رمزارز در ایران

رویداد بین‌المللی «متاراد» در حوزه اقتصاد دیجیتال، متاورس و بلاکچین در ایران برگزار شد

نخستین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی رمز ارزش، رمز پول، متاورس، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و صنایع وابسته (متاراد) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران درحال برگزاری است.

به گزارش میهن بلاکچین، نمایشگاه متاراد (متاورس، رمزارزش، رمزارز، اقتصاد دیجیتال) صبح سه شنبه ۳ خرداد ماه با حضور مقامات قوه قضاییه، بانک مرکزی و وزرا در محل نمایشگاه‌های بین المللی در تهران افتتاح شد. این رویداد تا جمعه ۶ خرداد ماه در جریان است. این رویداد با همت مرکز کار ایران برگزار شده است.

براساس گزارش خبرگزاری کار ایران، ۷۵ شرکت داخلی و ۲۵ شرکت و نهاد خارجی در نمایشگاه و کنفراس متاراد شرکت کرده‌اند. سعید سمیعی رییس مرکز کار ایران و دبیر اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی متاراد در گفت‌وگویی با این خبرگزاری با اشاره به آخرین روند برگزاری این نمایشگاه گفت:

هدف اصلی این نمایشگاه پرداختن به موضوع اقتصاد دیجیتال به عنوان یک موضوع و هدف اصلی است که در کنار آن مباحث موضوعات مرتبط همچون متاورس، بلاکچین، رمزارزها و رمزپول‌ها مطرح و بررسی می‌شود. 

نمایشگاه متاراد در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است
نمایشگاه متاراد در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است منبع: ایلنا

وی با اشاره به اینکه سهم اقتصاد دیجیتال در کل اقتصاد کشور حدود ۱۰٪ است گفت قطعا این سهم از اقتصاد بیشتر خواهد شد. برگزاری رویداد متاراد کمک می‌کند تا آخرین دستاوردها و یافته‌ها ارایه شود. همچنین یکی از تمرکزهای اصلی ما بررسی وضعیت نیروهای انسانی و منابع انسانی در این صنعت است زیرا امروز این صنعت سهمیه بزرگی در اشتغال بخصوص در حوزه آی‌تی دارد.

به گزراش ایلنا، اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حاشیه بازدید از نمایشگاه متاراد، درباره ورود جهان به دنیای جدید دیجیتال گفت:

دنیای آینده متعلق به نسل و دانش نو است و هر کسی که با تأخیر در این دنیا وارد شود، با تهدیداتی مواجه می‌شود و فرصت‌های زیادی را از دست خواهد داد. باید خود را برای ورود به دنیای جدید دیجیتال آماده کنیم و در بحث قوانین و مقررات و همچنین تعریف حریم خصوصی، کارهای جدید و به روزی را انجام دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع از جرم قوه قضائیه افزود:

اگر شرایطی برای مردم ایجاد شود به موازات ممکن است خطراتی برای آن‌ها نیز ایجاد شود و در هر عرصه‌ای لازم است از جنبه حقوقی و قضائی پیش‌بینی‌های لازم برای پیشگیری از تخلفات و آسیب‌ها و جرائم احتمالی رصد و پیش‌بینی صورت گیرد.

منبع
ایلنا

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا