اخبار خارجی

مکس کایزر: اوراق قرضه آتشفشانی، نیاز السالوادور به سرمایه‌گذاری خارجی را تأمین می‌کند

مکس کایزر، از چهره‌های سرشناس اقتصادی و از هواداران قدیمی بیت کوین، در مصاحبه اخیر خود به ابعاد مختلف تأثیر بیت کوین بر اقتصاد السالوادور پرداخته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، مکس کایزر، از سرمایه‌گذاران و طرفداران قدیمی بیت کوین، در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های السالوادور اظهار داشت که اوراق قرضه مزرعه استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشان، که «اوراق قرضه آتشفشانی (Volcano Bonds)» نام گرفتند، می‌تواند نیاز اقتصاد السالوادور به سرمایه‌گذرای خارجی را تأمین کند.

او در این مصاحبه اشاره کرد همانطور که لندن قبل از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) یکی از سه مرکز بزرگ مالی جهان بود و بخش بزرگی از اوراق قرضه اروپا را صادر می‌کرد و معاملات بزرگ در بازار فارکس انجام می‌داد؛ السالوادور می‌تواند با سیاست‌هایش در مورد بیت کوین، به یک هاب مالی و مرکز اقتصادی در آمریکای لاتین تبدیل شود. او گفت:

علاقه شهروندان السالوادور به بیت کوین افزایش یافته است چونکه می‌توانند در تلفن همراه خود حساب بانکی داشته باشند. بیش از ۷۰٪ مردم السالوادور که دسترسی به بانک نداشتند، اکنون با کیف‌پول چیوو و سایر کیف‌پول‌ها، امکان دسترسی به خدمات مالی را پیدا کرده‌اند.

کایزر اظهار داشت که السالوادور با پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی و با تدوین قوانین مربوط به بازار سهام، پتانسیل تبدیل شدن به «وال استریت بیت کوین» را دارد. او همچنین افزود که این امر می‌تواند حجم عظیمی از سرمایه جهانی را به السالوادور جذب کند.

مکس کایزر معتقد است عرضه «اوراق قرضه آتشفشانی» قدم بعدی در سال آینده خواهد بود. او این پروژه را یک نوآوری بزرگ در عرصه تأمین مالی می‌داند و اعلام کرد که با سامسون ماو (Samson Mow)، مدیر ارشد امنیت در بلاک استریم (Block Stream)، برای پرورش این ایده همکاری داشته است.

این اوراق قرضه قرار است روی شبکه لیکویید (Liquid) بلاک استریم که مبتنی بر بلاکچین بیت کوین است با سود شش‌ماهه ۶.۵٪ عرضه شود. در واقع این پیشنهاد مکس کایزر بود که السالوادور بجای تلاش برای استقراض از صندوق بین المللی پول (IMF)، با پشتوانه مزرعه استخراج بیت کوین خود اوراق قرضه صادر کند.

آلخاندرو زلایا، وزیر خزانه‌داری السالوادور، اخیرا اعلام کرد که عرضه اولیه اوراق قرضه ۱ میلیارد دلاری بیت کوین بین ۱۵ تا ۲۰ مارس (۲۴ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰) انجام خواهد شد.

ناییب بوکله (Nayib Bukele) در زمان انتشار اولیه این خبر در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) اظهار داشت که نیمی از ۱ میلیارد دلار جمع آوری‌شده برای احداث زیرساخت‌های مورد نیاز برای تأمین انرژی و استخراج بیت کوین، و نیم دیگر برای خرید بیشتر بیت کوین و افزودن به دارایی‌های این کشور استفاده خواهد شد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا