اخبار خارجی

افزایش قیمت لایت کوین در پی نزدیک شدن به زمان نصف شدن جایزه ماینینگ!

قیمت لایت کوین طی این هفته ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته است و فاندامنتال ها نشان می دهند که قیمت آن بیشتر نیز خواهد شد.

لایت کوین

دیروز قیمت لایت کوین در صرافی کوین بیس به ۱۱۴.۸۹ دلار رسید. لایت کوین با افزایش قیمت ۸.۶ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین افزایش قیمت را بین ارزهای دیجیتال برتر داشته است. روند اخیر باعث شد ضررهای حاصل از روند نزولی هفته قبل را جبران کند. همزمان بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان نیز با ۷ درصد افزایش قیمت در تلاش برای جبران ضرر هفته گذشته می‌باشد.

نصف شدن جایزه ماینینگ لایت کوین، به روز رسانی میمبل ویمبل

اختلاف روند صعودی لایت کوین و بیت کوین اذعان داشته است که سرمایه گذاران و معامله کنندگان بیشتر به لایت کوین علاقه نشان داده اند. دلیل این امر نصف شدن آتی جایزه ماینینگ لایت کوین است که میزان عرضه این دارایی را از ۲۵ به ۱۲.۵ لایت کوین کاهش خواهد داد.

سرمایه گذاران بر اساس نظریه اقتصادی عرضه و تقاضا به این رویداد به چشم پدیده ای صعودی نگاه می‌کنند. آنها معتقدند کاهش عرضه لایت کوین در مقابل تقاضای بالقوه آن، این دارایی را با ارزش تر خواهد کرد. در نتیجه، احساس موقت آنها، لایت کوین را دارایی سودآورتری نسبت به ارزهای دیجیتال برتر و به خصوص در کوتاه مدت می‌داند. این امر دلیل افزایش قیمت بیشتر آن نسبت به رقبا را توضیح می‌دهد.

این رویکرد در سراسر بلاک چین لایت کوین مشهود است. بایننس ریسرچ گزارش داد که این کوین شاهد افزایش ۱۵۰ درصدی هش ریت طی ۶ ماه گذشته بوده است و سودآوری ماینینگ آن نیز تا ۱۲۵ درصد بیشتر شده است. در همین بازه زمانی، قیمت لایت کوین از ۲۲.۳۲ دلار بیش از ۳۸۰ درصد افزایش یافته است.

از طرف دیگر، لایت کوین باید ثابت کند که تقاضای بیشتری وجود دارد. چارلی لی موسس لایت کوین در ماه فوریه اعلام کرد که با به روز رسانی میمبل‌ ویمبل (Mimblewimble) حریم خصوصی بیشتری را به این کوین ارائه خواهد کرد. این اعلامیه باعث روند صعودی لایت کوین شد. اما به جز ارائه این به روز رسانی، هر اقدام صعودی فقط و فقط به دلیل پیش بینی خواهد بود.

فرصت ها

لایت کوین ۱

گراف اصلاحی فیبوناچی که از قیمت ۱۸۲ دلار به ۲۲.۵۷ دلار کشیده شده است تصویر مشخصی از نحوه تغییر قیمت لایت کوین در فصل های بعد ارائه می‌دهد. سطح مقاومتی موقت این ارز دیجیتال ۱۲۱.۳۱ دلار و سطح حمایتی آن ۱۰۲.۴۶ دلار است. در حال حاضر معامله کنندگان در صدد شکستن سطح مقاومتی ۱۲۱ دلار و رسیدن به قیمت ۱۴۸ دلار و حتی ۱۸۲ دلار می‌باشند. با این حال، توقف ضرر دقیقا قبل از سطح مقاومتی موقت می‌تواند که به معامله کنندگان امکان دهد ضرر خود را به حداقل ممکن برسانند، می‌تواند باعث برگشت به روند نزولی نیز باشد.

در مقابل، کاهش قیمت از سطح مقاومتی می‌تواند فرصتی برای رسیدن قیمت لایت کوین به ۱۰۲.۴۶ دلار و حتی ۸۳.۶۱ دلار فراهم کند. حفظ توقف کاهش قیمت در قیمت بیشتر از ۱۰۲ دلار می‌تواند استراتژی مدیریت ریسک خوبی باشد.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا