اخبار خارجی

عرضه بیت کوین به عنوان چهارمین وثیقه در پروتکل دیفای میکر (MakerDAO)

دارندگان توکن نظارت MakerDAO رای دادند که wBTC را به عنوان چهارمین دارایی وثیقه در پروتکل دیفای میکر (Maker) قبول کنند.

نظارت MakerDAO یک جامعه غیرمتمرکز از دارندگان توکن میکر (MKR) است که بر پروتکل میکر نظارت می‌کنند. طبق اعلان رسمی در تاریخ ۳ می، این جامعه به توکن wBTC به عنوان دارایی وثیقه جدید در پروتکل میکر رای دادند و موافقت کرده اند که بیت کوین وارد بلاک چین اتریوم شود. گفتنی است که wBTC اولین توکن ERC-20 با پشتوانه یک به یک بیت کوین است.

توکن wBTC چهارمین دارایی وثیقه است که در اکوسیستم دیفای MakerDAO اضافه خواهد شد. سه دارایی قبلی اتر، BAT و USDC بودند. توکن wBTC اکنون می‌تواند به تولید استیبل کوین دای (Dai) بپردازد. در این گزارش آمده است:

توکن wBTC باعث می‌شود که نقدینگی بیشتری به اکوسیستم های اتریوم و دیفای و صرافی های غیرمتمرکز وارد شود.

ورود بیت کوین به بلاک چین اتریوم

دارندگان بیت کوین می‌توانند از کوین های خود به منظور بازگشایی صندوق میکر و تولید استیبل کوین دای از طریق wBTC استفاده کنند.

فرآیند بازگشایی صندوق را می‌توان در پلتفرم دیفای Oasis Borrow انجام داد. این فرایند شامل ۵ مرحله است. ابتدا کاربران باید در Coinlist ثبت نام کنند، مراحل احراز هویت را طی کنند، بیت کوین را به wBTC تبدیل و آن را به کیف پول پشتیبانی کننده از این توکن ارسال کنند و سپس صندوق wBTC ایجاد کرده تا بتوانند توکن دای تولید کنند.

طبق گزارش کوین تلگراف در اوایل ماه فوریه، بیش از یک میلیارد دلار دارایی در پروتکل های دیفای قرار دارد. متخصصان ارز دیجیتال درباره پذیرش اولیه بیت کوین در پروتکل های دیفای خوش بین نبودند، اما کنجکاو و علاقه مند بودند که تکامل و آینده این عرصه را مشاهده کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا