رمزارز در ایران

درخواست وزارت صمت برای تامین برق متقاضیان استخراج رمزارز

سید مهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به وزارتخانه‌های نیرو و نفت، خواستار تامین برق یا گاز مورد نیاز متقاضیان استخراج رمزارز شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از برق‌نیوز، سید مهدی نیازی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای از وزارت نیرو و وزارت نفت خواسته است برای متقاضیان استخراج رمزارز که دارای قرارداد تامین برق یا گاز با وزارت نفت یا نیرو هستند، پروانه بهره‌برداری صادر کند. در متن نامه این درخواست آمده است:

با توجه به تفاهمات صورت گرفته، صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری استخراج رمزارز با تامین برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر، برای متقاضیان این بخش با تایید وزارت نیرو (شرکت ساتبا) عملیاتی خواهد شد و فرآیند آن در حال پیاده‌سازی در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

جدا از نیروگاه‌های تجدیدپذیر که به نظر می‌رسد مانعی پیش روی آن‌ها نباشد، بخشی از متقاضیان استخراج رمزارز نسبت به دریافت جواز تاسیس، سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه برای انعقاد قرارداد با وزارت نفت یا نیرو جهت تامین برق از روش‌های مختلف یا ساخت نیروگاه اقدام کرده‌اند. در این نامه تاکید شده است که باید از حقوق آن‌ها دفاع شود و هرچه سریع‌تر درباره نحوه ادامه فعالیت آن‌ها تعیین تکلیف شود. در این نامه در مورد پیشنهاد وزارت صمت در مورد این بخش از متقاضیان استخراج رمزارز بیان شده است:

پیشنهاد مشخص این وزارتخانه صدور پروانه بهره‌برداری برای دارندگان جواز تاسیس دارای قرارداد تامین برق یا گاز با وزارت نفت و وزارت نیرو، با رعایت ملاحظات این دو وزارتخانه است.

متن کامل این نامه را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

صمت
منبع
برق نیوز

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا