نئو (NEO) چیست؟ رقیب اتریوم در بازارهای رمز ارز چین! + ویدیو

نئو (NEO) یک ارز رمزنگاری شده‌ نسبتا جدید است، اما نباید آن را به خاطر تازه وارد بودنش نادیده گرفت. کوین NEO به عنوان پاسخ چین به اتریوم در نظر گرفته شده است. در این بررسی، ما در مورد همه چیز، از چگونگی کار کوین نئو تا پتانسیل‌های این کوین بحث خواهیم کرد.

نئو یک پلتفرم بلاک چین و همچنین یک ارز رمزنگاری شده برای ایجاد یک اقتصاد دقیق است که انتقال داده‌های بین‌المللی و دیجیتال را بین کاربران تسهیل می‌بخشد. هدف اولیه NEO استفاده از قراردادهای هوشمند و دیجیتال غیر متمرکز و تبدیل شدن به نماینده توزیع، از دارایی‌های دیجیتال بوده است (به عنوان مثال، پرداخت اجاره با استفاده از یک قرارداد هوشمند که یک بار در ماه به صورت خودکار چک می‌نویسد و ارسال می‌کند). NEO در چین مستقر است و با مکانیزم اجماع dBFT کار می‌کند که تأیید سریع معاملات را به همراه دارد.

 

تاریخچه کوین نئو

نئو کوین رمز ارز نقشه راه تکنولوژی الگوریتم اجماع

تاریخچه کوین نئو جالب است. این شرکت در ابتدا در سال ۲۰۱۴ با اسم «AntShares» راه‌اندازی شد. در عرضه اولیه این کوین (ICO) در شانگهای، این پروژه مبتنی بر بلاک چین بیش از ۵/۱ میلیون دلار به دست آورد و همچنین در چارچوب بلاک چین جهانی OnChain توسعه یافت.

Antshares خیلی زود در میان معامله‌گران در بازار کریپتوکارنسی چین به عنوان رقیب اتریوم شهرت یافت. با این حال، بازار جهانی را زیاد تحت تاثیر خود قرار نداد. برای حل این مسئله، تیم توسعه AntShares تصمیم گرفت تا آن را به عنوان نئو بازنویسی کند. نئو اولین پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز و ارز رمزنگاری شده متن باز است که در چین راه اندازی شد.

در عرض چند ماه پس از تغییر برند، NEO جزو ۱۰ کوین برتر بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان شد. تعجب آور بود که موتورهای جستجو به یکباره با حجم وسیعی از سوالاتی مانند کوین نئو چیست؟ و ارز رمزنگاری نئو چیست؟ رو به رو شدند.

اعضای تیم نئو چه کسانی هستند؟

نئو کوین رمز ارز نقشه راه تکنولوژی الگوریتم اجماع

Hongfei Da: بنایانگذار و مدیرعامل سازمان NEO.

Erik Zhang: بنیانگذار توسعه دهندگان هسته NEO و NGD؛ دیگر اعضای این تیم لایتس لی (Lights Li)، فرناندو دیاز تولدانو (Fernando Díaz Toledano)، جف سالینسکی (Jeff Solinsky)، ایگور کوئلو (Igor M. Coelho)، توماس ساندرز (Thomas Saunders)، ویتور نازاریو کوئلو (Vitor Nazario Coelho)، جیمی کیندلان آلونسو (Jaime Kindelan Alonso) و اشلی رولستون (Ashley Rolleston) هستند.

John deVadoss: مدیر اجرایی NEO

عرضه کل کوین نئو

در مجموع ۱۰۰ میلیون نئو در بلاک اصلی ایجاد شده و با توجه به مکانیزم توزیع آن، عرضه شده است. مقدار کل کوین‌های NEO‌ ثابت است و نمی‌تواند افزایش یابد.

در ابتدا، ۱۰۰ میلیون نئو به دو دسته تقسیم شدند؛ ۵۰ میلیون از طریق ICO فروخته شد و به سرمایه گذاران اولیه داده شد. ۵۰ میلیون باقیمانده نیز توسط “شورای نئو” رزرو شده است تا بتوان عرضه آن را در طی گذر زمان مدیریت کرد.

توزیع نئو

نئو کوین رمز ارز نقشه راه تکنولوژی الگوریتم اجماع

در تاریخ ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۷، عرضه کوین NEO به پایان رسید و ۵۰ میلیون نئو آزاد شد. توزیع کوین NEO منتشر شده به شرح زیر است:

 • ۱۰ میلیون نئو به توسعه دهندگان نئو و اعضای شورای نئو داده شد.
 • ۱۰ میلیون NEO به عنوان انگیزه برای توسعه دهندگان در این اکوسیستم تعیین شد.
 • ۱۵ میلیون نئو برای سرمایه گذاری در پروژه های توسعه بلاک چین NEO اختصاص داده شده است.
 • ۱۵ میلیون نئو برای روز مبادا کنار گذاشته شده است.
 • در حال حاضر ۶۵ میلیون کوین در گردش وجود دارد و همچنین به نظر نمی‌رسد که استفاده از NEO بیش از ۱۵ میلیون توکن در سال باشد.

کوین نئو چگونه ماین می‌شود؟

وقتی افراد سعی می‌کنند که چگونگی ماین NEO را بفهمند، از این که این کوین غیر قابل ماین کردن است ناامید می‌شوند. قضیه از این قرار است که هر چه شما کوین بیشتری داشته باشید، GAS بیشتری به دست می‌آورید (GAS توکن مورد نیاز برای اجرای شبکه است).

چند سال طول خواهد کشید تا مقدار GAS به ۱۰۰ میلیون ظرفیت کامل خود برسد. همانطور که نئو به طور کامل از قبل تهیه شده است، دارندگان NEO فقط هزینه‌های مربوط به معاملات را دریافت می‌کنند.

نئو چگونه کار می‌کند؟

نئو یک رویکرد ترکیبی برای فناوری بلاک چین خود در نظر گرفته است. در حالی که NEO از بلاک چین خود استفاده می‌کند، نحوه انتقال دارایی‌ها متفاوت است. NEO دارای دو توکن رمزگذاری است:

 • نئو – قبلا به عنوان (AntShares (ANS نامگذاری شده بود.
 • GAS – قبلا به عنوان (AntCoins (ANC نامگذاری شده بود.

توکن نئو با امنیت کامل عمل می‌کند و مانند سهام در شرکت‌هاست. این توکن در ایجاد بلاک، تغییرات شبکه، مدیریت شبکه و سایر نیازها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

توکن GAS به عنوان سوختی برای بلاک نئو عمل می‌کند. بر خلاف نئو، GAS با ضریب ۸^۱۰/۱ قابل تقسیم است. GAS برای تخصیص منابع، هزینه‌های شبکه و همچنین برای عملیاتی مانند ارائه انگیزه برای حفظ بلاک چین و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) استفاده می‌شود.

امکانات کوین نئو

نئو کوین رمز ارز نقشه راه تکنولوژی الگوریتم اجماع

بر خلاف بیت‌کوین و اتریوم که الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) را اتخاذ کرده‌اند، نئو از مکانیسم اجماع dBFT استفاده می‌کند که از معاملات بیشتری در یک زمان پشتیبانی می‌کند؛ در مقایسه با ۱۵ تراکنش در ثانیه اتریوم، نئو تا ۱۰٬۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.

تلرانس خطای بیزانس خصوصی شده (dBFT) یک الگوریتم اجماع است که مخصوص بلاک چین طراحی شده است. تعدادی از نودهای اجماع توسط پروسه رای گیری انتخاب می‌شوند و بلاک‌ها را ایجاد و تایید می‌کنند. این نودها باید قبل از قرار گرفتن بلاک جدید در بلاک چین، به اجماع برسند.

الگوریتم اجماع dBFT پایان با یک بلاک را ارائه می‌دهد؛ یعنی بلاک چین NEO نمی‌تواند فورک شود و تراکنش‌ها برگشت ناپذیر هستند. به محض این که تراکنش بر روی بلاک چین تایید شد، نمی‌تواند معکوس یا کنسل شود. در برنامه‌های مالی،‌ این قطعیت تراکنش یک لازمه است.

از جمله ویژگی‌های کلیدی کوین نئو NEOFS و NEOQ است. سرویس NEOFS اجازه ذخیره سازی غیرمتمرکز را به شما می‌دهد. NEOFS مانند یک dropbox به حساب می‌آید. مکانیزم رمزنگاری مبتنی بر شبکه NEOQ مسئله‌هایی را ایجاد می‌کند که توسط رایانه‌های کوانتومی قابل حل نیست.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کوین NEO این است که بر خلاف دیگر ارزهای رمزنگاری شده قابل تقسیم نیست؛ کمترین واحد آن همیشه ثابت خواهد بود.

بر خلاف اتریوم، که تنها با زبان برنامه نویسی Solidity پشتیبانی می‌شود، نئو توسط زبان‌های برنامه نویسی متعددی مانند Java، Python، #C ،Java Script و Go پشتیبانی می‌شود.

تکنولوژی نئو

dBFT2.0: یک الگوریتم اجماع با ثبات بالا، تعداد تراکنش در ثانیه بالا و پایان با یک بلاک.

NeoVM: یک ماشین مجازی مقیاس پذیر، سبک و پلتفرم متقاطع.

Smart Contract: یک سیستم قرارداد هوشمند با پلتفرم متقاطع و چند زبانه.

NeoID: یک پروتکل خود مستقلی غیرمتمرکز با قابلیت شخصی سازی.

Voting Mechanism: یک مکانیزم رای دهی که مشارکت در حاکمیت روی زنجیره را میسر می‌کند.

Dual Token: یک مدل اقتصادی نوآورانه دو توکنی، که کارایی و حاکمیت روی زنجیره را بهینه سازی می‌کند.

Oracle: یک مولفه اوراکل غیر قابل انتقال که به قراردادهای هوشمند اجازه دسترسی به منابع خارجی را می‌دهد.

نقشه راه نئو

پروژه‌های بسیار خوبی در راه است. اگرچه اکثر تمرکز نئو بر روی ICOهاست، اما نقشه راه آن نقاط قوت دیگری نیز دارد. نقشه راه NEO3.0 شامل ارتقاهای ساختاری است که عملکرد و ثبات نئو را بهبود می‌دهند.

برخی از این ارتقاها با NEO2.0x سازگاری نداشتند. بنابراین NEO3.0 بر روی یک شبکه بلاک چین جدید و از یک جنسیس بلاک راه اندازی می‌شود. در نیمه اول سال ۲۰۲۰، پلن انتقال یا گذار (Migration) اجرا شد.

درباره پلن انتقال (Migration)

انتقال برنامه‌های غیرمتمرکز از NEO2.0x به NEO3.0 اجتناب ناپذیر است. در حال حاضر قابلیت‌های NEO3.0 هنوز در حال توسعه هستند. بنابراین اکنون انتقال کامل غیرمنطقی است. موارد اصلی این تغییر به شرح زیر هستند:

 • اطلاعات و تراکنش‌های ثبت شده در NEO2.0x به طور کامل نگهداری می‌شوند.
 • فاز گذار ابتدا در تست نت شبیه سازی می‌شود تا از سادگی انتقال اطمینان حاصل شود. 
 • هزینه‌ها در حین پروسه انتقال تحمیل می‌شوند، مثل انتقال قرارداد و تست آن، که البته این هزینه توسط بنیاد NEO پرداخت می‌شود.
 • تیم NGD پشتیبانی فنی انتقال یا انتقال برنامه‌های غیرمتمرکز را بر عهده دارند.
 • نگهدارندگان توکن‌ها نیاز دارند تا توکن‌هایشان را با توکن‌های جدید NEO3.0 مبادله کنند.
 • این انتقال بر روی کاربران صرافی‌ها هیچ گونه تاثیری ندارد.
 • برای تشویق کاربران و برنامه‌های غیرمتمرکز به گذار، یک پلن پاداش طراحی و اجرا می‌شود.

توسعه NEO3.0

در سال ۲۰۱۹، NEO برای پشتیبانی از تعداد زیادی برنامه بر روی تکنولوژی بلاک چین، قدم برداشت. این قدم NEO3.0 نام دارد، که راه اندازی‌های بلاک چین با بازدهی زیاد را انجام می‌دهد، ثبات و امنیت را افزایش می‌دهد و سیستم قرارداد هوشمند را پیشرفته‌تر می‌کند.

قابلیت‌های جدید NEO3.0

۱. dBFT2.0

۲. مدل قیمت گذاری

۳. دسترسی به منابع اینترنتی

۴. پروتکل همتا به همتا (P2P)

۵. ماشین مجازی NEO

۶. معماری ساده شده

۷. NEOFS

۸. NEOID

جمع بندی

توسعه NEO3.0 از فصل چهارم سال ۲۰۱۸ شروع شد و در فصل دوم ۲۰۲۰ به طور کامل پیاده سازی می‌شود. برای اطمینان از کیفیت، یک فاز بررسی انجام گرفته، تا قابلیت‌های ناقص یا نا کارآمد حذف شوند و قابلیت‌های جدید تست شوند. به همین دلیل، ممکن است راه اندازی NEO3.0 چند ماه با تاخیر انجام شود.

NEO به طور پیوسته در حال توسعه و پیشرفت است و به تازگی در حال توسعه «شبکه هستی شناسی» است (مکانیسم امنیتی که از انطباق و شفافیت برای تقویت اقتصاد هوشمند نئو و همچنین پلتفرم موجود خود استفاده می‌کند).

 

آخرین به روز رسانی: ۹۹/۰۶/۱۱


54321
امتیاز 5 از 5 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر