اخبار خارجی

کانیه وست رپر معروف خواهان ریاست جمهوری آمریکا؛ چه تاثیری بر روی بیت کوین دارد؟

هنگامی که کشور آمریکا مشغول جشن گرفتن روز استقلال خود بود، خواننده رپ و کارآفرین معروف کانیه وست (Kanye West) بمب خبری امروز را در توییتر منفجر کرد و آمادگی خود برای کاندید شدن ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد.

اگرچه هنوز مشخص نیست که تصمیم وست تا چه حد جدی است، اما این نامزد انتخاباتی سریعا حمایت ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و SpaceX را به دست آورد.

کانیه وست

یک ارز سیاسی

کانیه وست اولین موافقت خود با صنعت ارز دیجیتال را با توییت کردن عبارت “غیرمتمرکز” در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ نشان داد.

بیت کوین و ارز دیجیتال

اندکی بعد، کانیه وست که یکی از معروف ترین خوانندگان سبک هیپ هاپ است طی مصاحبه خود با TMZ در ماه می ۲۰۱۸ به اشاره و تعریف از بیت کوین پرداخت.

طراحی اسکناس ۲۰ دلاری که با طرح هریت تابمن (Harriet Tubman) مبارز علیه برده داری آمریکا همراه است و دونالد ترامپ در اولین کمپین ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۱۶ آن را یک “اصلاح سیاسی” خوانده است باعث جلب توجه وست به بیت کوین شده است.

وست مدعی شده است که مشاهده این اسکناس، برای او یادآور برده داری بود و وی تصمیم گرفته است که از بیت کوین استفاده کند، ارز غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد که هیچ مرز و محدوده ای ندارد. وی در این خصوص گفت:

در همان لحظه بود که تصمیم گرفتم از بیت کوین استفاده کنم. همان لحظه که تصویر هریت تابمن را بر روی اسکناس ۲۰ دلاری دیدم.

پس از مصاحبه سال ۲۰۱۸ تاکنون، کانیه وست درباره ارزهای دیجیتال صحبتی نکرده است، بنابراین مشخص نیست که آیا موضع او ثابت مانده است یا خیر.

ترامپ طرفدار بیت کوین نیست

ترامپ که به احتمال زیاد در ماه نوامبر با رقیب دموکرات خود، جو بایدن مواجه خواهد شد در ماه جولای ۲۰۱۹ توییت کرد که طرفدار بیت کوین نیست.

طبق گزارش U.Today، جان بولتون مشاور امنیت سابق ترامپ در کتاب خود نوشته است که ترامپ شخصا به استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفته است که بیت کوین را سرکوب کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا