اخبار خارجی

آپدیت های اساسی برای ۳ ارز دیجیتال بزرگ ترون ؛ NEO و EOS

تیم آنالیز کوین تلگراف مروری بر ۳ آپدیت بزرگ که قرار است به زودی اتفاق بیفتد؛ داشته است. این ۳ آپدیت مربوط به ارزهای دیجیتال EOS؛ ترون و نئو است.

اولین هاردفورک EOS در تاریخ ۲۳ سپتامبر (۱ مهرماه) انجام خواهد شد

کوین EOS که به جهت حجم بازار در رتبه هفتم جدول ارزها دیجیتال قرار دارد؛ قصد دارد اولین آپدیت تاریخ خود را در ۱ مهر ماه اجرا کند. در این هاردفورک جدید قرار است تولید کنندگان بلوک شبکه EOS نسخه v1.8 را عرضه کنند و قابلیت EOSIO را روی شبکه اصلی فعال کنند.

طبق اخباری که توسط تیم EOS منتشر شد است؛ این هاردفورک بزرگترین اتفاق برای این شبکه از زمان راه اندازی آن است. در حقیقت تغییراتی که قرار است روی شبکه EOS انجام شود به قدری اساسی است که نیاز به یک هاردفورک است و همانطور که از مفهوم هاردفورک مشخص است؛ شبکه EOS از تاریخچه تراکنش ها جدا شده و زنجیره جدیدی برای ادامه شبکه ایجاد خواهد شد. تا کنون نیز از مجموع ۳۰ تولید کننده بلاک EOS؛ ۲۹ مورد از آنها با این تغییرات موافقت کرده اند و به محض ارائه نسخه جدید خود را به روز رسانی خواهند کرد.

علاوه بر تغییراتی در زمینه امنیت و مقیاس پذیری شبکه؛ کمپانی Block.one که گرداننده بلاکچین EOS است اعلام کرده تغییراتی برای ساده سازی هاردفورک های آینده EOS در این به روز رسانی انجام شده است.

ترون و آپدیت شبکه سان

ترون

تیم ترون نیز قصد دارد آپدیت جدیدی روی شبکه سان (Sun Network) انجام دهد که در تاریخ ۱۱ آگوست امسال به طور رسمی به بهره برداری رسید. شبکه سان در حقیقت یک زنجیره جانبی (Sidechain) است که برای افزایش مقیاس پذیری و افزایش شبکه ترون راه اندازی شده است. این زنجیره جانبی همچنین به پیاده سازی برنامه های غیر متمرکز (Dapp) با انرژی و کار کمتر نیز کمک میکند و با عث میشود این Dapp ها با امنیت و کارایی بالاتری فعالیت داشته باشند.

با این آپدیت جدید؛ Dapp ها روی زنجیره جانبی سان تا ۱۰۰ برابر منابع کمتری مصرف میکنند و در نتیجه تعداد Dapp هایی که روی شبکه ترون میتواند پیاده شود؛ افزایش پیدا خواهد کرد.

آپدیت بزرگ شبکه نئو (NEO)

NEO 3.0 بروز رسانی جدید نئو عرضه می شود

شبکه نئو (NEO) که در زمان انتشار این خبر؛ ۲۰ امین ارز دیجیتال از جهت حجم بازار است؛ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ آپدیت اساسی خواهد داشت و شبکه خود به نسخه ۳.۰ ارتقا می دهد. این ورژن جدید درست مانند شبکه EOS؛ آنقدر زیرساختی خواهد بود که زنجیره جدیدی ایجاد خواهد شد و یک هاردفورک اتفاق خواهد افتاد و تمام دارندگان کوین NEO باید توکن های خود را به شبکه جدید منتقل کنند.

به گفته یکی از بنیانگذاران این شبکه؛ Erik Zhang و تیم توسعه دهندگان؛ این آپدیت برای شبکه بسیار ضروری است و تغییراتی که روی شبکه قرار است انجام شود منجر به یک هاردفورک خواهد شد.

به گفته تیم نئو؛ نسخه ۳.۰ این شبکه تراکنش های ارزان تر؛ قابلیت پیاده سازی قرارداد های هوشمند و یک بلاکچین پرسرعت تر را برای کاربران آن به ارمغان خواهد آورد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا