تحلیل اقتصادی

دانشجویان ایرانی کمک هزینه خود را با ارز دیجیتال دریافت می‌کنند!

روزنامه گاردین در روز شنبه (17 دسامبر) گزارش داد که دانشجویان ایرانی برای دریافت پول از ایران به منظور پرداخت هزینه تحصیل خود در بریتانیا از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. آنها به دلیل افزایش تحریم ها علیه بانک ها و سایر نهادها از سوی آمریکا، قادر به انتقال پول از ایران به کشور آسیای غربی نیستند.

طبق گزارش ایران وایر (IranWire.com)، صدها دانشجو در سراسر انگلستان تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته اند و گزارش های بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان بدست آمده مبنی بر اینکه که آنها برای انتقال پول به فرزندان خود مجبورند هزاران پوند پول خرج کنند تا شخصا به انگلستان پرواز کرده و پول مد نظر برای هزینه دانشگاه فرزندشان را پرداخت کنند. طبق گزارش ایران وایر، برخی از دانشجویان برای انجام تراکنش های خود و نقل و انتقالات مالی به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روی آورده اند.

تحریم های غرب و کریپتو های ملی

 ایران اخیرا از سیستم ارتباطات مالی سوئیفت (SWIFT) که ۱۱۰۰۰ نهاد مالی در سراسر جهان را به هم متصل می کند، خارج شده است. بخشی از تلاش ترامپ اعمال فشار بر روی سوئیفت (SWIFT) و محروم کردن ایران از این سیستم مالی بود تا از این طریق ایران به مذاکره مجدد در رابطه با مسائل هسته ای ایران روی بیاورد.

افراد و سازمان ها در ایران، ونزوئلا و روسیه در حال حاضر تحت تحریم های آمریکا و غرب قرار دارند. ونزوئلا نیز برای فروش نفت و مشتقات نفتی خود از ارز دیجیتال خود به نام پترو (PTR) استفاده می کند.

آزاد کارها و کریپتو

همچنین به نظر می رسد که بعضی از افراد نه تنها به دلیل مشکلات بلکه به دلیل سهولت و تسهیلات ارزهای دیجیتال به آنها روی می آورند. طبق نظرسنجی Humans.net مشخص شد که 39 درصد از آزادکارها یا فریلنسرها برای دریافت حقوق خود از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. کاربران در مقایسه بین شبکه های بانکی سنتی و کریپتو به دلایلی مانند کارمزدهای کم انتقال، امنیت و سهولت در پرداخت های بین المللی با ارز دیجیتال اشاره کردند.

منبع
cryptoglobe

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا