اخبار خارجی

نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین روی بیت کوین اثر مثبت دارد!

لایت کوین که در مقابل بیت کوین همانند نقره در برابر طلا است، به عنوان یکی از حکمفرمایان آلتکوین ها به شمار می رود. مطابق برنامه، پاداش استخراج بلاک جدید لایت کوین در تاریخ ۶ آگوست ۲۰۱۹ (۱۵ مرداد) نصف خواهد شد.

بعد از نصف شدن پاداش استخراج بلاک جدید (Halving) یک ارز دیجیتال، انتظار می رود به دلیل کاهش عرضه، شاهد روند صعودی قیمت آن باشیم. اگرچه تونی ویز (Tone Vays) تحلیلگر مشهور بازار معتقد است نصف شدن جایزه بلاک لایت کوین در آینده موجب روند نزولی آلتکوین ها می گردد.

در نشستی که به تازگی در فیلادلفیا برگزار شد، از تونی ویز خواستند نظرش رو در مورد نصف شدن جایزه بلاک لایت کوین بیان کند. او اظهار کرد این کاهش پاداش استخراج در کل باعث روند خرسی لایت کوین خواهد شد و همچنین روند گاوی بیت کوین را در پی خواهد داشت.

این تحلیلگر در مورد این گفته خود توضیح داد و گفت نصف شدن جایزه بلاک بیت کوین معمولاً برای ماینرها یادآور کمیاب بودن بیت کوین است. عامل کمیابی باعث افزایش قیمت در ارزهای دیجیتال می شود که این امر استخراج آن را برای ماینرها سودآور تر می کند.

او در ادامه گفت:

در مورد لایت کوین می‌توان گفت که کمیابی، عامل مهمی محسوب نمی‌شود زیرا لایت کوین تورم مهارنشده بر بستر بیت کوین است.

ویز همچنین افزود لایت کوین در مقایسه با بیت کوین که حاکم بازار است رقبای بیشتری در بازار دارد. او بیان کرد که نصف شدن جایزه بلاک (Halving) لایت کوین باید به این صنعت یادآوری کند که در بازار فعلی ارزشی در استخراج  لایت کوین وجود نداشته است. در مقابل او معتقد است نصف شدن جایزه بلاک بیت کوین برای ماینرها فرصت استخراج بیت کوین های با ارزش بیشتری، بوجود می آورد.

در انتها تونی ویز گفت:

لایت کوین به راحتی قابل جایگزینی است، بنابراین سرمایه گذاری مقدار زیادی پول بر روی زیرساخت های استخراج و سپس مشاهده از بین رفتن آن در نصف شدن جایزه بلاک، مشکلی اساسی است. از اینرو نصف شدن جایزه بلاک یک مشکل اصلی برای آلتکوین هاست ولی نه لزوماً برای بیت کوین.

وی اضافه کرد روند گاوی بعد از نصف شدن جایزه بلاک لایت کوین، قیمت بیت کوین را از نقاط اوج اصلی عبور نخواهد داد ولی کماکان نقشی تعیین کننده ای خواهد داشت.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا