متوسط ایردراپ

معرفی ۵ ایردراپ جذاب ماه جولای؛ یک تیر و پنج نشان

اگر چرخی در توییتر بزنید، با انبوه پروژه‌هایی مواجه می‌شوید که در مورد ایردراپ احتمالی آنها صحبت‌هایی در میان است. اینکه کدامشان واقعا به نتیجه می‌رسند مسئله‌ای است که کسی از آن خبر ندارد. ایردراپ آرکهام در همین اواخر (تیر ۱۴۰۲) باعث شد که توجه کاربران بار دیگر به ایردراپ‌هایی جلب شود که کسی از آنها انتظار ندارد. ما هم تصمیم گرفتیم این بار ۵ پروژه‌ ترند توییتر را انتخاب کنیم تا نگاهی به جزئیات تسک‌های آنها بیندازیم. این پروژه‌ها را با توجه به عواملی نظیر جذب سرمایه و همچنین داکیومنت‌ها و توکنومیکس انتخاب کردیم. البته پروژه‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند، صرفا شبیه به آرکهام مسیر ساده‌ای ندارند و حتی برخی از آنها نیازمند کار با شبکه اصلی و پرداخت هزینه هستند. اگر می‌خواهید بدانید این پنج پروژه کدام‌اند، میهن بلاکچین را در این مطلب دنبال کنید.

نکات مهم مقاله

✍در این مطلب پنج ایردراپ تابی، آپساید، آیزومی، آلتیتیود و دی بنک را بررسی می‌کنیم.
✍ایردراپ‌های آپساید، تابی و دی بنک احتمالی است؛ ولی آیزومی و آلتیتود از وجود ایردراپ قطعی خبر داده‌اند.
✍ شرکت در ایردراپ Opside ،iZumi و Debank هزینه‌بر است.
✍ برای شرکت در ایردراپ Tabi‌ باید هزینه گس را برای مینت NFTها پرداخت کنید.
✍ شبکه تستی Altitude هم‌اکنون فعال است و می‌توانید بدون پرداخت هزینه، با شبکه تعامل کنید و عملیاتی نظیر سواپ و بریج را انجام بدهید.
در این مطلب قطعیت ایردراپ‌ها با توجه به اعلامیه‌های تیم پروژه مشخص شده است. ایردراپ پروژه‌هایی که در داکیومنت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود درصد مشخصی از توکن‌ها را برای این منظور در نظر گرفته‌اند، قطعی تلقی شده‌ است. همچنین این پروژه‌ها هیچ قطعیتی را در مورد اینکه کدام تسک‌ها و در چه زمانی مشمول پاداش خواهند شد، اعلام نکرده‌اند. در نتیجه این احتمال وجود دارد که با انجام مراحل زیر و تسک‌هایی که مشخص شده است، همچنان هیچ پاداشی به شما تعلق نگیرد. در ضمن مسئولیت تمام هزینه‌هایی که برای شرکت در ایردراپ می‌پردازید، با خودتان است؛ پس در این خصوص نهایت دقت را به عمل آورید.

نگاهی به ۵ ایردراپ احتمالی ارز دیجیتال

۵ ایردراپ جولای ۲۰۲۳
منبع: twitter.com

در طی هفته‌های اخیر (و البته قبل‌تر) نام چندین پروژه کریپتویی بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد. تعداد این پروژه‌ها کم نیست و ما فقط این پنج مورد را از میان آنها انتخاب کردیم:

 • Opside: این پروژه در زمینه خدمات مالی فعالیت می‌کند و یک رولاپ دانش صفر (ZK-Rollup as a Service) است که شبکه تستی آن هم‌اکنون قابل استفاده است.
 • Tabi: این پروژه با استفاده از گیم‌پلی و NFT، پلی میان نسل دوم و نسل سوم وب برقرار کرده است.
 • iZUMi: آیزومی یک پروتکل دیفای چندزنجیره‌ای است که نقدینگی به عنوان سرویس (LaaS) را فراهم کرده است.
 • Altitude: آلتیتود یک پل دارایی بلوچیپ است که لیر زیرو از آن حمایت کرده و اکنون تست‌نت این پروتکل فعال است.
 • Debank: دی بنک یک پیام رسان بومی نسل سوم وب و همچنین ردیاب پرتفولیو است که تمام توکن‌ها، پروتکل‌های دیفای و NFTهای شما را در زنجیره‌های سازگار با اتریوم رصد می‌کند.

در ادامه هر کدام از این پروژه‌ها را به شکل مختصر بررسی می‌کنیم و جزئیات تسک‌های آن‌ها را مرور می‌کنیم.

۱. ایردراپ آپساید (Opside)

هزینه: دارد
زمان: بیش از یک ساعت
قطعیت: احتمالی
وضعیت: لانچ نسخه تستی
آدرس وب‌سایت: opsi.de
لینک‌های مرتبط با ایردراپ: کمپین Galxe

پروژه آپساید در آوریل ۲۰۲۳ موفق به جذب ۴ میلیون دلار سرمایه شده است. نسخه Pre-alpha تست‌نت این شبکه هم‌اکنون راه‌اندازی شده است و کاربران می‌توانند با آن کار کنند. پیش‌تر توکنومیکس این پروژه روی وب‌سایتش موجود بود و از توزیع توکن میان کاربران اولیه شبکه صحبت شده بود، اما اکنون لینک مربوطه در دسترس نیست. تصویر زیر چند مورد از برنامه‌های غیرمتمرکزی را نشان می‌دهد که در Opside در دسترس است.

برنامه‌های غیرمتمرکز پروتکل آپساید
منبع: opsi.de

آپساید با همکاری Glaxe کمپینی راه انداخته است که با انجام تسک‌ها و وظایف مختلف آن می‌توانید شانس خود را برای دریافت ایردراپ احتمالی Opside بالا ببرید. دقت کنید که انجام این تسک‌ها تنها تا ۲۲ آگوست (یعنی آخر مرداد ۱۴۰۲) زمان دارد. برای دریافت توکن‌های تستی این کمپین با نام IDE، از طریق لینک دیسکورد این پروژه اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این لینک را مطالعه کنید.

پس از ورود به کمپین، کیف پول خود را از طریق گزینه Connect Wallet واقع در گوشه بالا سمت راست متصل کنید. می‌بینید که هفت تسک مختلف برای کاربران طراحی شده تا با تست‌نت Opside‌ کار کنند.

تسک‌های کمپین آپساید
منبع: galxe.com

تسک‌های باکس‌های مختلف این پروژه، مربوط به موارد مختلفی می‌شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 • Opside United: تسک‌های این بخش مربوط به کامیونیتی آپساید است. می‌توانید با پیوستن به توییتر و دیسکورد و فعالیت و مشارکت در این شبکه‌ها، امتیازاتی به دست آورید و آنها را Claim کنید. با توجه به میزان دشواری یا سهولت این تسک‌ها، امتیازات متفاوتی هم به دست خواهید آورد.
 • Opside DiveIn: وظایف این قسمت مربوط به تعاملات با آپساید، بریج زدن و مواردی از این دست است.
 • Opside’s dApp Evolution: در این بخش باید با برنامه‌های غیرمتمرکز لایه سه روی آپساید تعامل برقرار کنید.
 • SideSwap Splash: سواپ کردن را به کمک تسک‌های موجود در این باکس باید انجام بدهید.
 • Era7: Game On!: انجام یک بازی به سبک متاورس تسکی است که برای این بخش در نظر گرفته شده است.
 • XThrill PowerPlay: تعامل با پلتفرم گیمینگ XThrill نیز یکی دیگر از قسمت‌های این کمپین است.
 • CryptoBlades Battle Surge: انجام بازی در این پلتفرم و کسب جوایز مربوطه نیز آخرین کمپین ایردراپ Opside در پلتفرم گلکس است.

۲. ایردراپ تابی (Tabi)

هزینه: تسک‌ها هزینه ندارد ولی برای Claim کردن پاداش خود باید هزینه شبکه را پرداخت کنید.
زمان: حدود ۱۵ دقیقه (افزایش در صورت انجام تسک‌های کمپین زیلی)
قطعیت: احتمالی
آدرس وب‌سایت: Tabi.lol
لینک‌های مرتبط با ایردراپ: کمپین Zealy

تابی یک پلفترم NFT است که خود را اکوسیستمی معرفی می‌کند که ارتباطی میان هنر و عشق و بلاکچین ایجاد کرده است. این پلتفرم از تولیدکنندگان محتوا، هنرمندان، افراد خیر و غیره از طریق ایجاد نمایشگاه، برندسازی و مسائلی از این قبیل حمایت می‌کند. این مارکت‌پلیس NFT مبلغ ۱۰ میلیون دلار جذب سرمایه داشته است.

برای دریافت این ایرداپ احتمالی، پس از ورود به سایت پروژه کیف پولتان را متصل کنید. این ایردراپ چند بخش دارد که در تصویر زیر می‌توانید ببینید.

بخش‌های مختلف ایردراپ تابی
منبع: tabi.lol
 • Sailor’s Quest: تسک‌های این مرحله مربوط به تعامل با کامیونیتی تابی و دنبال کردن اکانت‌هایی نظیر توییتر و دیسکورد است. پس از انجام این موارد می‌توانید با کلیک روی دکمه Claim پاداش خود را دریافت کنید. دقت کنید که برای کلیم کردن نیاز به پرداخت هزینه گس دارید که در تصویر زیر چیزی در حدود ۰.۱۲ دلار است.
پرداخت گس فی برای مینت NFT در پلتفرم Tabi
منبع: کیف پول متامسک
 • Invite Quest: در این مرحله باید لینک دعوت خود را برای دوستانتان ارسال کنید. با دعوت ۵ نفر می‌توانید یک صندوق نقره‌ای دریافت و پاداش خود را کلیم کنید.
 • Reddit Quset: در این بخش باید اکانت ردیت خود را متصل کنید که با انتخاب دکمه Connect Now به وب‌سایت ردیت هدایت می‌شوید.
 • Mermaid’s Quest: این تسک مستقل و مجزا روی شبکه zkSync Era انجام می‌شود که جزئیات مربوط به آن را می‌توانید از طریق این لینک مطالعه کنید.

به جز این‌ها می‌توانید در کمپین پلتفرم زیلی هم مشارکت کنید. این تسک‌ها هم درجه‌های مختلفی دارند و برخی از آنها به صورت روزانه قابل انجام هستند.

کمپین ایردراپ Tabi در پلتفرم زیلی
منبع: zealy.io

۳. ایردراپ آیزومی (iZUMi)

پروژه آیزومی با توجه به اختصاص ۱ درصد از توکن‌ها به ایردراپ و سرمایه جذب‌شده ۲۷.۶ میلیون دلاری، می‌توانست یکی از فرصت‌های خوب برای دریافت ایردراپ باشد که ما نیز آن را معرفی کردیم. با بررسی نقدینگی این پروژه به ویژه روی شبکه zkSync متوجه وجود مشکلاتی در آن شدیم که می‌تواند سرمایه کاربران را به خطر بیندازد و دارایی آنها را با ریسک مواجه کند. همچنین در قرارداد پروژه نیز چندین نکته منفی (از جمله قابلیت مینت توکن‌های جدید و تغییر بالانس از جانب مالک قرارداد) وجود دارد که ما را مجاب می‌کند در آن فعالیت نکنیم.

۴. ایردراپ آلتیتود (Altituede)

هزینه: ندارد
زمان: حدود ۳۰ دقیقه
قطعیت: حتمی
وضعیت: شبکه تستی
آدرس وب‌سایت: Altitudedefi.com

آلتیتود یک پل بلاکچینی است که به کمک لیر زیرو می‌تواند عملیات بریج زدن را آسان‌تر کند. ارزش کل قفل‌شده در این پروتکل برابر با ۲۹,۵۶۶,۸۲۳.۶۳ دلار است. در توکنومیکس اکوسیستم Altitude قید شده است که این پروژه ۵ درصد از توکن‌های خود را که معادل ۵ میلیون عدد است، میان کاربران خود ایردراپ خواهد کرد.

برای شرکت در این ایردراپ وارد شبکه تستی Altitude‌ شوید. از قسمت بالا سمت راست با کلیک روی Connect Wallet کیف پولتان را متصل کنید. برای دریافت توکن‌های تستی از این لینک استفاده کنید. همچنین می‌توانید این فایل را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید. حالا می‌توانید در شبکه تستی و با کلیک روی گزینه Transfer در بالای صفحه، اقدام به انتقال توکن‌ها میان شبکه‌های مختلف کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر می‌توانید انتقال توکن‌های ALTD را از شبکه BNB به شبکه METIS ببینید.

شرکت در ایردراپ احتمالی Altitude
منبع: testnet.altitudedefi.com

گزینه بعدی Pool است که می‌توانید نقدینگی را به استخر موردنظرتان اضافه یا از آن حذف کنید. همچنین به کمک قسمت Farm و استیکینگ هم می‌توانید با این شبکه تعامل داشته باشید و تراکنش‌هایی انجام بدهید. Fram باعث می‌شود از طریق تامین نقدینگی توکن‌های ALTD به دست آورید و با استیکینگ می‌توانید توکن‌های ALTD را استیک و در حاکمیت پروتکل شرکت کنید.

۵. ایردراپ دی بنک (Debank)

هزینه: دارد
زمان: حدود ۱۵ دقیقه
قطعیت: احتمالی
وضعیت: شبکه اصلی
آدرس وب‌سایت: Debank.com

آخرین پروژه‌ای که می‌خواهیم در موردش صحبت کنیم، Debank نام دارد. دی بنک هم یک پیام‌رسان Web3 است و هم داشبوردی برای ردیابی پرتفوی دیفای است. در این داشبورد می‌توان به آنالیز پروتکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز، استیبل‌کوین‌ها، پلتفرم‌های معاملاتی مارجین و همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز دست پیدا کرد. این پروژه در حال حاضر از ۵۹ زنجیره مختلف پشتیبانی می‌کند. دی بنک توانسته مبلغ ۲۵ میلیون دلار جذب سرمایه کند.

برای شرکت در ایردراپ Debank باید در گام نخست وارد وب‌سایت این پروژه شوید و با کلیک روی گزینه Log in to Start کیف پولتان را متصل کنید. با این کار وارد محیطی شبیه تصویر زیر می‌شوید.

شرکت در ایردراپ debank
منبع: debank.com

 در اینجا می‌توانید به کمک NFT عکس پروفایلی برای خود انتخاب و اطلاعاتتان را ویرایش کنید.

گام دیگر برای دریافت ایردراپ احتمالی Debank ثبت حساب کاربری لایه دوم این پروتکل است. برای این کار لازم است که یکی از زنجیره‌های موجود را انتخاب و پس از پرداخت Gas Fee، تراکنش را تکمیل کنید. بدیهی است که هزینه به میزان زیادی به زنجیره انتخابی شما بستگی دارد.

ثبت حساب لایه دو در ایردراپ دبانک
منبع: کیف پول متامسک

گام دیگر برای بالا بردن شانس دریافت ایردراپ دی بنک، هزینه نسبتا زیادی می‌خواهد. شما می‌توانید با پرداخت ۹۶ دلار، ID موردنظرتان را در وب سه مینت کنید. همچنین می‌توانید از طریق تعامل با قسمت Stream هم فعالیت‌های دیگری انجام بدهید.

در قسمت Hi و در بخش More نوار سمت چپ هم می‌توانید اقداماتی نظیر رای‌دهی و ایجاد پیشنهادات جدید انجام دهید و تعامل خود را با این پروتکل بیشتر کنید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
کدام پروژه‌ها احتمال ایردراپ دارند؟

در این مطلب پروژه‌های آپساید، تابی، آلتیتود و دی بنک را معرفی کردیم که برخی از آنها احتمال ایردراپ دارند و بعضی از آنها هم ایردراپشان قطعی است.

آیا شرکت در ایردراپ‌ها هزینه دارد؟

بسته به اینکه پروژه روی شبکه تستی است یا اصلی، ممکن است به صورت رایگان یا نیازمند پرداخت هزینه باشد.

جمع‌بندی

پروژه‌های زیادی را می‌توانید پیدا کنید که احتمال ایردراپ آنها دهان‌به‌دهان می‌چرخد. درست است که معمولا کاربران هزینه‌ای برای این کار نمی‌پردازند و احتمالا آن را تیری در تاریکی می‌دانند؛ اما بهتر است به جای آنکه تعداد زیادی پروژه نامعتبر را بررسی کنیم، تنها پروژه‌هایی را انتخاب کنیم که دست‌کم وایت‌پیپر دارند و توکنومیکشان هم مشخص است. همچنین جذب سرمایه نیز فاکتور دیگری است که می‌تواند ما را در انتخاب پروژه‌ها راهنمایی کند. از میان این ۵ ایردراپ ماه جولای که به آنها اشاره کردیم، به نظرتان کدام‌یک احتمال بیشتری دارند؟ کدامشان ممکن است مبلغ بیشتری ایردراپ کنند و شما نسبت به کدامشان امیدواری بیشتری دارید؟‌ همچنین در قسمت نظرات برایمان از سایر ایردراپ‌های فعلی بنویسید و نظرتان را نسبت به آنها بیان کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا