اخبار آلتکوین

دلیل رشد قیمت دوج کوین چیست؟ + تحلیل تکنیکال

رشد قیمت دوج کوین (DOGE) در روزهای گذشته توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده است. به نظر می‌رسد رالی این میم کوین با هاوینگ بیت کوین در ارتباط است و اگر فشار خرید بازار ادامه داشته باشد، در آینده می‌تواند به محدوده ۰.۱۸ دلار برسد.

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت دوج کوین در هفته گذشته ۹۰٪ رشد کرد. تحلیلگران باور دارند DOGE توانسته از رشد بازار کریپتو در هفته‌های گذشته استفاده کند و با توجه به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال، پتانسیل خوبی برای تداوم رالی خود در ماه مارس (اسفند) دارد.

انباشت دوج کوین توسط نهنگ‌ها

به نظر می‌رسد انباشت نهنگ‌ها روی رشد DOGE موثر بوده است. به طور کلی تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ توکن DOGE را هولد کرده‌اند، از ابتدای سال ۲۰۲۴ حدود ۰.۷٪ رشد کرده است.

تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱۰۰٬۰۰۰ توکن DOGE
تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱۰۰٬۰۰۰ توکن DOGE – منبع: Messari

البته تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱ میلیون DOGE، از ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) کمی کاهش یافته است.

تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱ میلیون توکن DOGE
تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۱ میلیون توکن DOGE – منبع: Messari

مالک این آدرس‌ها احتمالا صرافی‌ها هستند و روند ذخایر آن‌ها، نشان می‌دهد که معامله‌گران به جای معامله دوج کوین به انباشت شدید آن روی آورده‌اند.

انتقال بیش از ۱۶.۵ میلیون دلار DOGE از پلتفرم رابینهود به یک کیف پول ناشناخته
انتقال بیش از ۱۶.۵ میلیون دلار DOGE از پلتفرم رابینهود به یک کیف پول ناشناخته – منبع: Whale Alert

رشد میم کوین‌ها در آستانه هاوینگ بیت کوین

دوج کوین در حالی رشد کرده که چهارمین هاوینگ بیت کوین‌ قرار است در ۱۹ آوریل (۳۱ فرودین) انجام شود. جالب این جا است که DOGE قبل از هاوینگ بیت کوین‌ در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) و جولای ۲۰۱۶ (تیر ‍۱۳۹۵) هم توانسته بود به شدت رشد کند. به عبارت دقیق‌تر، قیمت DOGE قبل از هاوینگ بیت کوین‌ در ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به ترتیب ۲۰۰٪ و ۵۰٪ رشد کرده بود.

نمودار هفتگی قیمت DOGE
نمودار هفتگی قیمت DOGE – منبع: TradingView

به طور کلی، به نظر می‌رسد معامله‌گران برای کسب سود در کوتاه‌مدت روی میم کوین‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و باور دارند که هاوینگ بیت کوین کل بازار کریپتو را تقویت می‌کند. علاوه بر DOGE، میم کوین‌هایی مثل پپه، شیبا اینو و بونک هم در روزهای منتهی به هاوینگ بیت کوین‌ به طور قابل‌توجهی رشد کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

طبق اصول تحلیل تکنیکال، هدف بعدی دوج کوین در ناحیه ۰.۲۳۶ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد.

نمودار هفتگی قیمت DOGE – منبع: TradingView

این محدوده در رالی دوج کوین از مه تا نوامبر ۲۰۲۱ (اردیبهشت تا آبان ۱۴۰۰) حمایت مهمی محسوب می‌شد و وقتی در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) به یک مقاومت تبدیل شد، بارها جلوی رشد DOGE را گرفت. محدوده مذکور تا به امروز هم جایگاه خود را به عنوان مقاومت DOGE حفظ کرده است.

در نتیجه قیمت DOGE ممکن است با رشدی ۲۵٪ به محدوده ۰.۱۸ دلار برسد. اگر فشار خرید بازار میم کوین‌ها همچنان ادامه داشته باشد، دوج کوین می‌تواند تا انتهای مارس (اوایل فروردین) به هدف خود دست یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا