اخبار آلتکوین

خیز تتر برای تصاحب جایگاه لایت کوین در بازار!

بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری بسیار غیر قابل پیش بینی بوده و با توجه به جابجایی های صورت گرفته در رتبه بندی کوین هایی نظیر لایت کوین ، هنوز بسیاری از مردم فکر می‌کنند بازار چه میزان از این کوین ها را حفظ می‌کند.

به عنوان مثال ترون در حال حاضر با رتبه دوازدهم از نظر ارزش بازار، معامله می‌شود، و جاستین سان مدیر عامل و بنیانگذار این کوین بیان کرد که ترون می‌تواند در شش ماه آینده در رتبه دهم قرار گیرد.

این سوال مطرح است که آیا لایت کوین پس از اینکه استلار لومنز باعث جابجایی این کوین در رتبه بندی شد، هنوز می‌تواند رتبه هفتم را حفظ کند؟ این ارز دیجیتال به این دلیل که اخیرا هیچ گونه بیانیه یا به روز رسانی نداشته و همچنین ویژگی های جدید یا همکاری ارائه نداده است روندی رو به افول داشته و روز به روز از محبوبیتش کاسته می‌شود.

ارزش بازار لایت کوین

 پاسخ این سوال را می‌توان از موارد زیر در عملکرد اخیر تتر مشاهده کرد. تتر در جایگاه هشتم پس از لایت کوین قرار دارد اما به دلایل زیر می‌تواند جایگاه لایت کوین را تصاحب کند:

حجم بالای معاملات: تتر (USDT) حجم معاملاتی حدود ۲.۱۷ میلیارد دلار در مقایسه با حجم معاملات لایت کوین در حدود ۳۳۲.۴۲ میلیون دلار دارد. این نشان می‌دهد که حجم معاملات تتر ۵۵۰ درصد بیشتر از حجم معاملات لایت کوین است.

ماهیت پایدار تتر: این ارز دیجیتال به دلیل آنکه استیبل کوین است به راحتی تحت تاثیر روند منفی قرار نمی‌گیرد، امری که بر روی دیگر ارزهای دیجیتالی تاثیر گذار است. لایت کوین در حال حاضر در معرض کاهش است و به دلیل ارزش بالای آن که بیش از ۵۷ برابر تتر است، می‌توان انتظار داشت که کاهش قیمت بازار این ارز، تاثیرات منفی برای جایگاهش و همچنین ارزش بازار به همراه دارد.

حجم کل گردش مالی: مجموع گردش مالی تتر ۴۷ برابر لایت کوین است. از آنجایی که فاصله بین ارزش بازار این دو ارز دیجیتال کمتر از ۶۰۰ میلیون دلار است، چه جایگاه لایت کوین جابه جا شود و یا نشود این امر می‌تواند بر روی این ارز دیجیتال تاثیر بسزایی داشته باشد.

نظر شما در این مورد چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
zycrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا