تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (به همراه نمودار)

بیت کوین هفته گذشته را با ۱.۵۶ درصد افزایش قیمت و کمی بالاتر از ۷۵۰۰ دلار به پایان رساند که اولین هفته مثبت از هفته ابتدایی ماه آگوست بوده است. امروز بیت کوین به بالاترین قیمت ۷۶۶۰ دلار و کمترین قیمت ۷۳۷۰ دلار دست یافت و اکثر نوسان های قیمت آن طی نیمه دوم روز رخ داد.

کاهش قیمت های ۲۴ ساعت اخیر که در تصویر زیر فهرست شده اند نشان می‌دهد که اتر و XRP کمترین کاهش قیمت را داشته اند و در حال حاضر قیمت این دو به ترتیب به ۱۴۷ و ۰.۲۲۴ دلار است.

نمودار هفتگی

بیت کوین هفته گذشته را با برگشتن به سطح بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ هفته ای (WMA) به اتمام رساند که در حال حاضر در روند صعودی قرار دارد. این شرایط معمولا قبل از روند صعودی رخ داده است.

نوسان کنونی قیمت پس از دو کندل هفتگی سبز رنگ در حال رخ دادن است و بدان معنا است که بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک کلیدی پشتیبانی می‌شود و اگرچه در روند صعودی قرار دارد اما هم چنان پایین تر از سطح مقاومتی هفتگی ۷۶۰۰ دلار است.

حجم فروش تقریبا ثابت بوده است و در سراسر هفته اخیر در روند نزولی قرار داشته است. هیستوگرام واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) کف قیمت را نشان می‌دهد که برای گاوها ترغیب کننده است. اما خود MACD پایینتر از صفر است که روند نزولی لحاظ می‌شود.

این نکته ای بسیار مهم برای گاوها است تا قیمت بیت کوین را به سطح ۷۶۰۰ دلار برسانند که در حال بازیابی این سطح می‌باشد و نشانه واضحی از برگشت روند نزولی را ارائه می‌دهد.

نمودار روزانه

نمودار روزانه نشان می‌دهد که بیت کوین در محدوده قیمتی که توسط کف قیمت ها مشخص شده است و حد فاصل ۶۵۰۰ الی ۷۸۷۷ دلار می‌باشد به دام افتاده است. نوسان قیمت، الگوی آدم و حوای ناقصی شکل داده است که می‌توان آن را به عنوان الگوی رسیدن به کف قیمت تفسیر کرد.

این الگو هم چنین توسط میانه محدوده قیمت در ۷۱۸۹ دلار پشتیبانی شده است که تاییدی برای معتبر بودن این الگو است اما در این نقطه، “فنجان حوا” ناقص مانده است و باید به سطح بالاتر کانال ۷۰۰۰ دلار برسد تا کامل شود.

اگر الگوی نموداربندی کلاسیک اجرا شود، هدف های اندازه گیری شده ۹۲۵۰ دلار و سطح اصلاحی فیبوناچی ۱.۶۱۸ بر روی قیمت ۸۷۰۰ دلار خواهد بود که به ترتیب با سطح مقاومتی میانگین متحرک ۲۰۰ و ۱۰۰ روزه برابر است.

اندکی کمتر از این سطح، نقطه کنترل ۸۱۸۰ و میانگین متحرک ۵۰ روزه خواهد بود.

امروز تاکنون بیت کوین نتوانسته است بالاتر از سطح مقاومتی کلیدی ۷۶۰۰ دلار حفظ شود و منجر به ورود فروشندگان به بازار شده است. MACD صعودی باقی مانده است. اما نشانه‌هایی از کاهش نوسان ناشی از فروش عمده امروز را نشان می‌دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در مقابل روند صعودی قرار دارد اما فاصله چندانی با عبور از سطح مقاومتی خود ندارد.

بنابراین اندیکاتورهای بازه زمانی روزانه در نقاط اساسی قرار دارند اما از لحاظ جهت روند، هنوز جامع نیستند.

نمودار ۴ ساعته

نمودار ۴ ساعته بیت کوین نشان می‌دهد که خرس ها نیز توجه ویژه ای به قیمت دارند و تلاش های عبور از کندل ۱۲ ساعته نیمه دوم روز را بی اثر کرده‌اند. بیت کوین که توسط سطح حمایتی مورب (دیاگونال) پشتیبانی می‌شود، اکنون دارای سطح مقاومتی مورب کاملا مشخصی است. مرکز این محدوده کوچک، نقطه کنترلی است که اکثر حجم معاملات با قیمت مورد نظر انجام می‌شود.

روند صعودی قیمت شاهد این است که نقطه کنترل ۷۵۰۰ دلار سطح حمایتی است. اگر این شرایط رخ ندهد و بیت کوین نتواند به قیمت بیشتر دست یابد، کاهش به محدوده ۷۱۰۰ الی ۷۲۰۰ دلار می‌تواند رخ دهد.

شکست در این سطح احتمال رسیدن به قیمت هایی کمتر از ۷۰۰۰ دلار و به احتمال زیاد ۶۵۰۰ دلار را ایجاد خواهد کرد. MACD بالاتر از خط صفر در روند نزولی قرار دارد و این موضوع بدان معنا است که بیت کوین به طور کل هنوز صعودی است، اما نشانه هایی از تغییر روند وجود دارد.

نمودار یک ساعته

نمودار یک ساعته بیت کوین نشان می دهد که قیمت بیت کوین قبل از برگشت به کندل نزدیک به ۷۴۱۵ دلار، کمتر از کف قیمت ۷۳۸۷ دلار بود. این موضوع می‌تواند بیانگر توقف روند در هر دو جهت باشد.

این نوع از نوسان قیمت معمولا قبل از روند قطعی رخ می‌دهد و هفته گذشته نیز شاهد چنین نوسانی بودیم. رسیدن به سطح حمایتی بالاتر از ۷۶۰۰ دلار، موضوعی مهم برای گاوها خواهد بود و پایان یافتن این دوره زمانی در کمتر از این سطح و  رسیدن به سطح مقاومتی ۷۴۰۰ دلار به معنای روند نزولی خواهد بود.

نوسان های بزرگ در کمین قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین در بازه زمانی هفتگی در صدد افزایش بیشتر قیمت آن هستند اما روند در سطح کلان کاملا نزولی است.

به نظر می‌رسد اولین وظیفه گاوها، اقدامی برای افزایش قیمت به بالاتر از سطح حمایتی هفتگی ۷۶۰۰ دلار خواهد بود. در این بین، خرس ها نیز در صدد رساندن قیمت به ۶۵۰۰ دلار هستند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
تریدر

درست ترجمه کنید

گاو یعنی چی؟

ادمین سایت

پیشنهاد میکنم که مقاله زیر رو مطالعه کنین
https://mihanblockchain.com/what-do-bullish-and-bearish-mean-in-cryptocurrency-market/

Hadi Ahmadi

شوت

علی

ببین معلومه خیلی دلقوشی. تو اگه تریدر بودی میدونستی گاو یعنی چی و اسمتو نمیزاشتی تریدر و اینجا انقدر خودتو کوچیک و ضایع نمیکردی. یا یه سرچ کوچیک میکردی تو اینترنت تا ببینی گاو کیه. حالم از تریدر نماها به هم میخوره جدیدا خیلی فازش زیاد شده

بابک

گاو کسی که بدون اطلاع از چیزی اظهار فضل میکنه