اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

بانک جی‌پی مورگان پایان روند نزولی بیت کوین را پیش‌بینی کرد

بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان پیش‌بینی کرده است با بازگشت سلطه بیت کوین بر بازار رمز ارزها به بالای ۵۰ درصد، روند نزولی قیمت آن پایان یابد.

نیکولاس پنییرجوغلو (Nikolaos Panigirtzoglou) تحلیلگر بانک جی‌پی مورگان، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CNBC تحلیل خود را از وضعیت بازار بیت کوین ارائه کرد. او اذعان داشت با بازگشت دامیننس بیت کوین بر بازار رمزارزها به اعداد بالای ۵۰ درصد، افت قیمت آن به پایان خواهد رسید. وی در توضیح دلایلش افزود:

یک عدد خوب، در خصوص درصد سهم بیت کوین از ارزش بازار کل رمزارزها، ۵۰ درصد و بالاتر است. من فکر می‌کنم این نشانه دیگری است که باید چشم‌انتظار آن باشیم تا ببینیم این روند خرسی متوقف شده است یا نه.

این شاخص در ابتدای آوریل (اواسط فرودین) حدود ۶۰ درصد بوده است. پنییرجوغلو با یادآوری این نکته، اشاره کرد پایین بودن نسبی سلطه بازار بیت کوین نشانه‌ای منفی است که به کاهش علاقه بازار به بیت کوین اشاره دارد. اما این شاخص طی هفته‌‌های گذشته افزایش داشته است.

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این خبر ۳۵،۴۸۷ دلار است و شاخص سلطه بزرگ‌ترین رمز ارز بازار هم‌اکنون حدود ۴۵.۳٪ است.

اگرچه تحلیلگر جی‌پی مورگان نشانه‌های اندکی مبنی بر اتخاذ استراتژی خرید در کف توسط سرمایه‌گذاران بزرگ در بازار امروز می‌بیند اما خاطرنشان کرد:

جریان ورود سرمایه به صندوق‌های [سرمایه‌گذاری] اتریوم طی دو، سه هفته اخیر کاهش داشته است در حالی که در همین زمان جریان ورودی به صندوق‌های بیت کوین بیشتر شده است. به این معنا که احتمال وجود فرصتی برای کسب سود وجود دارد و سرمایه‌گذاران حقوقی با توجه به آن، در حال خرید بیت کوین و فروش دیگر رمز ارزها هستند.

هفته گذشته، تحلیلگر دیگر جی‌پی مورگان وضعیت بازار کریپتو را در حال بهبودی توصیف و خاطرنشان کرد هنوز بازار سلامت کامل خود را بازنیافته است. او پیش‌بینی آینده نزدیک بازار را دشوار دانسته بود چرا که احتمال فروش‌های بزرگ به زعم او همچنان وجود دارد.

نیکولاس پنییرجوغلو سه هفته پیش در مطلبی به وضعیت عجیب بازار آتی (Futures) بیت کوین اشاره کرده بود. او نوشت:

ما اعتقاد داریم که بازگشت به وارونگی (زمانی که قیمت یک دارایی در بازار آتی پایین‌تر از قیمت فعلی آن معامله می شود) در هفته‌های اخیر نشانه‌ای دال بر بازار خرسی است.

با این حال، جیمی دیمون، مدیر ارشد اجرایی بانک جی‌پی مورگان ماه گذشته در جلسه‌ای در حضور اعضای کمیته سرویس‌های مالی کنگره در رابطه با رمزارزها گفته بود توصیه شخصی‌اش به مردم این است که از بیت کوین دوری کنند. علی‌رغم این گفته، وی اذعان داشت که مشتریان جی‌پی مورگان مایل هستند که در بازار کریپتو حضور داشته باشند.

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا