مبتدی مقالات

آیا این اتریوم است که به جای بیت کوین بازار را هدایت می‌کند؟!

اتریوم (Ethereum) دومین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ حجم بازار است و برخی بر این عقیده هستند که این اتریوم است که بازار آلتکوین‌ها را هدایت می‌کند و آلتکوین‌ها در حرکات خود از این ارز دیجیتال بزرگ تبعیت می‌کنند.

علاوه بر این، مشخص شده است که وقتی که حجم بازار افزایش پیدا می‌کند، بیت کوین سریع‌تر از آلتکوین‌ها بالا می‌رود و وقتی هم حجم بازار کاهش می‌یابد، آلتکوین‌ها با سرعت بیشتری به نسبت بیت کوین کاهش می‌یابند. این امر باعث شده که بیت کوین تبدیل به رهبر بازار شود.

اما یک تریدر با نام کاربری @CryptoCapo نظر دیگری دارد. او بر این باور است که قیمت اتریوم حرکت کل بازار را تعیین می‌کند. این تریدر اظهار داشته که وقتی قیمت اتر بالا می‌رود، قیمت دیگر ارز‌ها نیز افزایش می‌یابد و همچنین زمانی که قیمت اتر پایین می‌رود، قیمت دیگر ارز‌ها نیز کاهش می‌یابد. این ادعای جالبی است؛ زیرا بر خلاف نظر اکثر کارشناسان موجود در این فضا است.

حال ما به بررسی حرکت‌های اتریوم در ارتباط با کل حرکت بازار می‌پردازیم و می‌خواهیم بدانیم که ایا این ادعا که اتر بازار را رهبری می‌کند، درست است یا نه.

اتریوم در برابر حجم بازار ارز‌های دیجیتال 

اتریوم بیت کوین حجم بازار ارز دیجیتال

این مقایسه با استفاده از جفت ارز اتریوم/ بیت کوین انجام شده است. بنابراین وقتی ما می‌گوییم که قیمت اتر افزایش پیدا می‌کند، این بدین معنی است که اتر سریع‌تر از بیت کوین افزایش پیدا می‌کند. همین قضیه هم باید در مورد کاهش قیمت اتر صادق باشد. در نمودار بالا، دوره‌هایی که ارتباط مثبت بین قیمت اتر و حجم بازار کریپتو وجود دارد با سبز، و دوره‌هایی که ارتباط عکس وجود دارد با قرمز نشان داده شده است.

اما این روند از ابتدای سال ۲۰۱۹ کمی تغییر کرده است و ارتباط مثبت بین اتریوم و بازار کریپتو بیشتر دیده می‌شود. این ارتباط مثبت حال برای ۱۳۱ روز است که ادامه دارد و از ۵ نوامبر ۲۰۱۹ شروع شده است؛ این بدین معنی نیست که نگهداری اتر سودآور‌تر از نگهداری بیت کوین است.

همانطور که در شکل بالا می‌بینیم، وقتی که حجم بازار کاهش می‌یابد، قیمت اتریوم آهسته‌تر از بیت کوین کاهش می‌یابد. تا به حال تجربه نشان داده که در مواقع صعود، نگهداری اتر سودآور‌تر از بیت کوین است. البته باید دید که آیا این همبستگی‌ها در آینده نیز ادامه خواهد یافت یا اوضاع تغییر می‌کند.

در نهایت باید بگوییم که اگر این ارتباط بین اتر و حجم بازار حفظ شود، این اتریوم خواهد بود که به جای بیت کوین روند بازار را تعیین می‌کند. نظر شما چیست؟ ایا اتریوم می‌تواند جای بیت کوین را بگیرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا