اخبار خارجی

گزارش گلس‌نود: سرمایه‎‌گذاران بازار تمایلی به فروش بیت کوین خود ندارند

بیت کوین و سایر آلت‌کوین‌ها در حال بازیابی قیمت هستند. قیمت بیت کوین در محدود‌ه‌ای قرار دارد که اصطلاحا «محدوده ارزش» نامیده می‌شود. محدوده ارزش معمولا به تغییرات شدید قیمتی ختم می‌شود که می‌تواند صعودی یا نزولی باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، با فروکش کردن احساسات منفی موجود در بازار کریپتو در هفته گذشته، در روز سه شنبه قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها شاهد افزایش بود. قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۲٪ افزایش یافت در حالی که اکثر آلتکوین‌ها عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشتند و این موضوع گویای افزایش علاقه معامله‌گران به دارایی‌های پرریسک است. برای مثال، رمزارز رون (RUNE) طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱٪ افزایش یافت و توکن‌های دیفای نظیر آوه (AAVE) و ایاس (EOS) نیز بیش از ۷٪ رشد داشته‌اند.

هم‌چنین احساس معامله‌گران کریپتو در حال بهبود است و این موضوع را می‌توان در رشد اندک شاخص ترس و طمع بیت کوین مشاهده کرد. در عین حال، به علت رفتار محدود به رنج قیمت بیت کوین در بازه ۳۲,۰۰۰ دلار تا ۴۶,۰۰۰ دلار، بعضی خریداران هم‌چنان برای خارج از بازار و منتظر فرصت مناسب‌تر برای ورود هستند.

در روز سه شنبه با افزایش سود ۱۰ ساله اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات متحده به ۲.۹٪ که از اواخر سال ۲۰۱۸ تاکنون سطح بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود، بازار بورس نیز با رشد همراه شد. طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت طلا نیز کاهش یافته است و این موضوع بیانگر افزایش ریسک‌پذیری در بازارهای جهانی است.

محدوده ارزش بیت کوین

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط گلس‌نود، حجم زیادی از عرضه در گردش بیت کوین در محدوده قیمت ۳۸,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار خریداری شده است. معمولا «محدوده ارزش (ٰValue Zone)» در قیمت یک دارایی که در آن فعالیت معاملاتی زیادی انجام می‌شود، قبل از افزایش یا کاهش چشمگیر قیمت رخ می‌دهد.

گلس‌نود در این خصوص نوشته است:

علی‌رغم دو ماه نوسان محدود قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد بخش زیادی از بازار تمایلی به فروش دارایی خود ندارند، حتی اگر در ضرر باشند. این موضوع نشان می‌دهد معامله‌گرانی که نسبت به قیمت حساس نیستند، بخش زیادی از بیت کوین‌های بالاتر از قیمت ۴۰,۰۰۰ دلار را در اختیار دارند.

تاکنون روند بلندمدت قیمت نزولی بوده است. بنابراین باید منتظر ماند و مشاهده کرد که آیا خرید در محدوده ۳۵,۰۰۰ الی ۴۲,۰۰۰ دلار برای معامله‌گران جذاب خواهد بود یا خیر. از لحاظ تکنیکال، برای تغییر روند، افزایش یا کاهش نسبت به محدوده قیمت کنونی ضروری است. در نمودار زیر توزیع قیمت بیت کوین خریداری شده توسط هولدرها را مشاهده می‌کنیم.

توزیع قیمت بیت کوین
توزیع مقدار بیت کوین خریداری شده بر حسب قیمت

نمودار زیر، محدوده قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون را نشان می‌دهد. در حال حاضر، نقطه میانی این نمودار گویای سطح حمایتی کوتاه‌مدت بر روی قیمت ۳۸,۵۹۰ دلار است.

هرچند کاهش اخیر در حجم خرید نسبت به حجم فروش می‌تواند بیانگر عدم اعتماد خریداران بیت کوین باشد. در صورت خارج شدن قیمت بیت کوین از محدوده کنونی، سطح حمایتی بعدی می‌تواند روی ۲۷,۰۰۰ دلار و ۲۳,۵۰۰ دلار باشد.

نمودار قیمت بیت کوین - افزایش قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم روزانه از ابتدای ۲۰۲۱ تا امروز

توضیح تحلیلگر معروف درباره نوسان قیمت بیت‌ کو‌ین

طبق گفته ویلی وو (Willy Woo)، محدوده قیمت ۳۷,۰۰۰ دلار تا ۴۰,۰۰۰ دلار به عنوان محدوده نوسان قیمت بیت کوین در فاز انباشت باقی می‌ماند. این محدوده از ماه مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) آغاز شده است. هم‌چنین، ویلی وو به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است که دارایی‌های خود را حفظ کنند و یا در صورت امکان به خرید در کف قیمت بپردازند.

در روزهای گذشته شاهد افزایش خروج بیت کوین از صرافی‌ها بودیم. هرچند با افزایش قیمت بیت کوین می‌توانیم شاهد تغییر روند و فروش عمده در بازار باشیم.

رویدادهای اخیر از الگوی مشابه و تکراری پیروی می‌کنند، زیرا بیت کوین با ورود به کانال ۴۲٬۰۰۰ دلار توانسته است تمام ضررها و کاهش قیمت خود را جبران کند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

ویلی وو در ادامه بیان کرد که قیمت بیت کوین از سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ تاکنون به کمتر از سطح حمایتی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه رسیده است.

خوشبختانه، به نظر می‌رسد کل بازار کریپتو از روز جاری وارد روند بازیابی شده‌ است. در زمان نگارش قیمت بیت کوین ۴۱٬۹۸۰ دلار، قیمت اتر ۳۱۴۴ دلار و قیمت BNB برابر با ۴۲۷ دلار است. سایر آلتکوین‌ها نیز در روند بازیابی قرار دارند.

منبع
coindesknewsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا