اخبار خارجی

پیشنهاد فروش اتریوم؛ لیدو قصد دارد با فروش اتر برای بازار نزولی آماده شود

یکی از توسعه‌دهندگان اصلی پروتکل لیدو فایننس، به تازگی پیشنهاد حاکمیتی را مطرح کرده است و از جامعه این پروتکل خواسته تا به دلیل انتظار رکود طولانی‌مدت در بازار، با فروش ۱۰٬۰۰۰ واحد اتر (به ارزش حدودی ۱۷ میلیون دلار) از موجودی خزانه موافقت کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از د بلاک کریپتو، توسعه‌دهنده‌ای به نام کادمیل (Kadmil) در پیشنهادی از دائو لیدو خواسته است تا نیمی از اتریوم خزانه را به استیبل کوین‌ تبدیل کنند تا بتوانند هزینه فعالیت این پروتکل را طی دو سال آینده پوشش دهند.

کادمیل در این پروپوزال نوشته است:

ما پیشنهاد می‌کنیم ۱۰٬۰۰۰ واحد اتریوم از خزانه را به استیبل کوین DAI تبدیل کنیم. این پیشنهاد می‌تواند هزینه تیم ۵۰ نفره و بودجه نگهداری پروتکل برای تقریبا دو سال را پوشش دهد.

این توسعه‌دهنده از کاهش احتمالی قیمت اتریوم ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت در صورت ادامه افت قیمت، دائو لیدو خزانه بسیار کمتری برای هزینه‌ها و بازپرداخت مشارکت‌کنندگان خواهند داشت.

لیدو فایننس یک پروتکل لیکویید استیکینگ است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا ضمن استیک کردن دارایی‌شان، از آنها به عنوان وثیقه در معاملات دیگر استفاده کنند و بازدهی بیشتری داشته باشند. در حال حاضر، لیدو پیشروترین پروتکل لیکویید استیکینگ در بلاکچین اتریوم است.

در حال حاضر، ۲۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال در خزانه دائو لیدو وجود دارد که ۱۶۶ میلیون واحد توکن LDO (به ارزش حدود ۱۸۳ میلیون دلار)، ۲۰٬۹۴۰ واحد اتر (معادل ۳۹ میلیون دلار) و ۳٬۸۳۶ واحد اتریوم استیک شده (معادل ۷ میلیون دلار) را شامل می‌‎شود.

به گفته کادمیل، لیدو هزینه‌های عملیاتی خود را در قالب استیبل کوین‌هایی مانند USDC پرداخت می‌کند در حالی که توکن حاکمیتی خود یعنی LDO را فقط برای پاداش دادن به ارائه‌دهندگان نقدینگی و پاداش ریفرال استفاده می‌کند. به این ترتیب، با فروش نیمی از اتریوم‌های استیک‌نشده، لیدو ذخیره‌ای از استیبل کوین‌ها خواهد داشت.

همزمان، این توسعه‌دهنده از اعضای دائو لیدو خواست تا توکن‌های حاکمیتی LDO خود را به فروش نرسانند تا فشار غیرضروری بر قیمت ایجاد نشود.

هنوز مشخص نیست که برای این پیشنهاد رای‌گیری آنچین گذاشته شود یا بدون رای‌گیری تصویب شود. در نهایت این پیشنهاد، نشان‌دهنده تمایل پروتکل لیدو به کاهش اتریوم خزانه خود و دور ماندن از ضررهای احتمالی در بازار نزولی است. با این حال، به نظر می‌رسد لیدو کمی برای فروش اترهای خود دیر وارد عمل می‌شود چراکه قیمت اتریوم تنها در سال جاری حدود ۴۸٪ کاهش یافته است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا