متوسط مقالات

ادغام بایننس و کوین مارکت کپ؛ ترکیب شرکت‌های بزرگ در حوزه رمز ارزها

ادغام (Merger ) و تملک (Acquisition) دو واژه‌ای هستند که سو برداشت‌های زیادی از آن‌ها در دنیای تجارت شنیده می‌شود. هر دو اصطلاح غالباً به پیوستن دو شرکت اشاره دارد، اما در مورد استفاده از آن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. ادغام زمانی اتفاق می‌افتد که دو نهاد جداگانه نیروهای‌شان را برای ایجاد یک سازمان مشترک و جدید ترکیب کنند. در مقابل، تملک به تصرف یک نهاد توسط شرکت یا نهاد دیگر اشاره دارد.

فضای بلاکچین با حداکثر سرعت ممکن حرکت می‌کند و تقریباً با همه‌ی انواع استارت آپ‌ها ادغام می‌شود. طی سالهای اخیر، با تغییر تأثیرگذاری و مشخص شدن پروژه‌های موفق از طریق عملکرد بازار، پروژه های مختلفی ادغام شدند. معاملات انجام شده هم شامل قراردادهای کوچک و هم قراردادهایی بزرگ بوده‌اند، این اتفاق در حالی که به طور کلی چشم انداز حوزه کریپتو را تغییر می‌دهند، منجر به هم افزایی یا سینرژی نیز می‌شود.

ادغام شرکت‌های بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال

ادغام شرکت های بزرگ ارزهای دیجیتال

در سال ۲۰۲۰ ، ادغام‌ها و تملک‌ها ویژگی‌های جدیدی را به مدل‌های تجاری که از قبل موفق بودند، افزودند.

به همین دلیل، ما سه نمونه از این نوع قراردادهایی که در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاده را انتخاب کردیم که روندهای حوزه کریپتو را منعکس می‌کند. ما سه ادغام را انتخاب کردیم که شامل برخی از حوزه‌های اصلی و کلیدی در حوزه رمز ارزها است:

  • ادغام و تلفیق بازیگران قدیمی و تثبیت شده این حوزه
  • فعالیت در فضای برنامه توزیع شده
  • و معامله‌ای که بر تقاضای کارگزاری‌های شفاف و قانونی با نمونه کارهایی از مشوق‌ها و خدمات اضافی تأکید می‌کند.

بایننس و کوین مارکت کپ

بایننس(Binance )، یکی از پویاترین صرافی‌های حوزه رمز ارزها، کوین مارکت کپ را در آوریل ۲۰۲۰ خریداری کرد. سایت کوین مارکت کپ که سایت ارایه قیمت رمز ارزها است، در سال ۲۰۱۷ به شهرت رسید. کوین مارکت کپ به عنوان یک منبع داده، برای ارایه دقیق داده‌ها از جمله گزارش حجم معاملات با چالش‌های متعددی روبرو شد.

کوین مارکت کپ  در حالی که سعی در توازن اطلاعات در مورد حجم معاملات داشت، تاریخچه معاملات اولیه بیت کوین را تهیه و ترسیم کرد. این سایت بایستی صرافی‌های نوپا را نیز کنترل می‌کرد، که سعی داشتند از طریق گزارش حجم‌ بالای معاملات کسب اعتبار کنند. مطرح شدن به عنوان صرافی برتر در این سایت به دلیل محبوبیت بالای آن به معنای دسترسی سریع به مشتریان و حجم بالای معاملات بود. کوین مارکت کپ این روند را مورد توجه قرار داد و گزارش آنچه اقدام “غیر صادقانه فعالیت تجاری در نظر گرفته شد” را استثنا کرد.

این ادغام بیانگر قدرت نام‌های تجاری بزرگ در معاملات کریپتو است که تقریباً برای همه فعالان بازار قابل شناسایی است. همچنین روند کاری آن را تقویت کرده و ابزارها را تغییر داده تا دقیق ترین اطلاعات را در مورد بلاک چین، قیمت گذاری و نقدینگی به دست آورد.

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل بایننس گفت:

برای بسیاری، کوین مارکت کپ یک مرجع قابل اعتماد در صنعت کریپتو است و مانند بایننس، جامعه خود را بر اساس اعتماد کاربران ایجاد کرده است. ما قصد داریم  کوین مارکت کپ را قادر سازیم تا به تولید محصولات نوآورانه و مفید برای کاربران و جامعه جهانی ادامه دهد. 

اگرچه این تملک و خرید با مبلغی نامشخص صورت گرفته است، اما برآوردها ارزش این معامله را به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار در دارایی‌های مختلف ارزیابی می‌کنند. به همین ترتیب، این ادغام به عنوان یک معیار برای سایر شرکت‌های رمزنگاری عمل می‌کند.

بنیاد CWV و YYeTs

اقدام بنیاد CWV برای تملک و دستیابی به برنامه محتوای YYeTs تملک از نوع هم‌افزایی و سینرژیک (با ترکیب فعالیت‌های تجاری، بهره‌وری کلی عملکرد شرکت رو به افزایش می‌رود و هزینه‌های سرتاسری کاهش می‌یابند. زیرا که هر شرکت از نقاط قوت شرکت دیگر استفاده می‌کند) است.  CWV خود یک زیرساخت بلاکچین کامل است که برای معاملات سریع و ارزان طراحی شده و آماده استقرار و بکارگیری برنامه‌ها است. این قرارداد تملیک از جدیدترین موارد موجود در فضای رمزنگاری است، زیرا معامله در ۱۸ اکتبر سال ۲۰۲۰ اعلام شد.

پتانسیل YYeTs به پروژه CVN تبدیل می‌شود و هدف نهایی آن توسعه یک سرویس جریان محتوا با ویژگی‌های مبتنی بر بلاکچین است. CWV با مشارکت بالای کاربران و ارایه محتوای مفصل در حال حاضر در جامعه YYeTs که از قبل جامعه‌ای فعال، پویا و وفادار داشته است، فعالیت می کند.

این وب سایت بیش از ۲۰ میلیون عضو، ۲.۶۵ میلیون بازدید کننده مستقل در روز و ۱۰ میلیون بازدید روزانه دارد. این وب سایت از نظر میزان بازدید در چین ۱۰۱ و ۷۲۷ در جهان است و از اجماع بالایی در جامعه و کاربران فعال برخوردار است.  ژائو ژیانگ بنیانگذار و مدیرعامل YYeTsCVN گفت:

کاربران بسیار منسجم و وفادارهستند، بنابراین برای ما بسیار مناسب است که وارد بلاکچین شویم.

این ادغام ممکن است سعی کند جایگاهی را که برای مدت طولانی در فضای کریپتو خالی بوده است را پر نماید؛ یک سرویس پخش ویدئو بسیار پرطرفدار. تاکنون، علی رغم وعده‌های بازار غیرمتمرکز محتوا، پروژه‌های بلاکچین در تأمین مخاطب و تولید محتوا ناکام بوده‌اند.

مسئله دیگر این است که کاربران برنامه‌های توزیع شده هنوز بسیار اندک هستند. نیاز به داشتن توکن‌های اتریوم  یا انجام عملیات پیچیده فقط برای استفاده از یک برنامه برای اکثر کاربران ناخوشایند بود. اکثر برنامه‌های توزیع شده، که ارزشی ارایه نمی‌کردند، عملاً به دلیل نداشتن کاربر، بسته شدند.

داشتن یک اپلیکیشن محبوب، به توکن‌های بلاکچین‌های عمومی کمک بزرگی می‌کند. هنگامی که TRON و BitTorrent را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرد، این هم تأثیر کوتاه مدت بر قیمت بازار و هم تأثیر طولانی مدت بر پذیرش کلی آن داشت.

هدف اصلی این همکاری استفاده از جامعه مترجمان برای انتقال محتوای YYeTs به بازارهای جدید جهانی است. بر اساس رشد جامعه، مفاهیم شبکه بلاکچین می‌تواند به یک شبکه توزیع شده از CPUها دسترسی پیدا کند و برخی از محاسبات برنامه نویسی را از طریق یک شبکه توزیع شده انجام دهد.

کارگزاری Voyager و صرافی LGO

ادغام صرافی ها در حوزه ارزهای دیجیتال

با شفاف سازی و همه جانبه شدن مقررات تجارت نوع سوم ادغام یعنی ادغام صرافی‌‌ها و کارگزاری‌ها شکل گرفت . صرافی LGO  که در اتحادیه اروپا مستقر است، درهای بازار اروپا را به روی کارگزاری رمزنگاری Voyager باز می‌کند. مذاکرات مربوط به ادغام در اواخر اکتبر سال ۲۰۲۰ آغاز شد و دو صرافی را تحت لوا و نام تجاری Voyager با هم متحد کرد.

این ادغام توجه اصلی به معاملات حوزه کریپتو  و همچنین  تقاضای روزافزون برای کارگزاری‌های شفاف و مجاز را برجسته می‌کند. Voyager یک شرکت دولتی با معاملات فرابورس است که در ایالات متحده مستقر است و پس از ادغام با LGO  جایگاهی در بازار معاملات رمزنگاری در حوزه یورو یعنی اتحادیه اروپا را بدست خواهد آورد.

استیو ارلیچ(Steve Ehrlich)، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت Voyager:

مدتی است که Voyager در حال برنامه ریزی برای توسعه در اروپا است و هنگامی که فرصت همکاری با هوگو رنودین و تیمش فراهم شد، ما آن را مسیری درست برای افزایش نقش Voyager در سطح جهانی یافتیم.کار با یک نهاد کاملاً منظم همیشه راه مطلوب و اولویت ما بوده است. مقررات کمک می‌کند تا بتوانیم آسودگی خاطر مورد نیاز مشتریان را فراهم آوریم زیرا امنیت و سلامت دارایی آنها را تضمین می‌کند.

تاثیر این ادغام در حوزه کریپتو فراتر از تغییر برند شرکت‌ها است. این همکاری و مشارکت جدید همچنین توکن‌ها را ادغام می‌کند و دارایی یا رمزارز جدیدی را به دارندگان توکن‌های VGX و LGO اعطا می‌کند. توکن جدید جایگزین دارایی‌های قدیمی می‌شود و ویژگی‌های مالی غیرمتمرکز را اضافه می‌کند. این ویژگی‌ها شامل مواردی چون رأی گیری، پاداش استیکینگ با سود ۷ ٪، بازپرداخت معاملات Voyager ، پاداش دبیت کارت، برداشت هزینه تبلیغات و غیره است. توکن جدید قرار است قبل از پایان سال ۲۰۲۰به بازار عرضه شود.

انتظار می‌رود تبدیل توکن‌ها و ارائه توکن جدید، دارایی دارندگان توکن LGO را احیا کند، زیرا فقط  معاملات ناچیزی در صرافی یونی‌سواپ(Uniswap ) با این توکن انجام می‌شود. از طرف دیگر، VGX علاوه بر چندین صرافی غیرمتمرکز، در صرافی بایننس نیز لیست شده است.

امروزه، شاهد مداوم رویکردهای جدید و انواع جدید دارایی در حوزه ارزهای دیجیتال هستیم. موفقیت برخی از مدل‌ها بدیهی و روشن است، در حالی که برخی دیگر در داستان‌های احتیاطی محو می‌شوند. با این حال شرکت‌های دیگر وعده کافی برای دستیابی به مشارکت‌های هم افزایی را در فضای رمزنگاری می‌بینند. تاکنون، ادغام در بازارهای صعودی بیت کوین تسریع شده است و سال ۲۰۲۰ نیز از این قاعده مستثنی نبود. مشارکت‌های جدید همچنین بدان معنی است که در حال حاضر بازیکنان بزرگتری برای آینده فناوری بلاکچین، دارایی‌های دیجیتال و امور مالی رمزنگاری آمادگی بیشتری دارند.

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا