اخبار خارجی

مارک کیوبن: تا برنامه‌های کاربردی فضای کریپتو پیشرفت نکنند این بازار خرسی تمام نمی‌شود

مارک کیوبن (Mark Cuban)، کارآفرین مشهور آمریکایی و سرمایه‌گذار برنامه تلویزیونی شارک تنک (Shark Tank) گفت تا زمانی‌که برنامه‌های کاربردی در فضای کریپتو پیشرفت نکنند و سودمندی و کاربرد واقعی خارج از محدوده تامین مالی و دیفای پیدا نکنند؛ بازار خرسی فعلی ادامه خواهد داشت. او همچنین قیمت‌های فعلی را نشانه کف بازار نمی‌داند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کیوبن در گذشته گفته بود حدود ۸۰٪ از مبلغی که در برنامه تلویزیونی شارک تنک سرمایه‌گذاری نکرده را وارد بازار رمزارز کرده است. برنامه شارک تنک برنامه‌ای است که در آن سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایده‌های اقتصادی و تولیدی افراد مختلفی که برای پیاده‌سازی ایده خود نیاز به سرمایه دارند را بررسی می‌کنند و در صورت پسندیدن ایده روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. یکی از سرمایه‌گذاران حاضر در این برنامه تلویزیونی مارک کیوبن است.

او معتقد است تمرکز بهتر روی برنامه‌های کاربردی، کریپتو را از رکود خارج می‌کند و راه‌اندازی یک برنامه کاربردی متمرکز بر کسب‌وکار یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند جرقه‌ای برای رشد بازار ایجاد کند. وی راه‌اندازی نسخه غیرمتمرکز Quickbooks، یک نرم‌افزار مدیریت حسابداری کسب‌وکارهای کوچک را مثال زد و پیش‌بینی کرد در صورت راه‌اندازی چیزی شبیه به آن، می‌توانیم شاهد هجوم کاربران به دنیای ارز دیجیتال باشیم.

وی در مورد ارزش واقعی دیفای گفت:

شما به ارزش فعلی بازار نگاه می‌کنید و می‌بینید که از ۱ میلیارد دلار به ۶ یا ۸ یا ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. با این حال نباید تصور کرد که قیمت‌ها در حال حاضر پایین است. اگر به خاطر داشته باشید در تابستانِ دیفای، توکن‌های دیفای کمتر از یک پنی فروخته می‌شد و ارزش بازار آن‌ها زیر ۱ میلیارد دلار بود.

او اضافه کرد قیمت‌های پایین یک توکن سرمایه‌گذاری روی آن‌ را توجیه نمی‌کند و باید کاربرد واقعی را مورد توجه قرار داد. کیوبن در ادامه توکن سوشی متعلق به صرافی سوشی سواپ را مثال زد و به قیمت پایین آن اشاره کرد.

کیوبن همچنین معتقد است همکاری پروتکل‌های مختلف و بلاکچین‌ها در نهایت منجر به متحد و یکی شدن صنعت کریپتو خواهد شد و این چیزی است که در هر صنعتی اتفاق می‌افتد.

مارک کیوبن گفت از بین بخش‌های مختلف حوزه رمزارز مثل لایه ۱، راه‌کارهای لایه دوم، توکن‌های بی‌همتا (NFT) و دیفای، به توکن‌های جبران کربن (Carbon Offset) علاقه‌مند است که برای جبران کربنی که وارد محیط زیست کرده‌اند تلاش می‎‌کنند. جبران کربن یک واحد اندازه‌گیری است که تایید می‌کند که یک عمل، پروژه یا چیز خاص، معادل یک تن متریک گاز CO2 را از اتمسفر حذف کرده است و به این ترتیب به محیط زیست کمک کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا