تحلیل تکنیکال

آیا اصلاح قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ به پایان رسیده است؟

بعد از ثبت یکی از بزرگ‌ترین انباشت‌های بیت کوین در روزهای اخیر، احتمال اتمام روند اصلاح قیمت قبل از هاوینگ قوت گرفت. روز یکشنبه ۲۴ مارس (۵ فروردین) ۵۲ هزار واحد بیت کوین توسط نهنگ‌ها انباشت شد و این ارز دیجیتال سطح قیمتی ۷۱ هزار دلاری را دوباره لمس کرد؛ اتفاقی که باعث شد تحلیل‌گران خروج بیت کوین از منطقه خطر را مطرح کنند.

پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment) در گزارشی نوشت:

انباشت عظیم بیت کوین توسط ذینفعان کلیدی در تعطیلات آخر هفته و جهش دوباره قیمت موجب غافلگیری معامله‌گران شد.

این موسسه در ادامه گزارش خود اظهار داشت کیف پول‌های بزرگ و به‌اصطلاح «نهنگ‌ها» و «کوسه‌ها» تنها در عرض یک روز ۵۱,۹۵۹ واحد بیت کوین به ارزش تقریبی ۳.۴ میلیارد دلار را جمع‌آوری کردند. این انباشت عظیم معادل ۰.۲۶۳ درصد از کل عرضه موجود این ارز دیجیتال است.

پایان اصلاح بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴

با نزدیک شدن به تاریخ هاوینگ بیت کوین که احتمالا ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) انجام می‌شود، جای تعجب نیست که کیف پول‌های بزرگ به انباشت بیت کوین ادامه دهند. در این صورت شاهد تاثیر مثبت بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

اصلاح قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ
منبع: Cointelegraph.Com

شایان ذکر است که تحلیل‌گران بازار کریپتو بر اساس تکرار الگوهای تاریخی، در مورد احتمال اصلاح قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ هشدار داده بودند. با توجه به داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko) روند اصلاح قیمت در این دوره از سقف تاریخی ۷۳,۷۳۸ دلاری در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) تا ۶۱,۴۹۴ دلار در ۲۰ مارس (۱ فروردین) ادامه داشته است. برآیند این آمار حاکی از اصلاح ۱۷ درصدی بیت کوین پیش از هاوینگ ۲۰۲۴ است که نسبت به چرخه‌های قبلی شیب کمتری دارد.

تحلیل‌گر معروف، رکت کپیتال (Rekt Capital) معتقد است که اگر این کاهش ۱۷ درصدی و بازپس‌گیری قیمت به معنای اتمام اصلاح پیش از هاوینگ باشد، عملکرد بیت کوین تقریبا شبیه به سال ۲۰۲۰ می‌شود. او با انتشار توییتی در شبکه اجتماعی اکس به این موضوع اشاره کرده است:

اصلاح بیت کوین در این دوره حدود ۱۸ درصد است؛ درحالی که پیش از هاوینگ ۲۰۲۰ کمی بیش از ۱۹ درصد کاهش یافته است.

پیش‌بینی اصلاح روند بیت کوین قبل از هاوینگ ۲۰۲۴
منبع: Cointelegraph.Com

رکت کپیتال قبلا پیش‌بینی کرده بود که اصلاح قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ ۲۰۲۴، خفیف‌تر و در بازه زمانی کوتاه‌تری نسبت به چرخه‌های قبلی اتفاق می‌افتد.

موسسه تحقیقاتی کایکو (Kaiko) نیز در گزارشی به نوسان بازار ارزهای دیجیتال و کاهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته اشاره کرده است. این گزارش با تجزیه و تحلیل سفارش‌های خرید و فروش نشان می‌دهد که فروش‌ها بعد از بسته شدن بازار ایالات متحده تشدید شده‌اند. کایکو پراکندگی نقدینگی ارزهای دیجیتال در بین صرافی‌ها و جفت‌های معاملاتی را دلیل اصلی کاهش قیمت بیت کوین می‌داند.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا