

نحوه انجام btt swap
گزینه Swap BTT
منبع: Bittorrent Medium

۴. پس از کلیک روی گزینه Swap BTT، با صفحه زیر مواجه می‌شوید. در قسمت بالای صفحه سمت راست، روی گزینه Connect To Wallet کلیک کرده و Connect To Tron Network را انتخاب می‌کنیم.

تبدیل توکن‌های bttold به btt
اتصال به شبکه ترون
منبع: Bittorrent Medium

۵. در صفحه باز شده، به قسمت Connect To Tron Network رفته و کیف پول TronLink را انتخاب کرده و روی آن کلیک می‌کنیم.

نحوه وصل شدن به کیف پول tronlink
انتخاب کیف پول ترون لینک
منبع: Bittorrent Medium

۶. در صفحه باز شده بر روی Connect Wallet کلیک کرده و گزینه Connect To Tron Network را انتخاب می‌کنیم.

نحوه تبدیل bttold به btt
اتصال به شبکه ترون
منبع: Bittorrent Medium

۷. پس از اتصال کیف پول به صفحه Swap BTT، مقدار توکن‌های BTTOLD خود را که می‌خواهیم به ورژن جدید تبدیل کنیم، مشخص کرده و روی گزینه Confirm Swap کلیک می‌کنیم. 

انتخاب تعداد توکن‌های bttold برای تبدیل به btt
انتخاب مقدار BTT و تایید تراکنش
منبع: Bittorrent Medium

۸. پس از انجام این مراحل روی گزینه Sign کلیک کرده و تراکنش را امضا می‌کنیم. در نظر داشته باشید برای تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT، به تعدادی کوین TRX برای پرداخت کارمزد شبکه نیاز دارید، که باید آن را به کیف پول TronLink خود واریز کنید. پس از تایید تراکنش توکن‌های BTTOLD شما به توکن‌های BTT تبدیل می‌شوند و در کیف پول ترون‌لینک شما به صورت توکن‌های ورژن جدید ذخیره می‌شوند.

تایید تراکنش تبدیل توکن‌های bttold به btt
تایید تراکنش تبدیل توکن های bttold به btt
منبع: Bittorrent Medium

تبریک می‌گوییم! پس از انجام تمامی مراحل بالا توکن‌های BTTOLD شما تبدیل به BTT شده‌اند!

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
  • از چند روش می‌توان توکن های BTTOLD را به BTT تبدیل کرد؟

از دو روش می‌توان توکن های BTTOLD را به BTT تبدیل کرد. اولین روش استفاده از صرافی‌های متمرکز است. در این پلتفرم‌ها مراحل به‌صورت خودکار انجام می‌شود. روش دوم تبدیل توکن های BTTOLD به BTT از طریق دکس‌ها یا صرافی‌های غیرمتمرکز است.

  • چه کارهایی باید برای تبدیل توکن های BTTOLD به BTT انجام داد؟

هشت اقدام برای تبدیل توکن های BTTOLD به BTT باید انجام داد که در این مقاله از میهن بلاکچین به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جمع بندی

شبکه بیت تورنت (BitTorrent) در سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۳) تاسیس شد. هدف این شبکه این است که افراد مختلف بتوانند انواع فایل‌ها از جمله موسیقی، فیلم، کارهای گرافیکی و غیره را در کامپیوترهای خود آپلود کنند و با سایر افرادی که به این اطلاعات نیاز دارند، به اشتراک بگذارند. در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) جاستین سان موسس شبکه و بنیاد ترون، تصمیم گرفت شبکه BitTorrent را به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار خریداری کند. پس از آن، کاربران این شبکه با اشتراک‌گذاری فایل‌ها و فضای کامپیوتر خود، می‌توانستند به کسب درآمد بپردازند. در سال ۲۰۲۱، بنیاد ترون و بیت تورنت تصمیم گرفتند تا شبکه بیت‌تورنت را به عنوان یک راه حل لایه ۲ معرفی کنند؛ به همین منظور، شبکه بیت تورنت چین ساخته شد و کاربران برای استفاده از خدمات این شبکه، باید توکن‌های BTT خود را به ورژن جدید تبدیل کنند. در این مقاله ابتدا مختصری درباره شبکه بیت‌تورنت صحبت کردیم و سپس مراحل تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را به طور کامل آموزش دادیم. اگر شما هم تجربه تبدیل توکن‌ های BTTOLD به BTT را در این شبکه دارید، آن‌ را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
medium

رضا پورمظفری

تو سال ۲۰۱۷ و زمانی که اولین بار اسم بیت کوین رو شنیدم و تا حدودی با نحوه کارش آشنا شدم، حس کردم تکنولوژی بلاکچین میتونه آینده دنیا رو تغییر بده. تو همون سال سرمایه‌گذاری‌های متعددی رو انواع توکن‌ها داشتم و هر روز حس می‌کردم که بیشتر باید این تکنولوژی و بازاری که پیرامونش ایجاد شده رو یاد بگیرم. در نهایت تو سال ۲۰۲۱ رشته عمران و کار ساختمون رو گذاشتم کنار و وارد حوزه آموزش بلاکچین شدم. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اهدافم اینه که بتونم مطالب حوزه بلاکچین رو به خوبی یاد بگیرم و به کاربرای این حوزه انتقال بدم.

نوشته های مشابه

256 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا