مقالات عمومی

آیا ارز دیجیتال ملی ونزوئلا (پترو) نابود شده است؟

براساس آخرین گزارشات، به نظر می رسد رسوایی پترو ارز دیجیتال ملی ونزوئلا که قرار بوده مشکلات و بحران مالی این کشور را بهبود بخشد، پایان ناپذیر است. معلوم شده است که هیچ موردی در راستای استفاده ی پترو در ونزوئلا گزارش نشده است و سرمایه گذاری در این ارز دیجیتالی که تقریبا ۲۰ میلیارد دلار بوده است، از دست رفته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

پترو از زمانی که در دسامبر ۲۰۱۷ وارد بازار شد، موجی را در صنعت ارزهای دیجیتالی ایجاد کرده است. CoinMarketCap، پلتفرمی که تمام ارزهای دیجیتالی قابل فروش در جهان را فهرست می کند، از پترو در هیج یک از فهرست های خود نامی نبرده است که این عمل از نظر بسیاری از کاربران نوعی هشدار محسوب می شود. گزارش های جمع آوری شده توسط سازمان های مختلف نشان داده است که پترو هیچ کاربر یا سرمایه گذاری به عنوان یک ارز دیجیتالی ندارد. حتی قبل از راه اندازی رسمی این ارز دیجیتال، علاقه مندان و محققان این مطلب را بیان کردند:

اضافه کردن یک دارایی دیجیتال به اقتصاد غرق شده، هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت، بلکه باعث عقب رانده شدن میل به پذیرش ارزهای دیجیتالی می شود.

تحقیقات انجام شده در سراسر ونزوئلا نشانگر این نکته است که هیچ مغازه یا موسسه ای، واقعا پترو را به عنوان یک راه پرداختی نمی پذیرد.  با روشن شدن عدم استفاده و همچنین غیاب این ارز دیجیتالی در پلتفرم صرافی ها، هیچ گونه فعالیتی در راستای بهبود وضعیت پترو انجام نگرفت.

آژانس های اطلاعاتی در داخل کشور ونزوئلا اذعان دارند که حتی دولتمردان نسبت به ارزهای دیجیتالی اعتماد ندارند. هاگبل روا، سوپروایزر بخش نظارت بلاک چین ونزوئلا اذعان کرد که “هیچکس قادر به استفاده از پترو نیست … و هیچ گونه منبعی دریافت نشده است.”

نیکولاس مادورو، رئيس جمهور ونزوئلا در موفقیت پترو و وابستگانش مطمئن است. رهبر این کشور در رابطه با پیوند بولیوار شکست خورده با پترو به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود او این ارز دیجیتالی را “سلطان بولیوار” نامید.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا