اخبار اتریوماخبار بلاکچین

لیدو فایننس از عرضه توکن wstETH برای استیکینگ اتر در شبکه‌های لایه ۲ خبر داد

تیم لیدو فایننس طرح خود برای اتصال راه حل‌های لایه ۲ اتریوم را به‌روزرسانی کرده است. اولین قدم برای گسترش امکان استیکیگ شناور اتر، پشتیبانی از پروتکل‌های لایه ۲ آپتیمیزم و آربیتروم بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از thetimeshub، تیم تحقیقاتی لیدو فایننس گزارشی در مورد پشتیبانی از استیکینگ اتریوم در شبکه‌های لایه ۲ منتشر کرده است. در این گزارش تاکید شده است که مشتقات جدید استیکینگ به طور کامل خواص سابق خود را حفظ می‌کنند. با این حال، با توجه به معماری توکن‌ها، راه‌حل‌های لایه ۲ به جای stETH از نسخه رپ شده آن، یعنی wstETH، استفاده خواهند کرد. در این گزارش آمده است:

هدف لیدو ایجاد مجموعه‌ای از مشتقات استیکینگ است که قابلیت نقد شدن و بکارگیری در دیفای داشته باشند. راه حل‌های لایه ۲ مسیر روشنی را برای دستیابی به این هدف فراهم می‌کند. اگرچه هدف نهایی این است که اتر مستقیما از لایه ۲ استیک شود، اما گام اول در این مسیر مهیا کردن امکان پل زدن برای این توکن‌ها است.

لیدو همچنین اعلام کرد قراردادهای پل‌های طراحی شده توسط تیم لیدو برای ‌آپتیمیزم (Optimism) و آربیتروم (Arbitrum) با کمک شرکت‌های متخصص در امنیت بلاکچین، بررسی و بازبینی شده است.

لیدو فایننس بزرگ‌ترین سرویس استیکینگ شناور اتریوم است که به هولدرهایی که کمتر از ۳۲ اتر دارند اجازه می‌دهد در استیکینگ بیکن‌چین مشارکت کنند. این پروتکل به کاربران خود در ازای استیک کردن اتر یک توکن مشتق به نام «اتر استیک شده یا stETH» می‌دهد. دارندگان stETH می‌توانند از آن به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند یا در صورت نیاز به نقدینگی آن را در بازارهای ثانویه با دلار یا اتر مبادله کنند. به همین دلیل به این روش استیک کردن اتریوم، «استیکینگ شناور» گفته می‌‎شود. در حال حاضر حدود ۳۱٪ از کل موجودی قرارداد بیکن چین از طریق پلتفرم لیدو استیک شده است.

همچنین آپتیمیزم و آربیتروم محبوب ترین راه‌حل‌های لایه دوم اتریوم هستند و در زمان نگارش خبر به ترتیب ۲.۹۱ و ۱.۸۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) دارند.

تیم لیدو فایننس در ماه جولای (تیر) برنامه خود را برای راه‌اندازی سرویس استیکینگ شناور در شبکه‌های لایه دوم اتریوم اعلام کرده بود و در همین زمان، این پلتفرم به آزتک (Aztec) و آرجنت (Argent) متصل شد. آزتک یک رول‌آپ دانش صفر با تکیه بر حریم خصوصی؛ و آرجنت یک ارائه‌دهنده کیف پول است که از شبکه zkSync (یک رول‌آپ دانش صفر دیگر) پشتیبانی می‌کند.

منبع
thetimeshub

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا