اخبار کوتاه

رییس جمهور قزاقستان قانون افزایش ۱۰ برابری مالیات بر استخراج رمزارزها را امضا کرد

کاظم توکایف (Kassym Tokayev) رییس جمهور قزاقستان قانون افزایش مالیات بر ماینرهای رمزارزها را امضا کرد. به موجب این قانون مالیات ماینرها بر مبنای زمان و میزان مصرف برق آن‌ها تعیین می‌شود که نسبت به گذشته تا ۱۰ برابر افزایش یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از news.bitcoin، در اسفندماه نمایندگان پارلمان قزاقستان لایحه‌ای را تنظیم کردند که به موجب آن به ازای مصرف هر کیلووات ساعت مصرف برق از سمت استخراج‌کنندگان، مبلغ بین ۵ تا ۱۰ تنژ (حدود ۰.۰۱ تا ۰.۰۲ دلار) مالیات بر آن‌ها تعلق گیرد که مقدار دقیق آن بستگی به قیمت برق دوره مصرفی دارد.

حال کاظم توکایف (Kassym Tokayev) رییس جمهور قزاقستان با امضا کردن این قانون، افزایش ۵ تا ۱۰ برابری مالیات بر ماینرها را اجرایی کرده است. وضعیت استخراج در قزاقستان از آن جهت حائز اهمیت است که این کشور با در اختیار داشتن ۱۸.۱٪ از  هش‌ریت شبکه بیت کوین، دومین کشور مهم برای استخراج BTC محسوب می‌شود.

این در حالی است که با کاهش شدید قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر، سودآوری استخراج این رمزارز به شدت کاهش پیدا کرده است به نحوی که استفاده از بسیاری از دستگاه‌های با راندمان پایین و قدیمی دیگر به صرفه نیست و بسیاری از آن‌ها خاموش شده‌اند. این افزایش مالیات می‌تواند اوضاع ماینرهای قزاقستان را سخت‌تر از گذشته کند.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا