مقالات عمومی

در دنیای ارزهای دیجیتال مسیر خودتان را پیدا کنید!

جهان در حال پیشرفت است و کریپتو باعث می شود که جهان ارز دیجیتال داشته باشد و این ارز های دیجیتالی هستند که توسط هیچ حکومتی کنترل نمی شوند. ارز های دیجیتال برای بسیاری از مردم ناشناخته هستند؛ به همین خاطر است که تنها ۰.۰۱ درصد از افراد در جامعه از طریق ارز دیجیتال پول در می آورند. در حالی که ارز دیجیتال مفهوم نسبتا جدیدی است اما از قبل، توجه بسیاری از شرکت ها و افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در انواع ارز را به خود جلب کرده است. برای شروع سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال توصیه می شود که کاملا مفاهیم ارز های دیجیتال را درک کنید و به مطالعه در این زمینه بپردازید تا متحمل ضرر نشوید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ریشه

اگرچه تلاش های زیادی در دهه ۹۰ صورت گرفت تا یک پول دیجیتال موفق اختراع شود که توسط حکومت معینی کنترل نشود، اما این ایده توجه و موفقیت زیادی جلب نکرد تا زمانی که بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو خلق شد. این امر باعث شد که مردم بتوانند انواع تراکنش ها را آنلاین و به شیوه ای که دیجیتالی مستند شده باشد، انجام دهند. در این تراکنش ها هرگز پرداخت دوباره وجود ندارد، زیرا همه تراکنش ها در یک پایگاه داده جمع آوری شده اند که برای همه افراد موجود در یک شبکه خاص در دسترس است. برخلاف بانک ها که با ارز های مختلفی سر و کار دارند و این ارز ها توسط کشور های مختلفی کنترل می شوند، این نوع پول دیجیتال با نوسانات بالا در ارزش مواجه نمی شود.

پول در برابر ارز دیجیتال

برخلاف پول های معمول مانند دلار و یورو، ارز های دیجیتال، سکه و اسکناس های ملموسی ندارند که به طور فیزیکی بتوان کسب کرد. کلا پول دیجیتال به صورت دیجیتال در کیف پول شما ذخیره می شود و این کیف پول نه تنها موجودی شما را نشان می دهد بلکه از طریق آن می توانید به همه تراکنش های گذشته و دفتر کل ها دست یابید و علاوه بر آن همه سرمایه گذاری هایتان را به آسانی ردیابی کنید.

ارز های دیجیتال مختلف و بلاک چین های متفاوت

انواع زیادی از ارز های دیجیتال وجود دارند. مشهورترین و قدیمی ترین آنها بیت کوین می باشد. ارز های دیگری شبیه بیت کوین برای انجام تراکنش ها وجود دارند که از جمله انها می توان لایت کوین را نام برد. ارز های دیگری هم هستند که در کل متفاوت هستند و از آنها می توان برای ایجاد قرارداد بین افراد یا مدیریت و اجرای برنامه های مختلف استفاده کرد. اگر می خواهید بدانید که بلاک چین چیست باید گفت که لیستی از تراکنش هایی است که می توان مشاهده و تایید کرد و این تراکنش ها اغلب بین دو طرف صورت می گیرد. این اعتماد هر طرف را تضمین می کند و باعث می شود که تراکنش بدون نیاز به افراد ثالث مانند بانک ها تکمیل شود.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال ریسک زیادی دارد که اگر به درستی انجام گیرد پتانسیل کسب سود زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت. سرمایه گذاری مقادیر زیادی پول در ارز های دیجیتال بدون درک چند و چون آن احتمالا سبب ضرر خواهد شد. ابتدا همه جزئیات را با تست مقدار کمی از پول یاد بگیرید و ویژگی های زیادی مانند دفتر کل ها و کیف پول ها را امتحان کنید، همچنین تراکنش های مختلف خرید و فروش را انجام دهید. باید قبول کرد که قبل از سرمایه گذاری در هر حوزه ای باید در مورد آن شناخت حاصل کنید و بعد تصمیم به سرمایه گذاری بگیرید.

ارز های دیجیتال، آینده پول؟

قدم به قدم جهان پیشرفته تر از قبل می شود. بسیاری از کار ها و امور روزانه زندگی ما دیجیتال شده است و ما در حال توسعه در حوزه های مختلف زندگی هستیم. ارز های دیجیتال گامی به سوی توسعه تراکنش ها هستند و در حوزه های تجارت و بازرگانی ایفای نقش می کنند. در نهایت باید گفت که دلیلی برای اینکه همه افراد موفق به ارز های دیجیتال علاقه نشان می دهند، موجود است.

نظر شما در این مورد چیست، به نظر شما ارزهای دیجیتالی می تواند آینده پول را متحول سازد؟

منبع
cryptoglobalist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا