مقالات عمومی

یادگیری بلاکچین در هر شغلی میتواند به آینده شما کمک کند!

در حالی که تکنولوژی بلاکچین در حال پیشرفت در حوزه های مختلف است؛ شاید شما هم بتوانید آن را به عنوان یک گزینه مناسب برای پیشرفت شغلی و رشد حرفه ای خود در نظر بگیرید. امروزه بلاکچین یک مبحث ضروری برای متخصصان و فعالان در فناوری است و زمان زیادی را برای تحقیق روی آن میگذارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با در نظر گرفتن این که ارز های دیجیتال تاثیر زیادی بر روی جهان داشته و این که این تکنولوژی چقدر مختل سیستم هاس سنتی را مختل کرده؛ میتوانیم مطمئن باشیم که بلاکچین به این زودی از صحنه خارج نخواهد شد.

از همه مهم تر فناوری بلاکچین به تدریج در طیف گسترده ای از زمینه ها و بخش ها وارد شده  و این نشان میدهد که در حال حاضر برای متخصصان این فناوری فرصت های شغلی زیاد و آینده داری ایجاد کرده است. با توجه به این که بسیاری از مشاغل بزرگ و شرکت ها در تلاش هستند تا وارد حوزه بلاکچین شوند؛ مطالعه در این زمینه میتواند یک مزیت قابل توجه برای افراد مشتاق باشد.

در این مقاله، به این موضوع میپردازیم که چرا باید وقت خود را صرف مطالعه بلاکچین و تاثیراتی که میتواند در حرفه شما داشته باشد بکنید.بگذارید برپیم سر اصل مطلب:

از نگاه کارفرما

پردرآمدترین شغل مهندسی بلاکچین

وقتی صحبت از مشاغلی میشود که متخصصان حوزه بلاکچین و یا متخصصان در زمینه های دیگر مدتی است در آن زمنیه فعال هستند؛ میبینیم که فعالیت ها امروزه بسیار گسترده بوده است و اقدامات زیادی در این حوزه صورت گرفته است و البته این موضوع را هم میتوان دریافت که اکثریت قریب به اتفاق بازیکنان دنیای بلاکچین و کریپتو، استارتاپ ها هستند.

این استارت آپ ها طیف گسترده ای از کارها، از پلتفرم های معاملاتی و ارائه دهندگان کیف پول گرفته تا سایت های آموزشی که هدف آن ها ارائه مطالب ارزشمند برای مخاطبان است را در بر میگیرند.

ممکن است این مشاغل اغلب قادر یه پرداخت حقوق های زیاد نباشند اما عموما نقطه شروع خوبی برای افرادی است که مایل به یادگیری و کار در یک سازمان قوی و بزرگ تر دارند.

بخش مهمی از بازار کارفرمایان در حوزه بلاکچین از شرکت های فناوری است. این شرکت ها معمولا قصد دارند محصولی که ارائه میدهند را در چارچوب بلاکچین بگنجانند تا بتوانند ارتباط خود را در بازار های آینده حفظ کنند.

بلاکچین فقط مورد قبول افرادی که نسبت به این تکنولوژی خوش بین و آینده نگر هستند نیست و این چیزی است که کمپانی های بزرگی مانند Visa  Jpmorgan و NASDAQ از آن اگاه هستند. بسیاری از بانک ها و شرکت های بزرگ به جای بررسی اینکه آیا این فناوری ماندگار خواهد شد یا خیر؛ شروع به بهره برداری از این بازار کرده اند و سعی میکنند این فناوری را در اسرع وقت در سیستم کاری خود اتخاذ کنند.

تلفیق بلاکچین و بانکداری یک همکاری بسیار امیدوار کننده است. براساس گزارشی که اخیرا توسط Accenture منتشر شده است، تقرییا ۹۰ درصد از بانک هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند؛ مشغول تحقیق راجع به بلاکچین هستند و در مراحل اولیه تدوین استراتژی های خود قرار دارند.

کشورها و دولت ها؛ بخش مهم دیگر از پذیرندگان تکنولوژی بلاکچین

سه کشور برتر عرضه اولیه پول (ICO)

در حالی که بسیاری از کشور ها صریحتا اعلام کردند که رمز ارزها را به عنوان ارز ملی خود نمیپذیرند؛ با این حال به نظر میرسد ونزوئلا اولین دولتی است که نخستین ارز رمز نگاری خود را راه اندازی کرده است و دولت های دیگر مانند استونی نیز قصد دارند از آن استفاده کنند تا تبعیض را از نحوه خدمت سازمان های دولتی به مردم حذف کنند.

عرضه و تقاضای شغلی در حوزه بلاکچین

جنبه مهم دیگر در مورد بلاکچین؛ چشم انداز وسیع شغلی است که ارائه میدهد. درک خوب از این حوزه اکنون یک مهارت بسیار مناسب در اکوسیستم تجارت مدرن محسوب می شود و قطعا در سال های آینده بسیار مورد توجه خواهد بود.

بر اساس گزارشی که توسط آپ ورک منتشر شده است، تقاضا برای متخصصان بلاکچین از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ نزدیک به ۶۰ برابر شده است و این رشد چشمگیر به زودی متوقف نمیشود. حتی براساس آمار برخی نشریات، فقدان متخصصان بلاکچین به یک مشکل عمده در صنعت تبدیل شده است.‌

همانگونه که برایان بهلندورف، مجری طرح در Hyper ledger به رهبری بنیاد لینوکس اعتقاد دارد:

جذب نیرو در این حوزه فناوری بسیار کار حساس و ظریفی است. پس کلا استخدام کار سختی است!

پس میتوان گفت ورود به دنیای بلاکچین؛ ارزش وقتی که میگذارید را دارد

خبر خوب این که تقاضای ‌رو به رشد برای متخصصان این رشته رشد چشم گیری در بخش حقوق و دستمزد برای توسعه دهندگان و متخصصان تعیین کرده است. طبق آماری تخمین زده میشود حقوق این افراد تقریبا ۱۵ تا ۴۰ هزار دلار بیشتر از حقوق سایر مهندسین نرم افزار در ایالت متحده امریکا باشد. وقتی صحبت از اروپا میشود، وضعیت آنقدر تفاوتی نمیکند. به طور مثال متخصصان در انگلستان سالانه ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ دلار درآمد دارند.

بازار IT در روسیه نیز تفاوت چندانی ندارد. حقوق یک توسعه دهنده بلاکچین با تجربه میتواند ۴۰۰۰۰۰روبل باشد که حدود ۶۰۰۰ دلار در ماه است. مهم تر از همه طبق گفته head hunter یک وبسایت معروف استخدام روسی، صرفا اگر کلمه بلاکچین را در cv (رزومه) شما مشاهده کنند؛ حقوق شما حدود یک چهارم در مقایسه با انچه در غیر این صورت به شما پیشنهاد میشد افزایش پیدا میکند.

بلاکچین مهارت های شما را تکمیل میکند

اگر قصد دارید یادگیری بلاکچین را شروع کنید تا رزومه کاری خودتون رو در بازار بهتر کنید، اما هنوز آمادگی لازم برای درخواست شغل در این زمینه را ندارید؛ نگران نباشید هنوز وقت دارید !

یک نکته بسار مهم و قابل تاکید این است که در این کار داشتن پیشینه فنی به هیچ وجه امری ضروری نیست. تنها آشنایی با اصول اساسی بلاکچین شروع خوبی است و خواندن چند کتاب که شما را با مباحث اولیه اشنا میکند، شروع کاملی را برای شما رقم میزند.

اپ ورک اخیرا مقالاتی را درمورد ارزشمند ترین مهارت های مرتبط با بلاکچین به چاپ رسانده است و در میان آن ها، نوشتن محتوا، مقاله نویسی، بازاریابی ICO و حتی طراحی وب را پیدا خواهید کرد. بنابراین متخصصان کلیه صنایع تا حدی که با این فناوری آشنا هستند، میتوانند به راحتی صنعت خود را با این صنعت ادغام کنند و کار های بسیار پر درامد پیدا کنند.

جسور باشید

در حالی که بازار کار نمیتواند تمام مشاغل را برای افراد حرفه ای بلاکچین فراهم کند و از طرفی تعداد فعالان در زمینه محدود است؛ شرکت ها اغلب تحت فشار قرار میگیرند تا از افرادی استفاده کنند که اصلا در این زمینه تجربه ندارند. سازمان ها مجبورند به سمت این موضوع که کارمند های شرکت در این رشته مطالعه کنند تا بتوانند نیاز های آن ها را براورده کنند حرکت کنند.

این واقعیت که شما دقیقا به بلاکچین واقف نیستید شما را رد صلاحیت نمیکند، داشتن یک درک اساسی از فناوری و اراده برای یادگیری یک شرط فوق العاده برای تبدیل آن به یک آینده کاری خوب با محوریت بلاکچین است. پس جسور باشید، اگر فکر میکنید این جا همان جایی است که آینده خود را در آن میبینید وقت خود را برای تحقیق در این زمینه و درخواست شغل اختصاص دهید.

جمع بندی

بلاکچین یک فناوری متحول کننده است اما قبل از این که بتواند هر چیزی را تغییر دهد باید بتواند تعداد کافی افراد حرفه ای برای ارائه خدمات وجود داشته باشد. این یک مورد ارزشمند است که با رزومه کاری شما اضافه میشود که مطمئنا در دراز مدت به حقوق شما کمک میکند و امنیت شغلی چشم گیری را برای شما فراهم میکند.

منبع
coinspeaker

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا