اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

رشد 25 درصدی چین لینک؛ سطح حمایت کلیدی LINK کدام است؟

با رشد آلت کوین‌هایی مانند چین لینک و ثبت کردن بالاترین قیمت آن در ۲۴.۵ دلار، سلطه بیت کوین در بازار به ۶۴٪ کاهش یافت.

بعد چند روز کاهش قیمت شدید بیت کوین و پایین آمدن قیمت آن تا ۲۸۰۰۰ دلار، این ارز دیجیتال توانست مجددا تا ۳۳۰۰۰ دلار صعود کند. با این حال تعدادی از آلتکوین‌ها در این مدت از برترین ارز بازار بهتر عمل کردند و باعث شدند دامیننس بیت کوین تا ۶۴٪ کاهش یابد.

طغیان آلتکوین‌ها، سقف جدید قیمت چین لینک

آلتکوین‌ها با کاهش ارزش بازار در چند روز گذشته به میزان ۲۰۰ میلیارد دلار روزهای سختی را سپری کردند. با این حال در ۲۴ ساعت گذشته اکثر آنها توانستند روند نزولی خود را به صعودی تغییر دهند.

اتریوم به بالای ۱۲۷۰ دلار رسید. ریپل ۴٪ افزایش یافت و در زمان نگارش این مقاله به قیمت ۰.۲۶ دلار معامله می‌شود. بیت کوین کش (۴٪)، بایننس کوین (۴.۶٪) و لایت کوین (۲.۵٪) نیز روندهای برگشتی خوبی از خود نشان دادند.

کاردانو و پولکادات نیز با حدود ۱۰٪ افزایش به قیمت‌های ۰.۳۳ و ۱۷.۱۹ دلار رسیده اند.

 

در بین ۱۰ رمز ارز برتر، چین لینک با افزایش ۲۰٪ بهترین عملکرد را از خود نشان داده است. در نتیجه توکن  LINK رکورد قیمت خود را در این ماه برای بار دوم جابجا کرد. در این لحظه بالاترین قیمت ثبت شده چین لینک در سایت Coinmarketcap مقدار ۲۴.۳۵ دلار است.

آلتکوین‌هایی که در ردیف‌های پایین‌تر لیست ارزها بر اساس ارزش بازار جای دارند، شاهد افزایش‌های بیشتری نسبت به رمزارزهای برتر بوده‌اند. Decentraland با رشد ۴۲٪ به قیمت ۰.۱۷ دلار رسیده است. به دنبال آن توکن‌های زیر توانسته‌اند افزایش قیمت چشمگیری داشته باشند:

  • CURVE DAO میزان (۳۰٪)
  • BAT میزان (۲۳٪)
  • NXM میزان (۲۳٪)
  • THE GRAPH میزان (۲۲٪)
  • THORCHAIN میزان (۲۰٪)
  • MARKET میزان (۱۹٪)
  • TEZOS میزان (۱۶٪)
  • NEAR Protocol میزان (۱۶٪)

بیت کوین قیمتش را برگرداند اما سلطه‌اش بر بازار را نه!

پادشاه ارزهای دیجیتال بعد از ریزش قیمت از ۳۸۰۰۰ دلار توانست در روز گذشته مقداری از این کاهش را جبران کند. بیت کوین برای اولین بار در ماه ژانویه بعد از بازار گاوی چند ماه اخیر خود، دوباره به قیمت زیر ۳۰۰۰۰دلاربازگشت.

با منتشر شدن خبر حمله دو بار خرج کردن بیت کوین در چند روز گذشته، تا حدی این کاهش قیمت را می‌توان  ناشی از ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) پدید آمده در بازار دانست. هرچند این اخبار توسط پایگاه‌های خبری برجسته رد شد.

با این حال این دارایی با ارزش توانست در این چند روز سطوح حمایتی خود را محک بزند و مجددا به کانال ۳۲۰۰۰ دلار وارد شود و تا حدود سقف ۳۴۰۰۰ دلار نیز برسد.

با این وجود رشد فوق‌العاده آلت کوین‌ها، سلطه بیت کوین بر بازار را کاهش داده‌اند.شاخصی که ارزش بازار بیت کوین را نسبت به سایر آلت کوین‌ها اندازه می‌گیرد تا ۶۴٪ پایین آمده است؛ که این میزان حدود ۶٪ از هفته گذشته کمتر شده است.

چین لینک در دوازده ماه گذشته یکی از بهترین ارزهای دیجیتال از نظر رشد قیمت بوده است. امروز (۴ بهمن) LINK توانست با ارزش بازار ۹.۲ میلیارد دلاری‌اش، لایت کوین را پشت سر بگذارد. این در حالیست که در همین هفته جایگاه بیت کوین کش را تصاحب کرده بود. افزایش قیمت LINK با شایعه راه اندازی صندوق چین لینک Grayscale همراه بود. این اخبار نقش مهمی در جابجا شدن رکورد قیمت چین لینک ایفا کرده‌اند.

سطح حمایت کلیدی چین لینک کدام است؟

 

نمودار قیمت روزانه چین لینک

نمودار روزانه قیمت LINK در چندماه گذشته نوسانات زیادی را شاهد بوده است. با این حال عملکرد زیبایی از خود نشان داده است.

تمام سطوح مقاومت در پی روند صعودی توکن LINK به سطوح حمایتی تبدیل شدند. اکثر مردم در زمان افزایش یافتن قیمت، برای ورود به بازار هیجان‌زده می‌شوند. اما در حقیقت این نقاطی که مقاومت‌ها به حمایت تبدیل می‌شوند برای ورود مناسب هستند. به خصوص اولین مورد آنها که در این نمودار نزدیک به کانال ۱۰ دلار است. نقطه مناسب ورود بعدی۱۳ و ۱۷.۳۰ دلار است.

در نتیجه نقاط مهمی که باید در نظر داشته باشیم حمایت ۱۷.۳۰ دلاری است؛ همین‌طور ۱۹.۵۰ دلار. نقطه آخر بسیار مهم است، زیرا این نقطه بالاترین قیمت ثبت شده در سال ۲۰۲۰ بوده است و سطح کلیدی برای تبدیل مقاومت به حمایت به شمار می‌آید.

بالاترین رکوردهای احتمالی قیمت LINK

نمودار قیمت روزانه چین لینک

از آنجا که چین لینک در حال کشف قیمت است، حدس زدن نقطه اوج بعدی آن کار دشواری است. ابزارهای فیبوناتچی برای تخمین این کانال‌ها ابزار بسیار مفیدی است.

با استفاده از این اندیکاتور، که توسط هر دو ابزار فیبوناتچی بدست آمده است، اولین نقطه احتمالی در کانال ۲۹ تا ۳۱ دلار خواهد بود. دومین نقطه احتمالی ۳۹ دلار و آخرین نقطه آن ۴۲ دلار است.

با این حال، موج هیجان بعدی در جفت ارز معاملاتی BTC/LINK موج بزرگی ایجاد می‌کند. حرکت قبلی بازار به وسیله بیت کوین شکل گرفت، درحالیکه نمودارهای جفت‌ ارزهای بیت کوین با آلت کوین‌ها نسبتا صاف بودند.

زمانیکه بیت کوین اصلاح شود و روند آرام صعودی خود را در پیش بگیرد، احتمال عملکرد بهتر آلت کوین‌ها نسبت به Bitcoin افزایش می‎یابد.

ناحیه مقاومتی در نمودار جفت ارز LINK/BTC

نمودار LINK/BTCبا اینکه جفت ارزهای معاملاتی بیت کوین با آلت کوین‌ها در این چند هفته از خواب بیدار شده‌اند، اما هنوز نمی‌توان ادعا کرد که فصل آلت کوین‌ها شروع شده است. آلت کوین‌ها فعلا به تحکیم سطوح حمایت خود قبل از حرکت مجدد نیاز دارند.

این تحکیم برای نمودار چین لینک در سمت چپ نشان داده شده است. قبل از روند صعودی آخر LINK، این ارز مدتی در این محدوده نوسان داشته است.

برای افزایش‌های این‌چنینی، قیمت بیت کوین باید ثابت باقی بماند. در غیر این صورت نوسان‌های BTC اثر بزرگتری روی ارزهایی با حجم کمتر خواهد گذاشت.

در حال حاضر نمودار LINK/BTC با یک مقاومت اساسی روبرو است. اگر مقاومت ۰.۰۰۰۷۴ به سمت بالا شکسته نشود، سطوح ۰.۰۰۰۵۵ و ۰.۰۰۰۴۴ نقاط کلیدی بعدی خواهند بود. با این حال اگر چین لینک سطح ۰.۰۰۰۷۴ را به سمت بالا را بشکند، نقطه کلیدی بعدی ۰.۰۰۱۱ خواهد بود که در نمودار LINK/USD این مقدار معادل همان ۳۹ دلار برآورد شده توسط ابزار فیبوناتچی است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا