آموزشی

مفاهیم ارزهای دیجیتال؛ موضوع: انواع فورک و تاثیر آن بر قیمت‌ها + ویدیو

مجموعه میهن بلاکچین هر دوشنبه با یک ویدیوی حدودا ۳۰ دقیقه‌ای تحت عنوان مفاهیم ارزهای دیجیتال در کنار شما خواهد بود. در این ویدیوها به موضوعات آموزشی در حوزه کریپتوکارنسی و رمزارزها پرداخته می‌شود. در صورتی که سوالی درباره موضوعات مطرح شده در ویدیو دارید، می‌توانید آن را از طریق فروم میهن بلاکچین و یا گروه تلگرامی مطرح کنید. در این قسمت، به بررسی انواع فورک (Fork) و تاثیر آن بر قیمت‌ها پرداخته‌ایم:

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

مفاهیم ارزهای دیجیتال: فورک چیست و چه تغییراتی روی شبکه ایجاد می‌کند؟

یکی از اصطلاحات و اتفاق‌های رایج دنیای ارزهای دیجیتال فورک است که طی آن، اعضای شبکه درباره ایجاد تغییرات روی شبکه با هم توافق می‌رسند. از آنجایی که تمام شبکه‌های مبتنی بر بلاک چین از یک الگوریتم اجماع پیروی می‌کنند، به اجماع رسیدن درباره آپدیت‌های شبکه از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع، فورک‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که قرار است تغییراتی در شبکه ایجاد شود و بسته به میزان توافقی که بین اعضا صورت می‌گیرد، این فورک می‌تواند یک سافت فورک و یا یک هارد فورک باشد.


بیشتر بخوانید: فورک کردن چیست؟‌ با معنای هارد فورک و سافت فورک آشنا شوید! 


تعدادی از مباحثی که در این ویدیو به آنها پرداخته شد، به شرح زیر هستند:

  • مفهوم فورک چیست؟
  • فورک چه تاثیری روی شبکه می‌گذارد؟
  • تفاوت سافت فورک و هارد فورک چیست؟
  • آیا یک هاردفورک، لزوما دو کوین جدید ایجاد می‌کند؟
  • اگر هاردفورکی یک کوین جدید ایجاد کند، چطور می‌توان آن را دریافت کرد؟
  • آیا فورک، تاثیر قیمتی روی کوین‌های شبکه می‌گذارد؟

جمع بندی

فورک یکی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی است که می‌تواند برای یک شبکه مبتنی بر بلاک چین بیفتد و به لحاظ فاندامنتال، تاثیر مهمی بر روی شبکه می‌گذارد. به یاد داشته باشید که همواره اخبار مربوط به کوین‌های خود را دنبال کنید و در صورتی که شبکه کوین مورد نظرتان فورکی اعمال کرد، اقدامات لازم برای انتقال کوین‌های خود را انجام بدهید.

امیدواریم این قسمت از ویدیوهای مفاهیم ارزهای دیجیتال برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را درباره این سری ویدیوها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا