اخبار عمومی

از دست رفتن 50 میلیون دلار بیت کوین در گران قیمت ترین جعبه قلاب های ماهیگیری!

کلیفتون کالینز (Clifton Collins) فروشنده مواد مخدر معتقد بود که بهتر است ثروت بسیار زیاد بیت کوین خود را در جعبه قلاب ماهیگیری پنهان کند. اما اکنون به احتمال زیاد این ثروت از دست رفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

داستان های بسیاری درباره افرادی وجود دارد که تمام بیت کوین خود را به دلیل نگهداری نامناسب از دست داده اند. معروف ترین مثال نیز، جیمز هاولز (James Howells) است که هارد دیسک خود با ۷۵۰۰ بیت کوین را اشتباهی دور انداخت. هرچند داستانی که اخیرا به وقوع پیوسته است می‌تواند جایگزین داستان جیمز هاولز شود.

از دست رفتن ۵۰ میلیون دلار بیت کوین

طبق گزارش گاردینز، یکی از فروشندگان ایرلندی مواد مخدر تمام ثروت بیت کوین خود به ارزش ۵۰ میلیون دلار را از دست داده است. این شخص که کلیفتون کالینز نام دارد، کلیدهای خصوصی خود را در جعبه قلاب ماهیگیری پنهان کرده بود. وی در اوایل سال ۲۰۱۷ کلیدهای خصوصی را بر روی برگه A4 پرینت کرده و آن را در محفظه آلومینیومی پنهان کرده بود.

هرچند شرایط برای کالینز به سرعت تغییر کرد، زیرا وی به دلیل حمل مواد مخدر به ارزش ۲۰۰۰ یورو در خودروی خود دستگیر شد. کالینز به پنج سال حبس محکوم و تمام دارایی او مصادره شد و از بین رفت. این دارایی ها شامل جعبه قلاب های ماهیگیری او نیز بود، یعنی تمام کلیدهای خصوصی نیز به احتمال زیاد برای همیشه از دست رفته است.

کالینز در اواخر سال ۲۰۱۲ که قیمت بیت کوین فقط ۵ دلار بود، تقریبا ۶۰۰۰ بیت کوین خریداری کرد. وی سپس ثروت خود را در گران قیمت ترین جعبه قلاب های ماهیگیری جهان پنهان کرد.

نشریه آیریش تایمز (Irish Times) اولین بار این خبر را منتشر کرد و امروز نیز کالینز جزییاتی به آن افزود. وی این موضوع را “مجازاتی برای حماقت خود” در نظر گرفت و به نظر می‌رسد که مطمئن است کوین ها برای همیشه از دست رفته اند. دارایی هایی که از بین می‌روند معمولا سوزانده می‌شوند. بنابراین احتمال یافتن جعبه قلاب های ماهیگیری تقریبا صفر است.

هفته جاری، دیوان عالی دوبلین در کشور ایرلند حکم داد که دارایی های ضبط شده مشمول جریمه نمی‌شوند زیرا از فعالیت های مجرمانه به دست آمده اند. این موضوع بدان معنا است که کالینز هیچگونه حقی در خصوص شکایت از دولت برای آسیب های وارد شده ندارد.

بیت کوین هایی که برای همیشه از دست رفته اند

به نظر می‌رسد بیش از ۱,۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین برای همیشه از بین رفته اند. جریان کالینز فقط یکی از چندین مورد پیش آمده است، اگرچه می‌توان گفت که یکی از بزرگترین دارایی های از دست رفته نیز می‌باشد.

هرچند دولت ایرلند نیز نتوانست از دارایی بیت کوین کالینز محافظت کند. اغلب اوقات چنین سرمایه هایی توسط دولت مصادره و به مزایده گذاشته می‌شود. بنابراین دولت ایرلند نیز فرصتی سودآور را از دست داده است.

ثروت بیت کوین کالینز نیز همانند بسیاری از ثروت های از دست رفته دیگر پیوسته است. در آخر می‌توان گفت که این اتفاق باعث ارزشمندتر شدن بیت کوین های در گردش می‌شود.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا