اخبار خارجی

سولانا به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده مورد شکایت قرار گرفت

شرکت سولانا لبز با اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده مورد شکایت قرار گرفته است. این شکایت توسط یکی از سرمایه‌گذاران سولانا با نام مارک یانگ (Mark Young) در دادگاهی در کالیفرنیا تنظیم شده است و علاوه بر اتهام فوق ۲ اتهام دیگر را به مسوولان سولانا لبز وارد می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، مارک یانگ در این شکایت‌نامه آناتولی یاکونکو (Anatoly Yakovenko)، کایل سامانی (Kyle Samani) و پلتفرم فالکون ایکس را در ابتدا متهم کرده است که بر خلاف تبلیغات انجام شده پلتفرمی متمرکز را ارائه داده‌اند به طوری که نزدیک به نیمی از عرضه کل SOL در اختیار افراد نزدیک به سولانا لبز قرار دارد.

مورد بعدی بحث فروش اوراق بهادار ثبت نشده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است. مارک یانگ اعتقاد دارد نتیجه تست هاوی در مورد رمزارز سولانا مثبت است و بنابرین جز اوراق بهادار به حساب می‌آید. مطابق این تست برای این که یک ابزار مالی به عنوان اوراق بهادار شناخته شود و تحت اختیار SEC باشد، این ابزار باید این چهار معیار را داشته باشد:

  • باید یک سرمایه‌گذاری با پول باشد
  • انتظار کسب سود وجود داشته باشد
  • سرمایه گذاری در شرکت عمومی انجام شده باشد
  • کسب سود از طریق تلاش تبلیغ کننده یا شخص ثالث انجام شده باشد

یانگ در این شکایت دلایلی را ذکر کرده که سولانا هر ۴ معیار فوق را دارد و از تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۰ سولانا لبز تعداد زیادی رمزارز SOL را به شیوه حراج با قیمت ۰.۲۲ دلار به فروش رسانده است و بنابرین ۲ معیار آخر تست بالا را هم دارد.

مورد بعدی این شکایت به این موضوع اشاره دارد که مسوولان سولانا لبز در مورد عرضه کل SOL دروغ گفته‌اند و عدد اعلامی آن‌ها زمانی که در سال ۲۰۲۱ این رمزارز قیمتی برابر ۲ دلار داشت، با مقدار واقعی آن تفاوت چشمگیر دارد. هرچند که هنوز نیز رقم دقیقی برای عرضه کل سولانا مشخص نشده است.

در صورتی که در این دادگاه سولانا به عنوان اوراق بهادار شناخته شود باید منتظر خروج آن از لیست صرافی‌های بزرگ رمزارز باشیم. اتفاقی که در مقطعی برای رمزارز ریپل افتاد.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا