تحلیل تکنیکالتحلیل آنچین

زنگ خطر برای بیت کوین و آلت کوین‌ها؛ نظر تحلیلگران مختلف در مورد ادامه روند چیست؟

بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده و در حال حاضر ابهامات زیادی در رابطه با تداوم روند صعودی بیت کوین و آلت کوین‌ها بوجود آمده است. اگر سری به شبکه‌های اجتماعی بزنیم می‌بینیم تحلیلگران مختلف و معروف هرکدام دیدگاه متفاوتی نسبت به بازار دارند. برخی معتقدند بیت کوین می‌تواند تا ۴۸٬۰۰۰ دلار سقوط کند و برخی دیگر همچنان به تداوم روند صعودی امیدوارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر اکثر تحلیلگران بر سر یک چیز متفق‌القول هستند: اتفاقات کلان اقتصادی می‌تواند به یکباره روند بازار را دستخوش تغییر کند. در این مطلب، نظرات تحلیلگران مختلف در رابطه با بازار فعلی را بررسی می‌کنیم.

پیش بینی تحلیلگران در مورد بیت کوین و آلت کوین‌ها

مراد محمودف (Murad Mahmudov)، یکی از معامله‌گران معروف بازار دو سناریو احتمالی را برای آینده بیت کوین متصور است. به عقیده این معامله‌گر، اگر قیمت بیت کوین همچنان بالاتر از ۶۰٬۰۰۰ دلار باقی بماند، بازار صعودی ممکن است مثل چرخه‌های چهار ساله عادی بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد. با این حال، بسته به شرایط اقتصاد کلان، وقوع رکود جهانی می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۳۰٬۰۰۰ دلار کاهش دهد.

پیش‌بینی روند احتمالی بیت کوین - منبع: TradingView
پیش‌بینی روند احتمالی بیت کوین – منبع: TradingView

جولیو مورنو ( Julio Moreno)، مدیر بخش تحقیقات شرکت کریپتوکوانت نیز از احتمال بالای سقوط بیت کوین تا ۶۰٬۰۰۰ دلار خبر داده است. به عقیده این تحلیلگر، در حال حاضر قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت در حوالی ۶۲٬۸۰۰ دلار از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن توجه کرد.

مورنو معتقد است در صورت سقوط قیمت به زیر میانگین خرید هولدرهای کوتاه‌مدت، بیت کوین می‌تواند ۸ تا ۱۲٪ اصلاح شود و تا حوالی ۶۰٬۰۰۰ دلار سقوط کند.

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال نیز احتمال ریزش بیشتر قیمت بیت کوین وجود دارد. پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر کهنه‌کار بازار معتقد است از دست رفتن حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلاری می‌تواند مسیر را برای ریزش بیت کوین فراهم کند. در چنین سناریویی بیت کوین می‌تواند تا کف ۴۸٬۰۰۰ دلاری سقوط کند.

قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین - منبع: CryptoQuant
قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین – منبع: CryptoQuant

در کنار پیش‌بینی‌های نزولی، برخی از تحلیلگران از جمله باب لوکاس (Bob Loukas) معتقدند احتمالا فاز تثبیت قیمت برای مدت بیشتری ادامه خواهد داشت. لوکاس در توییتی ضمن دعوت سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به صبر نوشته است احتمالا مثل تابستان گذشته که بازار به فاز تثبیتی وارد شد، دوباره شاهد تکرار این الگو خواهیم بود:

دوره تثبیت قیمت تابستان گذشته در تابستان امسال نیز در حال محقق شدن است. نمی‌گویم این اتفاق بار دیگر تکرار می‌شود اما وضعیت فعلی تا حد زیادی یادآور آن تابستان و صبری که ممکن است برای ادامه بازار مورد نیاز باشد است.

ویل کلمنته (Will Clemente)، یکی از بنیانگذاران شرکت رفلکسیویتی ریسرچ (Reflexivity Research) نیز معتقد است احتمالا در هفته‌های آتی شاهد تثبیت قیمت‌ها خواهیم بود. وی همچنین خاطرنشان کرده که پورتفولیوی خود را برای این مدت آماده کرده و در بیت کوین و چند ارز دیگر سرمایه‌گذاری کرده است.

به عقیده کلمنته، در حالی که احتمال تثبیت قیمت بیت کوین در طول تابستان وجود دارد، ممکن است در سه‌ماهه چهارم، تحت تاثیر داده‌های اقتصادی و اقدامات احتمالی فدرال رزرو از جمله کاهش نرخ بهره، شاهد افزایش دوباره قیمت باشیم.

پیش‌بینی روند احتمالی بیت کوین - منبع: TradingView
پیش‌بینی روند احتمالی بیت کوین – منبع: TradingView

مشابه با بیت کوین، در حال حاضر تحلیل‌های مختلفی در مورد آلت کوین‌ها وجود دارد. اندرو کانگ (Andrew Kang)، یکی از بنیانگذاران شرکت مکانیسم کپیتال (Mechanism Capital) می‌گوید هیچ تضمینی وجود ندارد که موفقیت حاصل از تایید ETFهای بیت کوین، در آلت کوین‌ها و به خصوص اتریوم تکرار شود. به عقیده وی، در حال حاضر استقبال سرمایه‌گذاران از ETFهای اسپات اتریوم با ابهام زیادی مواجه است و عدم موفقیت این صندوق‌ها می‌تواند بر بازار تاثیر بگذارد.

علیرغم چشم‌انداز نسبتا نزولی، تحلیلگران شرکت سنتیمنت از فرصت خرید احتمالی خبر داده‌اند. به گفته این تحلیلگران، با ریزش قیمت بیت کوین به ۶۵٬۰۰۰ دلار، حالا ترس شدیدی بین سرمایه‌گذاران ایجاد شده که در صورت تداوم فشار فروش تهاجمی، می‌تواند به جهش موقت قیمت و ایجاد یک فرصت خرید منجر شود.

تحلیلگران سنتیمنت در این رابطه می‌گویند:

اینکه پس از ریزش قیمت از فشار فروش و سیو سود صحبت شود طبیعی است. در صورت تداوم این روند و وحشت از سوی معامله‌گران کوچک، ممکن است یک جهش موقت و فرصت خرید ایجاد شود.

ارزیابی احساسات سرمایه‌گذاران بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی - منبع: Santiment
ارزیابی احساسات سرمایه‌گذاران بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی – منبع: Santiment

در حال حاضر آینده بازار صعودی بیت کوین و آلت کوین‌ها مشخص است و تحلیلگران سناریوهای مختلفی، از اصلاح قابل توجه قیمت گرفته تا تثبیت آن را برای ادامه بازار متصورند. به نظر می‌رسد فاکتورهای اقتصادی کلان و تغییرات در احساسات سرمایه‌گذاران از جمله عوامل تعیین‌کننده جهت بازار در هفته‌های آتی باشند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا