اخبار داخلی

انتخابات نظام مهندسی ساختمان بر بستر پلتفرم انتخابات بلاکچینی ققنوس برگزار شد

انتخابات نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان در ۲۹ استان با تاکید وزارت راه، مسکن و شهرسازی به‌منظور برگزاری الکترونیک، شفاف و امن بر بستر پلتفرم انتخابات بلاکچینی ققنوس (آرامش) برگزار شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از وب‌سایت ققنوس، وزارت راه، مسکن و شهرسازی در راستای برگزاری امن و شفاف انتخابات نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا در نظر گرفت تا با استفاده از ظرفیت سامانه‌های الکترونیک نسبت به برگزاری انتخابات اقدام کند. در همین راستا این وزارتخانه شرکت ققنوس با محصول آرامش (پلتفرم انتخابات بلاک‌چینی مبتنی بر شبکه ققنوس) را به‌عنوان مجری انتخابات نظام کاردانی ساختمان و نظام مهندسی ساختمان در میان ۳۰ شرکت واجد شرایط به‌دلیل برخوداری از استانداردهای فنی، امنیتی و سامانه تمام الکترونیک مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک انتخاب کرد.

برگزاری انتخابات بر بستر پلتفرم آرامش ققنوس

همکاری و تعامل وزارت راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شرکت ققنوس منجر به دستاورد ارزشمند برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات مبتنی بر فناوری بلاکچین در کشور شد که گامی بزرگ در راستای تحول دیجیتال، شفافیت و حرکت به‌سوی ایران هوشمند است.

با سامانه انتخابات بلاکچینی ققنوس، صندوق‌های ثبت رای به‌صندوق‌های شیشه‌ای تبدیل شده و می‌توان به‌صورت امن، شفاف و اینترنتی در هر نقطه‌ای فرآیند برگزاری انتخابات و ثبت رای را انجام داد. سامانه رأی‌گیری بلاک‌چینی ققنوس در بیش از ۱۰۰ انتخابات احزاب، سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار گرفته است که رضایت کامل  پیمانکاران را به‌دنبال داشته است.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” نیز با همکاری ققنوس قصد دارد توکن هماتیک را به منظور خرید بلیط بدون نیاز تعیین مبدا و مقصد، منتشر کند.

منبع
ققنوس

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا